Vstali z postele a složili sbornou. Souhra s Krejčou mě hrozně baví, rozplýval se Pastrňák

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
10. 5. 2018 23:43
Necelých dvanáct hodin stačilo Davidům Pastrňákovi a Krejčímu k adaptaci na kodaňské prostředí. Po příletu si lehce zatrénovali, po obědě zdřímli a večer pomohli české reprezentaci rozhodující měrou k vítězství nad Ruskem. Pastrňák si zapsal tři body včetně vítězné branky a chválil si souhru se spoluhráčem z Bostonu.
David Pastrňák rozhodl utkání proti Rusku v prodloužením mazaným odrazem o obránce.
David Pastrňák rozhodl utkání proti Rusku v prodloužením mazaným odrazem o obránce. | Foto: Luboš Vácha

Jak jste spokojen s tím, co jste na ledě předvedli?

Myslím si, že jsme byli v první třetině lepší, ale bohužel jsme dostali první gól. Rusové si dávali dobře puky do druhé vlny, s tím jsme měli zpočátku problém. Naštěstí se nám to podařilo otočit a ustát ty jejich tlaky ve třetí třetině. Bojovali jsme až do konce.

Čekal jste, že vám to po příletu s Davidem Krejčím půjde tak dobře?

Asi ne. Ale proto nám to tak šlo. Když jdete do zápasu bez očekávání, takhle to dopadne. Dařilo se nám a cítil jsem se docela dobře.

Užil jste si zase po delší době hru vedle Krejčího?

Samozřejmě. Když jsem s ním na ledě, musím být pořád připravený. Každé střídání musím mít pořád hokejku na ledě, od něj to tam chodí zleva zprava. Vždycky mě najde. Rád hraju na puku, souhra s Krejčou mě hrozně baví.

Kdy a jak se rozhodlo o tom, jestli proti Rusku nastoupíte?

Odpoledne jsme se probudili, měli jsme mítink a společně s Krejčou jsme se rozhodli, že do toho půjdeme. Nejdříve jsme chtěli hrát až proti Bělorusku, ale pak jsme si řekli, že den navíc by nám tolik nepomohl. Dlouho jsme nebyli na ledě, a proto jsme rádi, že to máme za sebou.

Byl to dlouhý zápas, ve třetí třetině jste byli pod tlakem. Jak jste se cítil vy po té probdělé noci v letadle a únavném přesunu?

Popravdě jsem byl překvapený, jak dobře se cítím. Nohy mi jely, to bylo hlavní. S kondičkou byl trochu problém, čtyři dny jsem přeci jen nic nedělal. Taky to ze mě leje, je to znát (úsměv). Teď si musím pořádně odpočinout.

Jaká byla souhra s Dmitrijem Jaškinem?

Super. Odvedl pro nás spoustu práce a zaslouženě se dočkal gólu. Vyhrál hodně osobních soubojů, dobře honil soupeře po rozích při forčekingu a my už jsme si puky jen sbírali.

V prodloužení to od vás byla velká drzost. Skutečně jste zamýšlel puk odrazit o brusli bránícího Jakovleva?

Trošku jo. Šel jsem do bekhendu a pak jsem to chtěl zasunout forhendem, ale gólman mi to vykopl. Obránce tam zastavil, gólman nebyl na svém místě, byla to taková klasika. Zkusil jsem to a někdy to vyjde.

Jak vám pomůže vítězství proti Rusku do dalšího průběhu?

Pořád je to jen jeden zápas. Máme radost, že jsme porazili Rusáky, ale jsme tady od toho, abychom dál vyhrávali. Nemůžeme teď přestat hrát, protože jsme Rusáky porazili.

Ale povzbuzení je to hezké, ne?

To určitě. Možná se mnou nebudou všichni souhlasit, ale z mého pohledu jsme byli v první třetině lepší a zaslouženě jsme po ní vedli. Ve třetí nás sice zamkli, ale ustáli jsme to a zaslouženě jsme vyhráli.

Byl to pro vás nejhezčí zápas na mistrovství světa v kariéře?

Asi ano. Vždycky je to paráda, porazit Rusáky. Pořád to má nádech derby, pokaždé to pro nás znamená něco víc.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy