Pešán zůstává hlavním trenérem reprezentace, tým mu ale bude vybírat Nedvěd

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 6. 2021 17:21
Trenérem české hokejové reprezentace zůstává po neúspěšném mistrovství světa v Rize Filip Pešán a pokračuje i s asistenty Martinem Strakou a Jaroslav Špačkem. Na pozici trenéra brankářů setrval Zdeněk Orct.
Petr Nedvěd.
Petr Nedvěd. | Foto: Milan Kammermayer

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje dnes na svém mimořádném jednání rozhodl také o pokračování generální manažera Petra Nedvěd a tento post bude mít nově rozšířené pravomoci. Výkonný výbor jednomyslně schválil model, ve kterém nese zodpovědnost za složení realizačního týmu a nominaci hráčů právě generální manažer.

"Jeho návrh na složení realizačního týmu bude i nadále podléhat schválení výkonným výborem ČSLH, nominace budou vznikat ve spolupráci generálního manažera s trenérem a asistenty s tím, že rozhodující slovo má generální manažer. Trenér s asistenty se budou věnovat především vedení tréninků, sestavě a koučování mužstva při utkáních," uvedl v tiskové zprávě mluvčí Českého hokeje Zdeněk Zikmund.

"O přechodu na zámořský model diskutujeme již několik sezon a jsem rád, že výkonný výbor, stejně jako členové stávajícího realizačního týmu, tento návrh podpořili. Ze všech rozhovorů, které jsem v tomto směru vedl, je zřejmá vůle ke spolupráci a ochota k ní v maximální míře přispět," uvedl prezident ČSLH Tomáš Král.

Nedvědův realizační tým na pozici trenérů se oproti minulé sezoně nezměnil. "Ještě v průběhu prázdnin bychom rádi uspořádali schůzku s hráči, kteří připadají v úvahu pro nominaci na olympijský turnaj," uvedl Nedvěd.

Pešán, který působí od sezony 2019/20 jako svazový šéftrenér, převzal národní tým loni. Na mistrovství světa v Rize s ním skončil po vyřazení ve čtvrtfinále s Finy na sedmém místě a v Euro Hockey Tour druhý. Výkonný výbor na mimořádném jednání se právě průběhem, výsledky a výkony na MS zabýval.

"Vystoupení včetně vyřazení ve čtvrtfinále a celkového umístění vyhodnotil jako neúspěšné, a to zvlášť s přihlédnutím k předchozím částem sezony, složení týmu a výkonům, které předváděl na Českých hokejových hrách. Diskuse se týkala mimo jiné změn v sestavě, hry speciálních týmů, zapojení hráčů, kteří se připojili bezprostředně před šampionátem, sehranosti nebo lídrovství v mužstvu," stojí v tiskové zprávě.

V nadcházející sezoně bude Pešán chystat tým na olympijské hry v Pekingu a světový šampionát ve Finsku. "Všichni jsme se v uplynulých dnech sešli a domluvili na spolupráci, kterou teď posvětil i výkonný výbor ČSLH. Sezona bude výjimečná tím, že nás čekají dva vrcholy. Naším úkolem bude spojit síly, abychom na obou turnajích uspěli a jsem přesvědčen, že nové rozdělení pravomocí a zodpovědnosti k tomu přispěje," prohlásil Pešán.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 minutou

Nejvyšší soud zamítl Trumpovu žádost o nevydání dokumentů, které se týkají útoku na Kapitol

Nejvyšší soud Spojených států ve středu zamítl žádost bývalého republikánského prezidenta Donalda Trumpa, který se na něj obrátil ve snaze zabránit vydání záznamů Bílého domu zvláštnímu výboru Sněmovny reprezentantů. Výbor vyšetřuje pozadí útoku na Kapitol z 6. ledna loňského roku.

Rozhodnutí nejvyššího soudu znamená, že dokumenty mohou být vydány, přestože soudní spory o této záležitosti pokračují u nižších instancí, píše agentura Reuters. Zmíněné záznamy uchovává Národní archiv USA.

V Trumpův neprospěch 9.prosince rozhodl federální odvolací soud. Dokumenty však zakázal vydat do doby, než se k věci vyjádří nejvyšší soud. Trump jmenoval tři soudce nejvyššího soudu, konzervativní soudci tam nyní mají převahu šesti ku třem. Bývalý šéf Bílého domu argumentuje výsadním právem prezidenta zatajovat některé materiály s tím, že by zveřejnění dokumentů v budoucnu poškodilo prezidentský úřad.

Nejvyšší soud ve svém rozhodnutí uvedl, že k jeho rozhodnutí nebylo nutné zodpovědět závažnou otázku, zda může bývalý prezident uplatnit výsadní právo. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy