O přestávce křičeli všichni, nejen já, těšilo Kopeckého

Lukáš Caha Lukáš Caha
2. 5. 2015 18:16
Ač to se Slováky ještě dvanáct minut před koncem nevypadalo zrovna nejlépe, dokázali v úvodním zápase šampionátu urvat dva body za vítězství nad Dány po samostatných nájezdech.
Slováci zvládli úvodní duel mistrovství světa a porazili Dány po nájezdech.
Slováci zvládli úvodní duel mistrovství světa a porazili Dány po nájezdech. | Foto: Reuters

Ostrava – Ač to se Slováky ještě dvanáct minut před koncem nevypadalo zrovna nejlépe, dokázali v úvodním zápase šampionátu urvat dva body za vítězství nad Dány po samostatných nájezdech.

Obrat nastartoval Michael Sersen, ovšem seveřané necelé dvě a půl minuty před koncem vyrovnali a utkání mířilo do prodloužení a následně i samostatných nájezdů, které rozhodl mladík Marko Daňo.

„Mohli jsme mít tři body, ale máme jen dva,“ říká v rozhovoru kapitán Slováků Tomáš Kopecký. „Líbilo se mi, jak jsme na konci bojovali. Klobouk dolů před všemi. Každá pětka zahrála dobře.“

V první třetině jste měli jen tři střely. Co se s vámi dělo?
Možná nás trochu svazovala nervozita. Bylo to takové ustrašené. Plno hráčů včetně mě ještě takovouto atmosféru nezažili. Bylo to velmi elektrizující. Děkujeme fanouškům, že nás takto hnali dopředu. Velmi se mi ulevilo na začátku třetí třetiny, kdy jsme na ně naběhli a tlačili je.

Měl jste o první přestávce proslov v kabině?
Každý z nás něco řekl. To se mi líbilo, že nekřičel jen jeden, ale všichni.

Zaskočil vás soupeř?
Smekám před Dány, hráli výborný zápas. I gólman pochytal hodně našich šancí.

Potěšilo vás na výkonu mužstva něco?
To, jak jsme bojovali i za nepříznivého stavu. Stále jsme makali. Jsem velmi překvapený z některých hráčů, jak bojovali. Podíváme se na pozitiva i negativa a půjdeme do dalšího zápasu.

Přesilovky se vám dnes ale příliš nedařily…
To velké kluziště hodně láká. Musíme se více tlačit do branky. Obránci dnes velmi dobře stříleli, ale pokud gólman střelu od modré vidí, tak ji s velkou pravděpodobností zastaví. Musí jít jeden na dorážku.

Vypadalo to, že se vám lépe hrálo ve třetině, když nastoupil Daňo. Souhlasíte?
Je to velmi kvalitní hráč, dokázal nám to i tuto sezonu. Byl to takový nový impuls. Trenér to dobře zamýšlel.

Jak se vám hrálo poprvé v roli kapitána? Bylo to v něčem jiné?
Ani bych neřekl. Byl to stejný zápas, jako kdybych kapitán nebyl. Máme v kabině spoustu tahounů, kteří by mohli mít na hrudi céčko. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy