Palát je po generálce pozitivní: Nikdo nás úplně nepřehrál, můžeme udělat výsledek

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
6. 5. 2019 6:22
Léta patří mezi nejlepší české hokejisty v NHL, přesto se Ondřej Palát na MS představí poprvé až letos v Bratislavě. Na Českých hrách odehrál dvě utkání v lajně s Dmitrijem Jaškinem a Filipem Chytilem, která by v tomto složení mohla vydržet i pro začátek šampionátu. Byť česká reprezentace v Brně podlehla Finsku a na závěr také Rusům 1:4, vidí Palát dobrou šanci na medaili.
Po olympijských hrách a Světovém poháru se Ondřej Palát poprvé představí na MS.
Po olympijských hrách a Světovém poháru se Ondřej Palát poprvé představí na MS. | Foto: Lukáš Caha

Rozhodla druhá třetina, ve které vám Rusové utekli?

Je to tak. V první třetině to nebylo vůbec špatné, ve druhé měli Rusové pár šancí. Ale my také. Kdybychom proměnili aspoň půlku našich šancí, je to remíza. Je to velká škoda.

V Brně jste odehrál zápasy proti Švédsku a Rusku. Jak se cítíte po příletu a připojení k týmu?

Dobře. Po zápase se Švédskem jsem byl trochu unavený, ale proti Rusku už to bylo lepší i na ledě. Je to pozitivní, těším se, co bude dál.

Byli Rusové kvalitnějším soupeřem než Finsko a Švédsko?

Samozřejmě, mají neskutečné hráče. Kdybychom hráli ještě trochu lépe z obrany, těch šancí by tolik neměli. A naopak, kdybychom naše šance proměnili, mohl by být výsledek jiný.

V čem byl tedy největší problém?

Musíme si více pohlídat střední pásmo. Rusové si to tam dávali do jízdy a potom je těžké je v plné rychlosti někde honit.

Co vám ukázal brněnský turnaj pro MS?

Všechny tři zápasy byly podle mě pozitivní. Musíme hrát jako proti Švédsku nebo jako v první polovině s Rusy. Na tom je třeba stavět.

Své dva zápasy jste odehrál v zámořské formaci s Chytilem a Jaškinem. Mohlo by to fungovat i do budoucna?

Myslím, že ano, že jsme ty dva zápasy odehráli dobře. Dima je silný na puku a Chýťa se na centru dobře pohybuje.

Čeká vás první MS v kariéře. Jak se na turnaj těšíte?

Těším se ohromně. Doufám, že týmu co nejvíce pomůžu. Říkal jsem, že chci pomoct reprezentaci k medaili a to se nemění. V Brně nás nikdo vyloženě nepřehrál, takže pokud budeme hrát dobře vzadu a pohlídáme si střední pásmo, určitě můžeme udělat výsledek.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Facebook zvýšil čtvrtletní zisk, tržby překonaly očekávání. Dařilo se i Amazonu či Googlu

Americká společnost Facebook, která provozuje stejnojmennou sociální síť, ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšila čistý zisk o zhruba 29 procent na 7,85 miliardy dolarů (184 miliard Kč). Oznámila to dnes firma. Její tržby překonaly očekávání analytiků, protože nárůst využívání internetu v době koronavirové krize podpořil její příjmy z reklamy.

Tržby americké společnosti Alphabet, která je majitelem internetové firmy Google, stouply ve třetím čtvrtletí meziročně na 46,17 miliardy dolarů (bilion Kč) ze 40,5 miliardy dolarů, což znamená návrat k růstu. Překonaly odhady analytiků, když se díky přílivu inzerentů dařilo kanálu YouTube, ale i cloudovým službám.

Tržby internetového prodejce Amazon stouply ve třetím čtvrtletí o 37 procent na 96,15 miliardy dolarů (2,3 bilionu Kč) a překonaly odhady. Firma dnes sdělila, že čeká díky pokračování pandemie, kvůli níž mnoho lidí přesouvá nákupy na síť, meziroční růst mezi 28 a 38 procenty i v aktuálním čtvrtletí. Zisk se ztrojnásobil na 6,3 miliardy dolarů (147,7 miliardy Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy