Vstali z postele a složili sbornou. Souhra s Krejčou mě hrozně baví, rozplýval se Pastrňák

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
10. 5. 2018 23:43
Necelých dvanáct hodin stačilo Davidům Pastrňákovi a Krejčímu k adaptaci na kodaňské prostředí. Po příletu si lehce zatrénovali, po obědě zdřímli a večer pomohli české reprezentaci rozhodující měrou k vítězství nad Ruskem. Pastrňák si zapsal tři body včetně vítězné branky a chválil si souhru se spoluhráčem z Bostonu.
David Pastrňák rozhodl utkání proti Rusku v prodloužením mazaným odrazem o obránce.
David Pastrňák rozhodl utkání proti Rusku v prodloužením mazaným odrazem o obránce. | Foto: Luboš Vácha

Jak jste spokojen s tím, co jste na ledě předvedli?

Myslím si, že jsme byli v první třetině lepší, ale bohužel jsme dostali první gól. Rusové si dávali dobře puky do druhé vlny, s tím jsme měli zpočátku problém. Naštěstí se nám to podařilo otočit a ustát ty jejich tlaky ve třetí třetině. Bojovali jsme až do konce.

Čekal jste, že vám to po příletu s Davidem Krejčím půjde tak dobře?

Asi ne. Ale proto nám to tak šlo. Když jdete do zápasu bez očekávání, takhle to dopadne. Dařilo se nám a cítil jsem se docela dobře.

Užil jste si zase po delší době hru vedle Krejčího?

Samozřejmě. Když jsem s ním na ledě, musím být pořád připravený. Každé střídání musím mít pořád hokejku na ledě, od něj to tam chodí zleva zprava. Vždycky mě najde. Rád hraju na puku, souhra s Krejčou mě hrozně baví.

Kdy a jak se rozhodlo o tom, jestli proti Rusku nastoupíte?

Odpoledne jsme se probudili, měli jsme mítink a společně s Krejčou jsme se rozhodli, že do toho půjdeme. Nejdříve jsme chtěli hrát až proti Bělorusku, ale pak jsme si řekli, že den navíc by nám tolik nepomohl. Dlouho jsme nebyli na ledě, a proto jsme rádi, že to máme za sebou.

Byl to dlouhý zápas, ve třetí třetině jste byli pod tlakem. Jak jste se cítil vy po té probdělé noci v letadle a únavném přesunu?

Popravdě jsem byl překvapený, jak dobře se cítím. Nohy mi jely, to bylo hlavní. S kondičkou byl trochu problém, čtyři dny jsem přeci jen nic nedělal. Taky to ze mě leje, je to znát (úsměv). Teď si musím pořádně odpočinout.

Jaká byla souhra s Dmitrijem Jaškinem?

Super. Odvedl pro nás spoustu práce a zaslouženě se dočkal gólu. Vyhrál hodně osobních soubojů, dobře honil soupeře po rozích při forčekingu a my už jsme si puky jen sbírali.

V prodloužení to od vás byla velká drzost. Skutečně jste zamýšlel puk odrazit o brusli bránícího Jakovleva?

Trošku jo. Šel jsem do bekhendu a pak jsem to chtěl zasunout forhendem, ale gólman mi to vykopl. Obránce tam zastavil, gólman nebyl na svém místě, byla to taková klasika. Zkusil jsem to a někdy to vyjde.

Jak vám pomůže vítězství proti Rusku do dalšího průběhu?

Pořád je to jen jeden zápas. Máme radost, že jsme porazili Rusáky, ale jsme tady od toho, abychom dál vyhrávali. Nemůžeme teď přestat hrát, protože jsme Rusáky porazili.

Ale povzbuzení je to hezké, ne?

To určitě. Možná se mnou nebudou všichni souhlasit, ale z mého pohledu jsme byli v první třetině lepší a zaslouženě jsme po ní vedli. Ve třetí nás sice zamkli, ale ustáli jsme to a zaslouženě jsme vyhráli.

Byl to pro vás nejhezčí zápas na mistrovství světa v kariéře?

Asi ano. Vždycky je to paráda, porazit Rusáky. Pořád to má nádech derby, pokaždé to pro nás znamená něco víc.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy