Obětavý dříč Sobotka. Letos třikrát obletěl zeměkouli, tenisová hvězda Murray je proti němu pecivál

Bágl přes rameno a balík hokejek do druhé ruky. Tohle Vladimír Sobotka zná, v této sezoně mnohem líp než jakýkoliv jiný hokejista (a možná i sportovec) na světě.  Podívejte, co už se toho nacestoval.
Kde potkat Vladimíra Sobotku? Zkuste to na letišti. V letošní sezoně tam útočník hokejové reprezentace strávil možná více času než na ledě. Absolvoval Světový pohár, jeden turnaj Euro Hockey Tour, kompletní sezonu v Rusku za Omsk, stihl si zahrát i se St. Louis základní část NHL a pak play off Stanley Cupu. Teď přiletěl do Paříže, aby posílil reprezentaci na mistrovství světa.
Takhle našponovaný program žádný jiný hokejista na světě neměl.
Deník Aktuálně.cz vypočítal, že Vladimír Sobotka jen v této sezoně kvůli zápasům nacestoval zhruba 115 tisíc kilometrů. To je jako by měl třikrát obletět zeměkouli po rovníku.
Kdyby Sobotka cesty na všechny zápasy absolvoval letadlem, na jeho palubě by strávil téměř 200 hodin (více než osm dní) čistého času. Z působení v Omsku ale zná i cesty vlakem.
Foto: Milan Kammermayer
Adam Sušovský Adam Sušovský
14. 5. 2017 6:55
Zabukovat letenku už snad musí i poslepu, vždyť v oblacích tráví víc času než u televize. Vladimír Sobotka dorazil do Paříže. Zahrál si KHL i NHL, reprezentoval na Světovém poháru i během Euro Hockey Tour. Šílenou sezonu teď oddaný útočník zakončí na mistrovství světa. "Sil mám ještě dost," tvrdil po úvodním tréninku s týmem. Dnes nastoupí proti Francii. Deník Aktuálně.cz vypočítal, že kvůli hokejovým zápasům napříč třemi světovými kontinenty musel nalétat na 115 tisíc kilometrů. To je třeba ještě víc než v minulé sezoně nejúspěšnější tenista Andy Murray.

Paříž (od našeho zpravodaje) - Deník Aktuálně.cz spočítal nalétané kilometry Vladimíra Sobotky na zápasových tripech s Omskem i St. Louis, navrch přidal i vzdálenosti, které musel útočník překonat, aby si zahrál hokej za reprezentační tým. 

Výsledek je ohromující: Sobotka v sezoně nacestoval 115 tisíc kilometrů, pravděpodobně byste v tomhle ohledu nenašli vyždímanějšího hokejistu. Na šílenou sezonu oddaného reprezentanta se podívejte v přiložené galerii.

Sobotka letos reprezentoval na Světovém poháru, stihl i jeden turnaj Euro Hockey Tour. V sezoně válel za Omsk v KHL i Blues ve Stanley Cupu. Teď přidá i start na mistrovství světa.

 

Právě se děje

Další zprávy