Šustr a Blümel doplnili českou soupisku na MS. Zbývá jedno volné místo pro brankáře

ČTK ČTK
22. 5. 2021 11:55
Obránce Andrej Šustr a útočník Matěj Blümel byli dnes dopsáni na soupisku českých hokejistů na mistrovství světa v Rize. Podle asistenta trenéra Jaroslava Špačka se oba hned zařadí do sestavy ve večerním utkání se Švýcarskem (19:15).
Andrej Šustr. Sraz české hokejové reprezentace před turnajem Karjala 2019.
Andrej Šustr. Sraz české hokejové reprezentace před turnajem Karjala 2019. | Foto: Milan Kammermayer

V brance se představí stejně jako v pátečním úvodním duelu s Ruskem (3:4) Šimon Hrubec. "Doskočí do sestavy i (obránce Lukáš) Klok a celý útok Lenc, Špaček, Stránský," řekl Špaček v on-line rozhovoru s novináři.

Vedle Šustra, Kloka a Blümela si prožijí první start na MS v Rize Radan Lenc a Matěj Stránský. Michael Špaček v duelu se sbornou nechyběl.

Přesné složení sestavy zatím Špaček neprozradil. Jisté je, že gólman Roman Will bude sledovat duel se Švýcary stejně jako v pátek ze střídačky a opět bude chytat jednička Hrubec. "Věříme mu a věříme, že nás dovede dneska k vítězství," doplnil Špaček.

V kádru kouče Filipa Pešána je sedmadvacet hráčů, volné zůstává poslední místo. Nezapsaný z nominovaných hokejistů pro turnaj v Lotyšsku už je jen třetí brankář Petr Kváča z Liberce.

Ve čtvrtek zařadil Pešán s asistenty Martinem Strakou a Špačkem pětadvacet svěřenců. Teď mají na soupisce už dva brankáře, devět obránců a šestnáct útočníků.

Třicetiletý Šustr z Kunlunu z KHL si zahraje poprvé na mistrovství světa, ale už reprezentoval na Světovém poháru v roce 2016 v Torontu. O deset let mladší benjamínek Blümel z Pardubic se dočkal premiérové účasti na velké mezinárodní akci.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 17 minutami

Vládní dluh meziročně stoupl o 171 miliard korun, míra zadlužení ale klesla

Dluh vládních institucí ČR stoupl v letošním prvním čtvrtletí meziročně o 171 miliard na 2,684 bilionu korun. Míra zadlužení se ale snížila ze 43,9 procenta hrubého domácího produktu (HDP) na 42,8 procenta. Ve srovnání s posledním čtvrtletím loňského roku se dluh zvýšil o 117 miliard korun a míra zadlužení 0,8 procentního bodu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

"Na výsledku hospodaření se výraznou měrou podepsalo zvýšení příjmů z daní z výroby a dovozu a pokles vyplacených dotací," uvedla ředitelka odboru vládních a finančních účtů ČSÚ Helena Houžvičková.

Hospodaření vládních institucí skončilo v prvních třech měsících roku ve schodku 94,1 miliardy korun, což byl meziročně o 47,7 miliardy korun lepší výsledek. Největší podíl na tom mělo především hospodaření ústředních vládních institucí, které skončilo ve schodku 102,5 miliardy, ale meziročně se vylepšilo o 53,3 miliardy Kč. Místní vládní instituce hospodařily s přebytkem 5,1 miliardy a hospodaření fondů sociálního zabezpečení skončilo v přebytku 3,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy