Palát je po generálce pozitivní: Nikdo nás úplně nepřehrál, můžeme udělat výsledek

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
6. 5. 2019 6:22
Léta patří mezi nejlepší české hokejisty v NHL, přesto se Ondřej Palát na MS představí poprvé až letos v Bratislavě. Na Českých hrách odehrál dvě utkání v lajně s Dmitrijem Jaškinem a Filipem Chytilem, která by v tomto složení mohla vydržet i pro začátek šampionátu. Byť česká reprezentace v Brně podlehla Finsku a na závěr také Rusům 1:4, vidí Palát dobrou šanci na medaili.
Po olympijských hrách a Světovém poháru se Ondřej Palát poprvé představí na MS.
Po olympijských hrách a Světovém poháru se Ondřej Palát poprvé představí na MS. | Foto: Lukáš Caha

Rozhodla druhá třetina, ve které vám Rusové utekli?

Je to tak. V první třetině to nebylo vůbec špatné, ve druhé měli Rusové pár šancí. Ale my také. Kdybychom proměnili aspoň půlku našich šancí, je to remíza. Je to velká škoda.

V Brně jste odehrál zápasy proti Švédsku a Rusku. Jak se cítíte po příletu a připojení k týmu?

Dobře. Po zápase se Švédskem jsem byl trochu unavený, ale proti Rusku už to bylo lepší i na ledě. Je to pozitivní, těším se, co bude dál.

Byli Rusové kvalitnějším soupeřem než Finsko a Švédsko?

Samozřejmě, mají neskutečné hráče. Kdybychom hráli ještě trochu lépe z obrany, těch šancí by tolik neměli. A naopak, kdybychom naše šance proměnili, mohl by být výsledek jiný.

V čem byl tedy největší problém?

Musíme si více pohlídat střední pásmo. Rusové si to tam dávali do jízdy a potom je těžké je v plné rychlosti někde honit.

Co vám ukázal brněnský turnaj pro MS?

Všechny tři zápasy byly podle mě pozitivní. Musíme hrát jako proti Švédsku nebo jako v první polovině s Rusy. Na tom je třeba stavět.

Své dva zápasy jste odehrál v zámořské formaci s Chytilem a Jaškinem. Mohlo by to fungovat i do budoucna?

Myslím, že ano, že jsme ty dva zápasy odehráli dobře. Dima je silný na puku a Chýťa se na centru dobře pohybuje.

Čeká vás první MS v kariéře. Jak se na turnaj těšíte?

Těším se ohromně. Doufám, že týmu co nejvíce pomůžu. Říkal jsem, že chci pomoct reprezentaci k medaili a to se nemění. V Brně nás nikdo vyloženě nepřehrál, takže pokud budeme hrát dobře vzadu a pohlídáme si střední pásmo, určitě můžeme udělat výsledek.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy