Pešán zůstává hlavním trenérem reprezentace, tým mu ale bude vybírat Nedvěd

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 6. 2021 17:21
Trenérem české hokejové reprezentace zůstává po neúspěšném mistrovství světa v Rize Filip Pešán a pokračuje i s asistenty Martinem Strakou a Jaroslav Špačkem. Na pozici trenéra brankářů setrval Zdeněk Orct.
Petr Nedvěd.
Petr Nedvěd. | Foto: Milan Kammermayer

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje dnes na svém mimořádném jednání rozhodl také o pokračování generální manažera Petra Nedvěd a tento post bude mít nově rozšířené pravomoci. Výkonný výbor jednomyslně schválil model, ve kterém nese zodpovědnost za složení realizačního týmu a nominaci hráčů právě generální manažer.

"Jeho návrh na složení realizačního týmu bude i nadále podléhat schválení výkonným výborem ČSLH, nominace budou vznikat ve spolupráci generálního manažera s trenérem a asistenty s tím, že rozhodující slovo má generální manažer. Trenér s asistenty se budou věnovat především vedení tréninků, sestavě a koučování mužstva při utkáních," uvedl v tiskové zprávě mluvčí Českého hokeje Zdeněk Zikmund.

"O přechodu na zámořský model diskutujeme již několik sezon a jsem rád, že výkonný výbor, stejně jako členové stávajícího realizačního týmu, tento návrh podpořili. Ze všech rozhovorů, které jsem v tomto směru vedl, je zřejmá vůle ke spolupráci a ochota k ní v maximální míře přispět," uvedl prezident ČSLH Tomáš Král.

Nedvědův realizační tým na pozici trenérů se oproti minulé sezoně nezměnil. "Ještě v průběhu prázdnin bychom rádi uspořádali schůzku s hráči, kteří připadají v úvahu pro nominaci na olympijský turnaj," uvedl Nedvěd.

Pešán, který působí od sezony 2019/20 jako svazový šéftrenér, převzal národní tým loni. Na mistrovství světa v Rize s ním skončil po vyřazení ve čtvrtfinále s Finy na sedmém místě a v Euro Hockey Tour druhý. Výkonný výbor na mimořádném jednání se právě průběhem, výsledky a výkony na MS zabýval.

"Vystoupení včetně vyřazení ve čtvrtfinále a celkového umístění vyhodnotil jako neúspěšné, a to zvlášť s přihlédnutím k předchozím částem sezony, složení týmu a výkonům, které předváděl na Českých hokejových hrách. Diskuse se týkala mimo jiné změn v sestavě, hry speciálních týmů, zapojení hráčů, kteří se připojili bezprostředně před šampionátem, sehranosti nebo lídrovství v mužstvu," stojí v tiskové zprávě.

V nadcházející sezoně bude Pešán chystat tým na olympijské hry v Pekingu a světový šampionát ve Finsku. "Všichni jsme se v uplynulých dnech sešli a domluvili na spolupráci, kterou teď posvětil i výkonný výbor ČSLH. Sezona bude výjimečná tím, že nás čekají dva vrcholy. Naším úkolem bude spojit síly, abychom na obou turnajích uspěli a jsem přesvědčen, že nové rozdělení pravomocí a zodpovědnosti k tomu přispěje," prohlásil Pešán.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Lille ukončilo letitou nadvládu PSG v Superpoháru

Fotbalisté Lille ukončili letitou nadvládu Paris St. Germain ve francouzském Superpoháru. V dnešním utkání hraném v Tel Avivu zvítězil mistrovský celek 1:0 brankou portugalského záložníka Xeky ze závěru prvního poločasu.

Paris St. Germain vyhrál předchozích osm ročníků Superpoháru včetně toho předchozího, který se kvůli pandemii koronaviru hrál až letos v lednu. Pařížané v minulé sezoně po třech letech nevyhráli ligu, ale uspěli alespoň v domácím poháru po vítězství 2:0 nad Monakem.

O Superpohár hráli svěřenci Mauricia Pochettina bez hvězdného Kyliana Mbappého. V posledních 20 minutách si odbyl soutěžní premiéru po příchodu z Liverpoolu kapitán nizozemské reprezentace Georginio Wijnaldum.

Francouzský fotbalový Superpohár v Tel Avivu:

Lille - Paris St. Germain 1:0 (1:0)

Branka: 45. Xeka.

Lille vyhrálo Superpohár poprvé v historii a ukončilo osm ročníků trvající nadvládu PSG.

před 3 hodinami

Nevládní organizace zachránily za poslední den ze Středozemního moře 500 migrantů

Lodě nevládních organizací v neděli poskytly pomoc a přijaly na palubu zhruba 500 migrantů, které vylovily ve střední části Středozemního moře, mezi Libyí, Tuniskem, Itálií a Maltou. Oznámila to francouzská organizace SOS Méditerranée. Její loď v sobotu zachránila dalších 200 osob a na palubě má v současnosti na 550 migrantů, uvedla agentura AFP.

Nejvýznamnější zásah byl v noci na neděli nedaleko libyjských břehů. "Záchranná akce v mezinárodních vodách byla velice nebezpečná, velké plavidlo postavené ze dřeva s více než 400 osobami na palubě začalo nabírat vodu," uvedla francouzská organizace. Záchranné akce se účastnily i lodě Sea Watch 3 a Nadir německých organizací Sea Watch a ResQship. Při dalším zásahu nedaleko Malty loď Ocean Viking přijala na palubu dalších 100 migrantů.

Za posledních 48 hodin lodě zachránily zhruba 700 migrantů, kterým poskytly základní pomoc.

Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky z Afriky do Evropy připlulo letos dosud po Středozemním moři zhruba 45 000 lidí. To je výrazně více než za stejné období v loňském roce. Více než polovina tohoto počtu připadá na trasu z Libye a Tuniska do Itálie a na Maltu. S růstem pokusů dostat se do Evropské unie se ale zvyšuje i počet úmrtí na moři. Mezinárodní organizace pro migraci uvedla, že v první polovině letošního roku zemřelo ve Středozemním moři přes 1100 migrantů, což je také více než vloni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy