23. Bemström (Wallmark, Gustafsson)
25. Bengtsson (Bromé)
29. Asplund (Gustafsson)
44 Bengtsson (Bromé)

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu z utkání Česko - Švédsko v rámci skupinové fáze hokejového MS z Finska. Zápas začíná v neděli 15. května v 19:20.

Úvodní sestavy:

Česko: Vejmelka (Langhamer) - Hronek, Šimek, Kundrátek, Ščotka (A), Jiříček, Sklenička, Jordán - Blümel, Krejčí (A), Červenka (C) - Vrána, Hertl, Smejkal - Stránský, Špaček, Simon - Zohorna, Černoch, Flek.
Trenér: Kari Jalonen

Švédsko: Hellberg (Högberg) - Larsson (A), Dahlin, Gustafsson, Ekman-Larsson (C), Tömmernes, Lindholm - Bemström, Wallmark, Nordström (A) - Friberg, Asplund, Kellman - Bengtsson, Klingberg, Bromé - Lang, Aman.
Trenér: Johan Garpenloev

Rozhodčí: Ingram (CAN), MacFarlane (USA) - Briganti (USA), Simon Synek (SVK)

Český tým po bezbrankové první třetině dokázal v prostřední části zabrat a nakonec proti Velké Británii slavil povinné vítězství 5:1. Do šampionátu tak vstoupil úspěšně, což je vždy velmi důležité.

Také tým ze severu Evropy zahájil mistrovství vítězně. Podle papírových předpokladů porazil Rakousko 3:1 a připsal si tak povinné tři body. Dnes ovšem Švédy čeká o poznání těžší zkouška.

Po nočních bojích v NHL skončili také někteří čeští hokejisté. Je jisté, že národní tým posílí obránce Michal Kempný z Washingtonu. Ve hře je také příjezd Davida Pastrňáka či David Kämpfa.

Švédsko má navíc Čechům co oplácet. Národní celek v posledních dvou duelech na Českých a Švédských hrách zapsal výhry 9:3, potažmo 2:1. Věříme, že další výhru přidá Česko i dnes.

0:01

Utkání právě začalo.

0:26

Šimek nyní výborně zapracoval s Hronkem u mantinelu a vytlačili Švédy z našeho obranného pásma.

0:41

Vejmelka posléze raději přikryl puk před dotírajícími soupeři a vhazovat se bude po jeho pravici.

1:35

Ščotka posílal kotouč od levého hrazení před bránu, kde však Hertl ani Vrána na puk nedosáhli.

1:59

Česká formace vedená Hertlem dělala seveřanům velké starosti, ale Švédové český celek do šance nepustili.

2:58

Nahození Švédů od modré čáry neprošlo k Vejmelkovi. Kotouč zastavilo klubko hráčů v mezikruží.

3:46

Sklenička vypálil od modré čáry, avšak Hellberg měl dobrý výhled a touš snadno ukryl v lapačce. Vhazování v útočném pásmu Čechů.

4:17

Hertl dokázal píchnout puk do střední třetiny, kde si Smejkal obhazoval jedno ze Švédů. Ten ho však čistě tělem odstavil.

4:52

Stránský v útočném pásmu nevymyslel z pohledu Čechů nic většího a Tre Kronor se velmi rychle dostali zpět k puku.

5:37

Wallmark vlétl po pravé straně do třetiny, kde z kruhu nahodil bekhendem na Vejmelku. Ten se však nenechal zaskočit a touš ukryl v rukavici.

6:03

Česko dává gól! Čeští hokejisté se z první šance dostávají do vedení. Roman Červenka vybojoval puk a posléze jej z pravého kruhu předložil přesně do jízdy DAVIDU KREJČÍMU, který parádní dělovkou překonal Hellberga. Asistence: Roman Červenka.

7:06

Vejmelka opět dostal puk pod kontrolu a hra je přerušena. Následuje reklamní přestávka.

7:25

Stránský nyní kotouč jen protečoval, ale touš poté opustil hrací plochu. Vhazovat se bude v neutrální zóně.

7:51

Lang teď dobře překládal do druhé vlny Asplundovi, avšak jeho zakončení si opět pohlídal Karel Vejmelka.

8:35

Dahlin dlouho váhal s rozehrávkou, ale nakonec přeci jen našel spoluhráče v útočném pásmu. Tam se však Švédsko příliš neohřálo.

9:29

Češi se nyní dlouho bránili, až nakonec Smejkal dokázal kotouč vyhodit tak šikovně, že se zakázané uvolnění pískat nebude.

10:19

Bengtsson si skvěle najížděl před bránu a také na něj směřovala přihrávka od modré čáry. Tu ale nakonec dobře zastavila česká obrana.

10:59

Černoch se svými kolegy operovali před švédskou bránou, kde se ale česká letka neprosadila a vpřed již pospíchá Švédsko.

11:55

Dahlin vysokým obloučkem odevzdal kotouč, který však Češi prakticky ihned vrátili na švédské hole.

12:02

Následně je ale hra opět přerušena kvůli ofsajdu Švédů. Po komerční pauze se tak bude vhazovat ve středním pásmu.

12:36

Velkou možnost měl nyní Klingberg. Ten si vybruslil s pukem do mezikruží, kde však nedokázal propálit Karla Vejmelku.

13:40

Šimek šikovně nahazoval před bránu, kde se Stránský natahoval za pukem. Ke smůle Čechů jej však za Hellberga nezametl.

14:28

Českému týmu byl nyní signalizován ofsajd, a tak hráči Kariho Jalonena museli vyklidit útočné pásmo.

15:53

Ščotka se svými parťáky v obranném pásmu odolali atakům Švédska a dostali kotouč alespoň na chvíli do neutrální zóny.

16:08

Asplund posléze trochu z úhlu ohrozil Vejmelku, ale ten se nenechal zaskočit a dobrým zákrokem přerušuje hru.

16:27

Bemström zachytil riskantní rozehrávku Čechů na modré čáře a z dobré pozice mezi kruhy vypálil. Vejmelka měl ale odkrytý výhled a jeho ránu lapil.

16:42

V další solidní možnosti se ocitl Matěj Stránský, který si sjel do ideální pozice před brankovištěm. Ke smůle Čechů ale Hellberga nepropálil.

18:22

Je tady první vyloučení zápasu. Dvě minuty za hákování vyfasoval Hynek Zohorna.

18:37

Obrovské šance nyní spálil Wallmark! Na hostujícího hráče dvakrát zívala odkrytá brána, ale Wallmark v obou případech minul.

19:13

Vejmelka lapil další ránu Švédů a poté se před ním strhla menší mela. Sudí následně vylučuje na obou stranách. Klingberg s Černochem si odsedí dvě minuty za hrubost.

19:25

Švédsko dává gól! Švédové nakonec přesilovou hru využívají a máme tedy srovnáno. Nordströmnyní skočil za odraženým pukem a dokázal jej dostat před bránu na hůl RASMUSE ASPLUNDA, jenž zametl puk do odkryté brány. Asistence: Joakim Nordström, Anton Bengtsson.

19:48

Nechybělo mnoho a Švédové mohli otočit skóre. Jejich další ránu ale zastavilo břevno Vejmelkovy svatyně.

20:00

První třetina skončila.

Je za námi úvodní perioda hry. Do ní vstoupil lépe český celek, který se zásluhou Davida Krejčího dostal do vedení. Oba týmy se poté snažili překonat brankáře soupeře, ale Klingberg ani Stránský ve dvou možnostech neuspěli. V závěru třetiny hráli Švédové přesilovku, ve které nejprve Wallmark spálil dvě obrovské možnosti, ale poté se již Tre Kronor radovali z vyrovnání. Karla Vejmelku překonal Rasmus Asplund. O pár vteřin později český tým zachránilo ještě břevno, a tak úvodní část skončila nerozhodně 1:1.

20:01

Začala druhá třetina.

20:20

Češi se hned v úvodu druhé části dopustili zakázaného uvolnění a hra se tak vrací před Vejmelku.

20:48

Krejčí nyní zastavil přihrávku Švédů v útočném pásmu a okamžitě rozehrává puk směrem k Blümelovi.

21:10

Tomáš Hertl teď vyhodil puk z obranné třetiny až na tribuny a jsou z toho dvě minuty za zdržování hry.

21:17

Češi však vyhráli buly a Sklenička okamžitě vyhazuje puk až k Hellbergovi.

21:43

Bemström se dostal do další tutovky na pravém, kde byl při svém zakončení faulován. Vejmelka jeho ránu pokryl, ale půjdeme do tří.

21:43

Jakub Flek je následně vyloučen na dvě minuty za hákování.

22:47

Švédsko dává gól! Švédové využívají další přesilovou hru a zvládli to ve dvojnásobné početní výhodě. Wallmark nabil na vrchol kruhu EMILU BEMSTRÖMOVI, který parádní ranou propálil Karla Vejmelku. Asistence: Lucas Wallmark, Erik Gustafsson.

23:30

Joel Kellman mohl ještě navýšit skóre. Jenž Vejmelka se skvěle přesunul a šanci Kellmana výborně zlikvidoval.

24:58

Češi nyní bojovali o puk za švédskou bránou, ale vítězně z těchto soubojů nakonec vyšli hokejisté Tre Kronor.

25:27

Šimek nahazoval před bránu, kde operoval Stránský, ale Hellberg se ani v tomto případě nenechal zaskočit.

25:50

Švédsko dává gól! Švédové rychle odskakuje na rozdíl dvou branek. Ve středním pásmu vydoloval puk MATHIAS BROMÉ, zavezl jej po levé straně až do prostoru kruhu a ranou nad beton a překvapil Vejmelku. Bez asistence.

26:38

Češi si také zahrají v početní výhodě. Erik Gustafsson si odpyká dvě minuty za hrubost.

27:29

Hellberg nyní vytěsnil ramenem nahození od modré čáry, ale Češi pokračují v obléhání švédské brány.

27:55

David Krejčí připravil další tutovku pro Stránského. Český centr z levého kruhu našel přesně hůl před bránou stojícího Stránského, který ale Hellberga nepřekonal.

28:38

Švédsko hra v plném počtu.

28:52

Švédsko dává gól! Švédové dokázali ubránit oslabení a krátce po něm počtvrté udeřili. Na vysoký oblouček za obranu si najel RASMUS ASPLUND, který v samostatném úniku trefil přesně nad lapačku horní růžek Vejmelkovy brány. Asistence: Erik Gustafsson.

28:52

Českou bránu po této brance opouští Karel Vejmelka, který pouští do hry Marka Langhamera.

29:45

Švédsko se i poté drželo v útočném pásmu, kde se ale Češi ubránili a vyvážejí puk dál od Langhamera.

30:33

Hronek nyní svou ranou trefil jen svého spoluhráče, načež Tre Kronor vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

31:55

Bromé opět dělal starosti české obraně, která však nakonec situaci zvládla a Švédy vytlačila ven z pásma.

32:45

Pohotová střela Lucase Wallmarka Langhamera nezaskočila a hra je opět přerušena. Následuje komerční přestávka.

33:15

Bemström přes Jiříčka dostal hru ven z obranného pásma a Češi tak musejí začínat až z vlastní poloviny.

33:57

Jakub Vrána se vřítil do pásma po pravé straně, odkud vypálil na Hellberga. Ten jeho pokus vyrazil svou maskou.

34:44

Tömmernes z mezikruží nahazoval na teč, ale Langhamer situaci dobře přečetl a puk zachytil do lapačky.

34:56

Další obrovské šance Švédska! Asplund dělal co mohl, aby puk skákající na brankovišti zametl do sítě, ale nakonec jej pod Langhamera dostali čeští obránci.

35:32

Bemström měl nyní hodně prostoru na levém kruhu a mohl pálit. Místo toho volil přihrávku přes šířku pásma, kterou česká obrana zachytila.

36:30

Rasmus Dahlin nyní složil nedovoleně k zemi Blümela a jsou tady další dvě minuty za hrubost.

36:58

Švédové se nyní dokázali osvobodit a Češi se musí pro puk vracet až do obranného pásma.

37:36

Česko dává gól! Češi přeci jen také využívají početní výhodu. Roman Červenka výborně nabil z pravé kruhu na druhou stranu TOMÁŠI KUNDRÁTKOVI, jenž ranou bez přípravy překonává Hellberga. Asistence: Roman Červenka, David Jiříček.

38:32

Český celek ale bude hrát opět v oslabení. Dvě minuty za sekání vyfasoval Jakub Vrána.

38:50

Wallmark pálil z pravého kruhu, nicméně jeho rána byla sražená a Langhamer tak nemusel zasahovat.

39:10

Češi se v poslední minutě druhé části dokázali osvobodit a Švédsko bude začínat až od Hellberga.

40:00

Skončila druhá třetina.

I druhá perioda je za námi. Ta vyšla lépe Švédům, kteří nejprve ve 23. minutě otočili skóre. Zasloužil se o to v přesilové hře Emil Bemström. O dvě minuty později bylo s českým týmem ještě hůř. Vejmelku dokázal překvapit Mathias Bromé. Ve 29. minutě to již bylo o tři branky. Rasmus Asplund zužitkoval samostatný únik a vyhnal Vejmelku z brány. Český tým dokázal korigovat až v 38. minutě, kdy početní výhodu využil Tomáš Kundrátek. Po 40 minutách tak Švédsko vede o dvě branky 4:2.

40:01

Začala třetí třetina.

40:32

Blümel nyní výborně zasekl soupeře a rázem byl sám s Krejčím před Hellbergem. Jenže ze šance sešlo, jelikož padající Dahlin posunul švédskou bránu, což je velká škoda pro Čechy.

40:59

Červenka tělem odstavil soupeře v útočném pásmu, ale Češi se nakonec k puku dostat nedokázali.

41:23

David Krejčí byl při přechodu přes střední pásmo faulován a Rasmus Asplund jej fauloval. Následuje menší trest za držení.

41:30

Tömmernes okamžitě vyhazuje kotouč přes všechny čáry a Češi musí pro kotouč až k Langhamerovi.

