Na Čechy se těšíme, říká před čtvrtfinále Jokinen

Lukáš Caha Lukáš Caha
13. 5. 2015 6:19
Kdo vyhraje, jede na čtvrtfinále do Prahy. Rusům se z Ostravy moc nechtělo, po stěhování netoužili ani Finové, a tak byl stav po šedesáti minutách nerozhodný.
Jokinen si zahraje ve čtvrtfinále proti Jágrovi, svému spoluhráči z Floridy.
Jokinen si zahraje ve čtvrtfinále proti Jágrovi, svému spoluhráči z Floridy. | Foto: Reuters

Ostrava – Kdo vyhraje, jede na čtvrtfinále do Prahy. Rusům se z Ostravy moc nechtělo, po stěhování netoužili ani Finové, a tak svítil na světelné kostce po šedesáti minutách posledního zápasu základní skupiny v Ostravě nerozhodný stav.

Až devátý samostatný nájezd přinesl branku. A ta byla rozhodující. Proměnil ji třiadvacetiletý Donskoi. Ruský útočník Panarin pak trefil jen gólmana.

Do hlavního města tak ve středu dopoledne odcestují Seveřané, kde se o den později od 20:15 střetnou s Čechy. „Těšíme se na domácí tým. Bude to skvělý zápas,“ burcuje před čtvrtfinále finský kapitán Jussi Jokinen.

Jeho tým se s Čechy utkal dvakrát těsně před šampionátem v rámci seriálu Euro Hockey Tour a v obou případech prohrál. Čtvrtfinále však bude úplně o něčem jiném.

"Češi mají velmi silný tým. Sledovali jsme některé jejich zápasy v televizi. Myslím si, že šance jsou padesát na padesát,“ přemýšlí útočník Floridy.

A v čem vidí nejlepší sílu Finů? No přece v defenzívě. Vždyť vicemistr z loňského šampionátu v Minsku inkasoval na celém turnaji zatím jen devět branek. "Do obrany hrajeme zkušeně. Naše defenzíva je velmi silná na celém turnaji. To dělá náš tým velmi silný.“

Kdyby Seveřané prohráli, zůstali by v Ostravě a čekalo by je derby se Švédskem. „Je jedno, proti komu hrajete. Jak Češi, tak Švédi jsou velmi dobří,“ uzavírá.