Nejlepší fotky z hokejové Rigy: Vítězové, poražení, tvrďáci i osamělí hrdinové

Nejlepší fotky z hokejové Rigy: Vítězové, poražení, tvrďáci i osamělí hrdinové
Pokud jste zapomněli, proč se této formě hokeje říká lední, připomene vám to Lukas Reichel.
Kanada letošním titulem dohnala v historických tabulkách Rusko.
I když kanadský brankář Darcy Kuemper předvádí fotbalovou hlavičku.
Maskotem MS 2021 v Rize byl pichlavý ježek Spiky.
Foto: ČTK
Reuters ČTK Sport Reuters, ČTK, Sport
8. 6. 2021 10:01
Prohlédněte si padesátku nejhezčích fotografií ze světového šampionátu hokejistů v Rize, který v neděli ukončilo finálové vítězství Kanady.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Arménský prezident Armen Sarkisjan rezignoval, vadil mu nedostatek pravomocí

Arménský prezident Armen Sarkisjan dnes oznámil, že se vzdává své funkce. Podle agentury AFP vysvětlil, že jako hlava státu nemá možnost ovlivňovat důležité otázky země v "těžkých časech". Osmašedesátiletý Sarkisjan byl prezidentem od dubna 2018.

"Prezident země nemá potřebné nástroje k tomu, aby mohl mít vliv na nejdůležitější otázky státu a národa jak v domácí, tak zahraniční politice," uvedl Sarkisjan. "Je to zcela neemotivní rozhodnutí," ujistil a vyzval k ústavní reformě, která by jeho nástupci umožnila práci za lepších podmínek.

Předloni svedla Arménie boje se sousedním Ázerbájdžánem o Náhorní Karabach. Příměří dojednané v Moskvě znamenalo pro Arménii významné územní ztráty. V průběhu války prezident opakovaně kritizoval premiéra Nikola Pašinjana a poukazoval na to, že nebyl do jednání zahrnut.

Také v loňském roce se Sarkisjan dostával opakovaně s Pašinjanem do konfliktu. Rozdělovala je například otázka odvolání šéfa arménské armády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy