Výhra bez nervů. Tempo opadlo už po třetině, přiznal Jandač. Kaňkou je zranění Nestrašila

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
11. 5. 2018 23:34
Potvrdili očekávání a na čtvrtý pokus bodovali na mistrovství světa naplno. Čeští hokejisté porazili poslední Bělorusy 3:0 a poskočili na třetí místo. Všechny tři góly nastříleli už v úvodní třetině a dále skóre pouze kontrolovali. Trenér Josef Jandač první výhru bez nervů ocenil, podrobnosti o stavu Andreje Nestrašila, který odstoupil kvůli zraněnému ramenu, neznal.
Gól Michala Řepíka (uprostřed) na 3:0 uzavřel skóre zápasu Čechů proti Bělorusku.
Gól Michala Řepíka (uprostřed) na 3:0 uzavřel skóre zápasu Čechů proti Bělorusku. | Foto: Luboš Vácha

Jaké bylo utkání proti Bělorusku?

Ráz utkání určila první třetina, kterou jsme vyhráli 3:0. Měli jsme zápas pod kontrolou, tempo opadlo a situace se spíš přehrávaly. Než aby jsme šli za góly, spíš jsme hru kontrolovali a zápas se dohrával.

Způsobilo vám odstoupení Andreje Nestrašila velké problémy? Museli jste míchat hráče a nehráli jste na kompletní čtyři útoky.

Až taková potíž to nebyla. Bohužel hned v prvním střídání přišlo zranění Andreje a pak jsme to točili na jedenáct útočníků. Nebyl to velký problém, to utkání nemělo takové tempo. Vyhráli jsme první třetinu a pak už to bylo v pohodě.

Víte, jaký je teď zdravotní stav Nestrašila?

Nevím.

Jste rád, že jste poprvé na turnaji odehráli zápas bez nervů?

Byly to takzvané povinné body a takové zápasy někdy bývají vachrlaté. Důležité bylo, že jsme se uklidnilo první třetinou. Ve čtvrtek jsme hráli těžké utkání proti Rusku a nikdy nevíte, jak se to bude vyvíjet.

Rozdělily se po příletu Davida Pastrňáka a Davida Krejčího lépe role v týmu? Odlehčilo to některým hráčům z jejich tlaku?

Ti dva jsou pro nás tahouny týmu, to je jasné. Chtěl jsem je dneska trošku šetřit, hlavně aby v přesilovkách nepřetahovali střídání. V těch přesilovkách to bylo většinou bez střelby. Ke konci jsem je stáhl, utkání jsme měli pod kontrolou, a tak jsem nechtěl riskovat. Navíc tam ještě může být nějaký dozvuk časového posunu, chtěli jsme rozložit síly.

Platilo totéž i pro Radka Gudase?

Ano, taky. Záměr byl hrát na osm obránců, abychom jim dali méně minut a lépe rozložili síly.

Pomůže čisté konto Pavlu Francouzovi do dalšího průběhu?

Vždycky je dobré, když je na kontě nula. Mohli jsme ještě přidat nějaký gól navíc, ale už jsme neměli takový hlad.

Čeští hokejisté si před zápasem odskočili za fanoušky. Ruský kapitán přijel na trénink na bruslích | Video: Ondřej Zoubek
 

Právě se děje

před 14 minutami

Britský herec Terry Jones ze skupiny Monty Python daroval mozek vědcům

Jones trpěl poměrně vzácným druhem demence, která postihuje především čelní oblast mozku. Herec měl podle britského tisku v posledních letech problémy s komunikací a porozuměním.

Jeho mozek byl podle The Daily Telegraph uložen v neurologickém institutu londýnské univerzity UCL. "Výzkum mozkových tkání nám pomáhá v pochopení těchto nemocí. Darování mozku není zdaleka běžné, velice si toho ceníme," řekl Thomas Warner, který má v UCL na starosti mozkovou banku.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

V Česku pracuje víc Britů, od hlasování o brexitu jich přibyla třetina

V Česku přibylo od referenda o brexitu pracovníků z Británie. Proti červnu 2016, kdy se ve Spojeném království hlasovalo o odchodu z EU, se počet britských zaměstnanců zvedl o víc než třetinu. Vzrostl také počet Britů a Britek, kteří se rozhodli žít v ČR natrvalo. Zvýšil se o 55 procent. Vyplývá to ze statistik úřadu práce a ministerstva vnitra. Britové tvoří ve srovnání s jinými cizinci jen malou skupinu. V ČR jich je přes 8300. Počet přistěhovalců z této země rostl v posledních letech ale víc než z jiných starých zemí EU.

Česko už loni na jaře přijalo zákon, který v případě brexitu bez dohody zaručuje do konce letoška lidem z Británie stejné zacházení jako ostatním lidem z EU. Mají stejné postavení jako Češi a Češky. Další vývoj bude záviset na výsledku vyjednávání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy