Vstali z postele a složili sbornou. Souhra s Krejčou mě hrozně baví, rozplýval se Pastrňák

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
10. 5. 2018 23:43
Necelých dvanáct hodin stačilo Davidům Pastrňákovi a Krejčímu k adaptaci na kodaňské prostředí. Po příletu si lehce zatrénovali, po obědě zdřímli a večer pomohli české reprezentaci rozhodující měrou k vítězství nad Ruskem. Pastrňák si zapsal tři body včetně vítězné branky a chválil si souhru se spoluhráčem z Bostonu.
David Pastrňák rozhodl utkání proti Rusku v prodloužením mazaným odrazem o obránce.
David Pastrňák rozhodl utkání proti Rusku v prodloužením mazaným odrazem o obránce. | Foto: Luboš Vácha

Jak jste spokojen s tím, co jste na ledě předvedli?

Myslím si, že jsme byli v první třetině lepší, ale bohužel jsme dostali první gól. Rusové si dávali dobře puky do druhé vlny, s tím jsme měli zpočátku problém. Naštěstí se nám to podařilo otočit a ustát ty jejich tlaky ve třetí třetině. Bojovali jsme až do konce.

Čekal jste, že vám to po příletu s Davidem Krejčím půjde tak dobře?

Asi ne. Ale proto nám to tak šlo. Když jdete do zápasu bez očekávání, takhle to dopadne. Dařilo se nám a cítil jsem se docela dobře.

Užil jste si zase po delší době hru vedle Krejčího?

Samozřejmě. Když jsem s ním na ledě, musím být pořád připravený. Každé střídání musím mít pořád hokejku na ledě, od něj to tam chodí zleva zprava. Vždycky mě najde. Rád hraju na puku, souhra s Krejčou mě hrozně baví.

Kdy a jak se rozhodlo o tom, jestli proti Rusku nastoupíte?

Odpoledne jsme se probudili, měli jsme mítink a společně s Krejčou jsme se rozhodli, že do toho půjdeme. Nejdříve jsme chtěli hrát až proti Bělorusku, ale pak jsme si řekli, že den navíc by nám tolik nepomohl. Dlouho jsme nebyli na ledě, a proto jsme rádi, že to máme za sebou.

Byl to dlouhý zápas, ve třetí třetině jste byli pod tlakem. Jak jste se cítil vy po té probdělé noci v letadle a únavném přesunu?

Popravdě jsem byl překvapený, jak dobře se cítím. Nohy mi jely, to bylo hlavní. S kondičkou byl trochu problém, čtyři dny jsem přeci jen nic nedělal. Taky to ze mě leje, je to znát (úsměv). Teď si musím pořádně odpočinout.

Jaká byla souhra s Dmitrijem Jaškinem?

Super. Odvedl pro nás spoustu práce a zaslouženě se dočkal gólu. Vyhrál hodně osobních soubojů, dobře honil soupeře po rozích při forčekingu a my už jsme si puky jen sbírali.

V prodloužení to od vás byla velká drzost. Skutečně jste zamýšlel puk odrazit o brusli bránícího Jakovleva?

Trošku jo. Šel jsem do bekhendu a pak jsem to chtěl zasunout forhendem, ale gólman mi to vykopl. Obránce tam zastavil, gólman nebyl na svém místě, byla to taková klasika. Zkusil jsem to a někdy to vyjde.

Jak vám pomůže vítězství proti Rusku do dalšího průběhu?

Pořád je to jen jeden zápas. Máme radost, že jsme porazili Rusáky, ale jsme tady od toho, abychom dál vyhrávali. Nemůžeme teď přestat hrát, protože jsme Rusáky porazili.

Ale povzbuzení je to hezké, ne?

To určitě. Možná se mnou nebudou všichni souhlasit, ale z mého pohledu jsme byli v první třetině lepší a zaslouženě jsme po ní vedli. Ve třetí nás sice zamkli, ale ustáli jsme to a zaslouženě jsme vyhráli.

Byl to pro vás nejhezčí zápas na mistrovství světa v kariéře?

Asi ano. Vždycky je to paráda, porazit Rusáky. Pořád to má nádech derby, pokaždé to pro nás znamená něco víc.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Fotbalisté Bayernu budou mít nižší plat až do konce sezony

Fotbalisté Bayernu Mnichov budou i po restartu německé bundesligy pobírat menší plat. Hvězdy mistrovského týmu, jenž míří za obhajobou titulu, se s vedením klubu dohodly na snížené mzdě do konce sezony.

"Potěšilo nás, že mužstvo má pro současnou situaci plné pochopení," řekl deníku Bild prezident Bayernu Herbert Hainer. Konkrétní údaje neuvedl. Za duben, kdy se bundesliga kvůli koronavirové pandemii nehrála, měli hráči plat nižší o 20 procent.

Zatím není jasné ani to, kdy pro Bayern tato sezona skončí. Bundesliga by měla být uzavřena 27. června, pokud by se mnichovský tým dostal do finále Německého poháru, hrál by ho 4. července. Finále Ligy mistrů, v níž je bavorský velkoklub teprve v osmifinálové fázi, se bude hrát nejspíš až na konci srpna, až skončí všechny národní ligové soutěže.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchový vod

Na Teplicku platí kvůli suchu zákaz odběru povrchových vod. Průtoky v potocích jsou velmi nízké a kyslíkový deficit může ohrozit vodní ekosystém. Zákaz odběru povrchových vod platí už také na Chomutovsku. Lidé nesmějí brát vodu na zalévání zahrad, hřišť a trávníků či na napouštění bazénů a mytí aut z Maršovského potoka, Bouřlivce a Štrbického potoka. Zákaz platí do 31. října. Za nedodržení vyhlášky hrozí pokuta v případě fyzické osoby do 50 tisíc korun a v případě podnikatelů do 100 tisíc korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy