Na Čechy se těšíme, říká před čtvrtfinále Jokinen

Lukáš Caha Lukáš Caha
13. 5. 2015 6:19
Kdo vyhraje, jede na čtvrtfinále do Prahy. Rusům se z Ostravy moc nechtělo, po stěhování netoužili ani Finové, a tak byl stav po šedesáti minutách nerozhodný.
Jokinen si zahraje ve čtvrtfinále proti Jágrovi, svému spoluhráči z Floridy.
Jokinen si zahraje ve čtvrtfinále proti Jágrovi, svému spoluhráči z Floridy. | Foto: Reuters

Ostrava – Kdo vyhraje, jede na čtvrtfinále do Prahy. Rusům se z Ostravy moc nechtělo, po stěhování netoužili ani Finové, a tak svítil na světelné kostce po šedesáti minutách posledního zápasu základní skupiny v Ostravě nerozhodný stav.

Až devátý samostatný nájezd přinesl branku. A ta byla rozhodující. Proměnil ji třiadvacetiletý Donskoi. Ruský útočník Panarin pak trefil jen gólmana.

Do hlavního města tak ve středu dopoledne odcestují Seveřané, kde se o den později od 20:15 střetnou s Čechy. „Těšíme se na domácí tým. Bude to skvělý zápas,“ burcuje před čtvrtfinále finský kapitán Jussi Jokinen.

Jeho tým se s Čechy utkal dvakrát těsně před šampionátem v rámci seriálu Euro Hockey Tour a v obou případech prohrál. Čtvrtfinále však bude úplně o něčem jiném.

"Češi mají velmi silný tým. Sledovali jsme některé jejich zápasy v televizi. Myslím si, že šance jsou padesát na padesát,“ přemýšlí útočník Floridy.

A v čem vidí nejlepší sílu Finů? No přece v defenzívě. Vždyť vicemistr z loňského šampionátu v Minsku inkasoval na celém turnaji zatím jen devět branek. "Do obrany hrajeme zkušeně. Naše defenzíva je velmi silná na celém turnaji. To dělá náš tým velmi silný.“

Kdyby Seveřané prohráli, zůstali by v Ostravě a čekalo by je derby se Švédskem. „Je jedno, proti komu hrajete. Jak Češi, tak Švédi jsou velmi dobří,“ uzavírá. 

 

Právě se děje

před 18 minutami

Podle Kaczyńského budou volby polského prezidenta nejpozději 28. června

Prezidentské volby se budou v Polsku konat nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám je překazit, prohlásil dnes rezolutně předseda vládnoucí strany Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslaw Kaczyński. Dal přitom najevo, že k tomu využije "všechny prostředky, jež má stát k dispozici".

V Polsku pokračují ostré politické spory o termín už odložených voleb - opozice chce delší odklad, PiS konání co nejdříve. Původně byly volby hlavy státu vypsané na 10. května, ale kvůli šíření koronaviru se nekonaly. Vláda přes odpor opozice neuspěla se svou snahou prosadit zákon o výhradně korespondenčním hlasování. Volby nyní nestihne uspořádat ani do konce května.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Hongkong kvůli vměšování Číny nezasluhuje zvláštní status, řekl americký ministr zahraničí

Hongkong v současné chvíli nemá dostatečnou autonomii vůči Pekingu na to, aby bylo pro Spojené státy nadále opodstatněné udržovat s ním zvláštní vztahy oproti zbytku pevninské Číny. V reakci na současné snahy Pekingu o prosazení nové bezpečnostní legislativy v poloautonomní provincii to ve středu v Kongresu uvedl americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Rozhodnutí o změně zvláštního statusu, který USA Hongkongu přiznávají, nyní náleží prezidentovi Donaldu Trumpovi, poznamenala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Sněmovna nevydala poslankyni SPD Maříkovou k stíhání za výroky o migrantech

Policie nyní nebude moci obvinit poslankyni SPD Karlu Maříkovou za její výroky o migrantech, které v minulosti napsala na sociální síti. Sněmovna ji ve středu k trestnímu stíhání zhruba po tříhodinové debatě nevydala, jak už dřív doporučil mandátový a imunitní výbor.

Pro vydání poslankyně hlasovalo pět ze 165 přítomných poslanců. Proti jich bylo 138.

Maříková loni v lednu na svém profilu na Facebooku přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Jejími výroky se později začala zabývat policie pro podezření z přečinu podněcování k nenávisti a hanobení národa, rasy nebo etnika.

Verdikt sněmovny neznamená, že případ úplně končí. Policisté by mohli Maříkovou obvinit potom, co přestane být političkou chráněnou imunitou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy