Plekance mrzely neproměněné šance: Začaly ubývat síly

Lukáš Caha Lukáš Caha
16. 5. 2015 19:10
Česká reprezentace vkročila do zápase s Kanadou v dobrém tempu. Hned na úvod si vytvořila několik slibných šancí, ale ani jednou neskončil puk za zády brankáře Smitha.
Tomáš Plekanec přiletěl z Montrealu teprve v pátek a bez jediného tréninku nastoupil do zápasu s Kanadou.
Tomáš Plekanec přiletěl z Montrealu teprve v pátek a bez jediného tréninku nastoupil do zápasu s Kanadou. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Česká reprezentace vkročila do zápase s Kanadou v dobrém tempu. Hned na úvod si vytvořila několik slibných šancí, ale ani jednou neskončil puk za zády brankáře Smitha.

"Mohlo to vypadat jinak, kdybychom dali gól, ale je to normální, že některé šance neproměníte,“ litoval po utkání Tomáš Plekanec, který se k národnímu mužstvu připojil těsně před utkáním.

"Pak začaly ubývat síly,“ přiznává. Byly to tak javorové listy, kdo skóroval jako první. V polovině zápasu svůj náskok navíc ještě navýšily, čímž si zajistily vstupenky do finále mistrovství světa

Měl soupeř více sil než vy?
Možná to tak vypadalo, ale já to nemůžu úplně posoudit, když jsem přijel až teď. Kluci hráli výborně. O medaili ještě zabojujeme.

Ve druhé třetině vám rozhodčí neuznali gól. Viděl jste tu situaci?
Nemůžu to posoudit. Viděl jsem to jen na ledě a to je rychlé.

Možná škoda, že to rozhodčí nemohl zkontrolovat na videu…
Nevím, jaká jsou na to pravidla. Možná se s tím už nedalo nic dělat. Je to škoda, mohlo to být 2:1.

Byl to moment, kdy jsme mohli Kanadu zlomit?
V zápase jsme byli až do konce i díky Ondrovi, který chytil čtyři pět gólů. I kdyby se nám povedlo dát branku na začátku třetí třetiny, tak bychom hráli s větším sebevědomím a možná bychom to i otočili. Škoda, že jsme nedostali nějakou přesilovku, možná by nám taky pomohla. Měli bychom více tlaku, ale to je jen kdyby.

Ve třetí třetině se zdálo, že hrají už jen to, co potřebují…
Přesně tak. Jsou chytří. Vzali puk a jen ho hodili do středního pásma nebo k nám. Jsou to zkušení hráči, ale bojovali jsme. I nadále jsme se k nim tlačili. Nestačilo to.

Kanada útočí na zlato. Prochází celým turnajem hladce. V čem je její síla?
Jakmile se dostanou do útočného pásma, tak jsou nebezpeční. Tam o sobě vědí a hrají to, na co jsou zvyklí z NHL. Všichni praktikují víceméně stejný systém a mají obrovský talent. Myslím si ale, že když jsme měli puk, tak jsme si vytvářeli šance. Nejsou zvyklí tolik bránit, takže tam jsme byli nebezpeční my. Škoda jen, že jsme u nich nehráli víc.

Jaká byla spolupráce ve formaci s Jágrem a Červenkou?
Nějaká dobrá střídání jsme tam měli. Škoda, že to nevyšlo.

Jak moc bude těžké hledat motivaci do toho zápasu o bronz?
Motivace nám nechybí. V tomto vůbec není problém. Jsme samozřejmě zklamaní. Kluci ale mají výborný turnaj a za ty výkony, které tu podali, tak si medaili zaslouží. 

 

Právě se děje

před 43 minutami

Útočník s nožem na jihovýchodě Francie zabil dva lidi, dalších sedm zranil

Dva lidi dnes zabil útočník s nožem na jihovýchodě Francie. Dalších sedm osob je zraněno, z toho nejméně jedna je ve vážném stavu. Informuje o tom agentura AFP s odvoláním na zdroje blízké vyšetřování. Podezřelým z útoku je 33letý muž, který by zadržen. Motiv jeho činu je zatím neznámý.

Útočník podle zdrojů zaútočil dnes ráno ve městě Romans-sur-Isère v jednom z místních obchodů a před ním, kde stáli ve frontě zákazníci.

Podle místních médií je zadržený súdánský občan, který žádal ve Francii o azyl. Policie ho zadržela na místě. Případ zkoumá také francouzské zastupitelství pro boj s terorismem, podle některých zdrojů muž údajně při útoku křičel Alláhu akbar (arabsky Bůh je veliký).

Zdroj: ČTK
Další zprávy