Tohle by si Boyle v NHL nedovolil. Ubohé, typicky americké, naštval se kouč Slováků

yac yac
4. 6. 2021 11:31
Brian Boyle má v NHL odehráno více než osm stovek zápasů, před několika lety dokázal porazit leukemii a teď bez jediného odehraného zápasu v klubové sezoně dotáhl jako kapitán podceňovaný americký výběr do semifinále mistrovství světa v hokeji. Na Slovensku si ale šestatřicetiletý bek pověst nenávratně pošramotil.
Brian Boyle a Miloš Kelemen ve čtvrtfinále USA - Slovensko na MS 2021
Brian Boyle a Miloš Kelemen ve čtvrtfinále USA - Slovensko na MS 2021 | Foto: Reuters

Důvodem přitom nebyl gól, jímž Boyle ve čtvrtek odpoledne načal čtvrtfinálovou demolici Slováků, kteří si nakonec ze čtvrtfinále odnesli porážku 1:6, ale jeho zákeřný zákrok na Miloše Romana z úvodní třetiny duelu. 

Americký kapitán po buly třineckého hráče zezadu hokejkou zjevně zcela úmyslně zasáhl do citlivých míst mezi nohy. A kupodivu z celé situace vyvázl bez jakéhokoliv potrestání, neboť si jeho konání ani jeden z rozhodčích nevšiml. 

"Byl to typický projev Američana, který si vyšlápl na Slováka. Navíc si vybral menšího hráče, aby ukázal, jaký je silný," uvedl po tiskové konferenci trenér Slováků Craig Ramsay. 

"V NHL by si tohle nikdy nedovolil, takže měl potřebu se ukázat v tomhle zápase. To, co ukázal, bylo velmi smutné, ubohé," dodal sedmdesátiletý Kanaďan.

V podobném duchu reagoval i někdejší úspěšný reprezentant Ján Lašák, jenž ve slovenské televizi označil Boyla za namyšleného.

"Arogance z něj srší. Po svém gólu se vůbec neradoval a projevilo se to i ve faulu z konce třetiny. Za tohle jeho chování bych měl dvojnásobnou motivaci Američany porazit," uvedl Lašák.

Slováci jsou i přes vyřazení s turnajem spokojeni

Na druhou stranu někdejší skvělý brankář vehementně odmítl, že by nepotrestaný faul Boyla, po kterém mohli Slováci hrát pětiminutovou přesilovku, nějak mohl za slovenské vyřazení. 

"Byl bych nerad, kdyby se projevila naše slovenská nátura. Když cítíme křivdu, tak si kvůli tomu zoufáme a hledáme chyby tam, kde nejsou," prohlásil Lašák. 

"V utkání s Američany se projevila nezkušenost našeho týmu. Ale kluci si zaslouží absolutorium za to, že se po dlouhých letech dostali tak daleko," dodal majitel kompletní sady medailí z mistrovství světa.

S výkonem mladého slovenského výběru, který na MS porazil Rusko a postoupil mezi osm nejlepších poprvé od roku 2013, byl spokojený i Miroslav Šatan, generální manažer tamější reprezentace.

"Věděli jsme, že máme mladé a méně zkušené mužstvo. Ale myslím, že jsme turnaj zvládli. Lidé mohou být na hráče hrdí. My na ně hrdí jsme," prohlásil Šatan. 

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy