reklama
 
 

Neznámý brankář vychytal Čechy. Hodně jsem se naučil, říká

17. 5. 2015 19:47
Connor Hallebuyck, to jméno si Češi budou dlouho pamatovat. Právě "neznámý" brankář USA je připravil o medaile.

Praha - Na kom si to vlastně Češi v souboji o bronz vylámali zuby? Pro fanoušky před šampionátem zcela neznámý brankář Connor Hellebuyck dal o sobě na turnaji jasně najevo, že míří vysoko.

"Během turnaje jsem hodně vyrostl, hraje se tady úplně jiný hokej, bylo tu spoustu velkých hráčů a každý do toho šel na maximum," hodnotil s bronzovou medailí na krku teprve jedenadvacetiletý talent, jehož práva vlastní v NHL Winnipeg Jets.

V rozhodujícím zápase proti Čechům navíc Hallebuyck vychytal čisté konto a pro spoluhráče se stal hrdinou. "Jsme teď jako jedna rodina," řekl na závěr turnaje.

Máte bronz, s jakým cílem jste vlastně přijeli na turnaj?

Chtěli jsme hrát hlavně týmově. Moc jsme nevěděli, co očekávat. Od začátku jsme ale táhli za jeden provaz a nakonec jsme v šatně byli jako jedna rodina. Proti Čechům jsme hráli dobře v obraně, kluci toho hodně zblokovali, to byl základ úspěchu.

A z vašeho pohledu? Cítíte, že se vám turnaj povedl?

Těžko se hodnotit, je to pro mě určitě obrovský úspěch, kterého si budu dlouho cenit. Hodně jsem během turnaje vyrostl, hraje se tady úplně jiný hokej, bylo tu spoustu velkých hráčů a každý do toho šel na maximum. Moc nevím, jak zhodnotit sám sebe, ale asi bych to shrnul tak, že jsem se jako hráč o dost zlepšil a hodně se o sobě naučil.

Jak se vám tyto dva týdny líbilo v Česku?

Bylo to dobré, jak Praha, tak i Ostrava byly fajn. Škoda, že jsme nemohli zůstat trochu dále. Ale jsou to skvělá města se skvělými fanoušky.

autor: Lukáš Korynta | 17. 5. 2015 19:47

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama