Furch vede na čistá konta 2:0. Teď s ním na pokoji nevydržím, žertuje Francouz

Daniel Poláček Daniel Poláček
13. 5. 2016 18:33
Pavel Francouz musel v utkání s Kazachstánem řešit nemálo složitých situací.
Pavel Francouz musel v utkání s Kazachstánem řešit nemálo složitých situací. | Foto: ČTK

Moskva (od našeho zpravodaje) – Zatímco brankář Dominik Furch vychytal na mistrovství světa už dvě nuly, jeho parťák Pavel Francouz nemá ani jednu. Proti Kazachstánu po ní sahal, ale necelých pět minut před finální sirénou inkasoval. Jinak Česku pomohl k výhře 19 zákroky, které byly často složité.

Stejně jako celý zápas, v němž parta Vladimíra Vůjtka urvala výhru 3:1. "Nebylo to úplně snadné, ale všechny zápasy jsou tady vyrovnané. I když jsme včera vyhráli 7:0, bylo to těžké jak pro hráče, tak pro Domina (Dominika Furcha). Je hodně důležité, že se nám dnes zase podařilo zvítězit za tři body," říká Francouz.

Mrzí vás, že čisté konto vám uniklo jen těsně?
Byl bych šťastnější, kdybych nedostal žádný gól. Vydržet s Dominikem na pokoji, to už bude těžké. Samozřejmě mě to mrzí. Vždycky jdete do zápasu s tím, že nechcete dostat žádný gól.

Duel s Kazachstánem byl hodně vyrovnaný. Je to překvapení?
Viděli jsme, jaké zápasy tady sehráli. Po první třetině to bylo jen 1:0, i když jsme měli spoustu šancí. Těmhle soupeřům musíte odskočit, jinak to bývá vyrovnané. Nedařilo se nám jako včera, ale nejde to pokaždé válcovat. O to víc si vítězství ceníme.

Bylo na soupeři znát, že spoléhá hlavně na sehranost hráčů z Astany?
Hlavně bylo vidět, že přesilovkové formace přesně vědí, co hrají. Zároveň jsme se na to ale dobře připravili u videa, takže jsme věděli, co od nich čekat. Docela se nám dařilo je eliminovat.

Robert Kousal říkal, že se o výhru nestrachoval, protože týmu hodně narostlo sebevědomí. Vnímal jste to podobně?
Šli jsme do třetí třetiny s tím, že to zkusíme uhrát klidně na 1:0. Naštěstí se nám podařilo vstřelit ještě jeden gól. Měli jsme tak větší klid a hráli výborně takticky, což bylo stěžejní.

O výhře dvěma góly rozhodl kapitán Tomáš Plekanec. Co na něj říkáte?
Je to neskutečný hráč, můžu jenom smeknout. Je super, že máme v kabině takového lídra jak po hokejové, tak po osobní stránce. Všichni ho obdivujeme a jdeme za ním.

V závěru hrál soupeř bez gólmana. Napadlo vás, že byste se znovu mohl pokusit o trefu do prázdné brány?
Vůbec, dneska mě to ani nenapadlo, protože jsme vedli jen o gól. V životě bych si to nedovolil.