42:34

Vrána dostal nabito na pravém kruhu, ale clonu hráčů přes sebou nepropálil.

43:17

Švédové konec oslabení hrají výborně a delší dobu již drží puk na svých hokejkách.

43:23

Švédsko hraje v plném počtu.

44:50

Švédsko dává gól! Češi nyní propadli v útočném pásmu a Švédové se pustili do smrtelného přečíslení. Bromé předal do druhé vlny ANTONU BENGTSSONOVI, jenž propálil bezmocného Langhamera. Asistence: Mathias Bromé.

45:19

Česko dává gól! Češi však neskládají zbraně a je to znovu jen o dvě branky. Roman Červenka vykouzlil další parádní pas přes šířku kluziště a z levé strany oslovil na pravém kruhu MATĚJE BLÜMELA, jenž z první překonává Hellberga. Asistence: Roman Červenka, Radim Šimek.

46:40

Češi jsou třetím gólem povzbuzení a operují v útočném pásmu. Hellberg ale tentokrát zasahovat nemusel.

47:25

Šimek nahazoval kotouč z otočky, avšak Flek nedokázal svou teč usměrnit mezi tři tyče.

48:02

Matěj Blümel byl nyní v útočném pásmu dřív než David Krejčí s kotoučem, a tak je pískáno postavení mimo hru.

48:48

Obrovská šance Čechů. Vrána výborným pasem zprava našel před bránou Smejkala, který ale bekhendem nedokázal zasunout kotouč za Hellberga.

49:58

Špaček zpoza bránu okamžitě servíroval puk před Hellberga na Simona, ke kterému se však kotouč nedostal.

50:32

Zohorna měl nyní hodně času na střelu, ale z mezikruží nakonec trefil jen brusle Gustafssona.

51:32

Hronek po Blümelova zadovce neudržel útočné pásmo a musí se pro puk vracet do neutrální zóny.

52:19

Češi dlouho drželi kotouč v útočné třetině, kde motali svého soupeře, ale Hronek nakonec nasměroval přihrávku na Krejčího, jenž již odjížděl na střídačku.

52:51

Hertl s Vránou neudrželi kotouč v útočném pásmu a Švédsko tak dostává hru dál od Hellberga.

53:29

Marek Langhamer teď pokryl lehké nahození Švédů, kteří dosáhli svého. A sice vhazování v obranném pásmu Česka.

54:36

Černoch vyhodil kotouč pryč a za ním spěchal Flek. Před ním se jej nakonec zmocnil jeden ze Švédů.

55:04

Špatné střídání českého celku znamená jediné. Menší trest pro hráčkou lavici a další oslabení národního týmu.

55:38:

Bemström měl před sebou moře prostoru, ale z mezikruží nepropálil hráz hokejistů před Langhamerem.

56:17

Wallmarkovu ránu dobře srazil Sklenička a kotouč se nakonec dokutálel těsně mimo českou bránu.

56:38

Český celek se již nyní osvobozuje a do konce oslabení už moc času nezbývá.

57:04

Český tým je kompletní a může se tak ještě pokusit zdramatizovat utkání.

57:15

Langhamer uhání na střídačku a Češi to zkoušejí v šesti lidech.

58:32

Češi se zatím při powerplay nemohou dostat na polovinu Švédů, kterým tato situace naprosto vyhovuje.

59:00

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:14

Asplund nyní poslal puk přes všechny čáry a po zakázaném uvolnění se hra vrátí před Hellberga.

59:14

Oddechový čas pro Česko.

59:31

David Krejčí to zkusil ranou švihem z levého kruhu, ale Hellberg kotouč udržel ve své výstroji.

59:51

Krejčí dostal nabito na levý kruh, ale Hellberg na přední tyči utěsnil všechny mezírky.

60:00

Utkání právě skončilo.

Je dobojováno. Do duelu vstoupil lépe český tým, který se ujal vedení díky trefě Davida Krejčího. Švédové ale dokázali odpovědět ještě v první části, když se v jejím závěru prosadil z přesilové hry Rasmus Asplund.

Ve druhé třetině dokázali Švédové skóre dokonale otočit. Zasloužili se o to nejprve Bemström, po něm také Bromé a čtvrtým gólem vyhnal Vejmelku z brány opět Rasmus Asplund. Česko dokázalo zareagovat v 38. minutě, kdy přesilovou hru využil Tomáš Kundrátek.

Ve třetí třetině si však Tre Kronor vzali zpět tříbrankový náskok, když svůj druhý gól v zápasu přidal Anton Bengtsson. Na něj sice bleskově zareagoval svým gólem Matěj Blümel, ale to bylo z pohledu Čechů vše. Nepomohla jim ani závěrečná hra bez brankáře, a tak Švédsko bere výhru 5:3.