Hlava mě nebolí, bude to dobré, ujistil Nečas. Proti Švýcarům ještě pravděpodobně nenastoupí

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
7. 5. 2018 14:14
Martin Nečas trénoval poprvé od zranění ramena a kyčle, které si přivodil v prodloužení utkání proti Slovensku. Zdravotní stav českého útočníka se lepší, otřes mozku neutrpěl, ale v úterním střetnutí se Švýcary bude národnímu týmu nejspíš ještě chybět.
Martin Nečas v pondělí poprvé od sobotního tvrdého nárazu na mantinel trénoval.
Martin Nečas v pondělí poprvé od sobotního tvrdého nárazu na mantinel trénoval. | Foto: Luboš Vácha

Kodaň (od našeho zpravodaje) - Útočník Martin Nečas se poprvé od zranění z utkání proti Slovensku zapojil do tréninku české reprezentace. Po poledni vyjel na led spolu s dalšími nehrajícími hráči a několika členy sestavy. Halu opustil zhruba po půlhodině s předstihem před ostatními.

Nečas si v sobotu narazil rameno a kyčel po nekontrolovaném pádu na mantinel. "Ještě to není úplně ideální. Jsem rád, že mě nebolí hlava, jen krk a trochu kyčel. Snad se to bude rychle léčit," řekl Nečas, načež dodal, že do úterního zápasu proti Švýcarsku pravděpodobně nezasáhne.

Devatenáctiletý útočník nejdříve deset sekund před koncem třetí třetiny vyrovnal na 2:2, v prodloužení se dostal do šance a upadl po kontaktu s brankářem Čiliakem. "Hlavou jsem si o manťák nedal. Spíš jsem si hnul ramenem a blbě jsem srovnal nohu," vracel se Nečas k nárazu.

Po zápase odjel do nemocnice, kde lékaři vyloučili otřes mozku. "Po cestě mě začala bolet hlava, ale bylo to jen od krku. Naštěstí jsem v té rychlosti před sebe stačil dát ruku," vysvětlil forvard brněnské Komety.

Prvotní odhady byly přesto spíše pesimistické a trenér Jandač se bál o další Nečasovo působení na turnaji. "Není to nic závažného, mělo by to být dobrý. V nemocnici mě bolela hlava a myslel jsem, že to je konec. Naštěstí se to zlepšilo a jsem zpátky," usmál se reprezentační nováček.

Nedělní den proležel na hotelu, zápas se Švédskem sledoval z tribuny. "Chtěl jsem se dneska rozhýbat, abych byl na další zápasy připravený. Byl jsem trochu rozlámaný, dojít na led nebyla úplná sranda," podotkl Nečas, který musel kvůli změně programu přejít do tréninkové haly.

Absence v duelu s reprezentací Tří korunek ho mrzela, ale uvědomoval si, že by týmu na ledě příliš nepomohl. "Švédové byli lepší, pak jsme hru vyrovnali a škoda, že tam padl třetí gól. Kluci hráli dobře, já jsem věděl, že zasáhnout nemůžu," poznamenala dvanáctka loňského draftu.

V úterý absolvují čeští hokejisté od 11:30 rozbruslení, odpoledne se pak rozhodne o případném startu Nečase ve večerním zápase se Švýcary.