34. Zadina (Hronek)
62. Kubalík (Hanzl, Hrubec)
26. Šarangovič (Kosticyn)
52. Jerjomenko (Lopačuk, Šinkevič)

Vítejte u online přenosu z utkání mezi Českem a Běloruskem v rámci základní skupiny MS v hokeji. Zápas začíná v pondělí 24. května v 19:15 a živě jej vysílá stanice ČT Sport.

Úvodní sestavy:

Česko: Hrubec (Will) - Hronek (A), D. Musil, Klok, Hájek, Šulák, D. Sklenička, Moravčík - D. Kubalík, Jan Kovář (C), Zadina - M. Stránský, Špaček, J. Vrána - Sekáč, Chytil, Flek - Smejkal, R. Hanzl (A), A. Musil - Blümel.

Bělorusko: Kolosov (Šostak) - Falkovskij, Chenkel (A), Znacharenko, Antonov, Bailen (C), Korobov, Šinkevič, Jerjomenko - Prince, S. Kosticyn, Šarangovič - Protas (A), N. Komarov, Drozd - Platt, Kodola, Paré - Lopačuk, Stefanovič, Nesterov.

Rozhodčí: Bjork, Frandsen - Lundgren, Yletyinen

Česko nevstoupilo do turnaje vůbec ideálně. V úvodním utkání podlehli svěřenci FIlipa Pešána Rusku 4:3 a nedařilo se jim ani ve druhém střetnutí proti Švýcarsku, které se radovalo z výhry 5:2. V tabulce skupiny A jsou tak bez body se skóre 5:9.

Jakub Flek slaví gól v zápase Česko - Rusko na MS 2021
Jakub Flek slaví gól v zápase Česko - Rusko na MS 2021 | Foto: Reuters

Bělorusko je na tom o něco lépe, byť úvodní duel také nezvládli. Nad jejich síly byl výběr Slovenska, jenž bral vítězství 5:2. Následně ovšem Bělorusové šokovali hokejovou veřejnost, když porazili Švédy v poměru 1:0, díky čemuž jsou na 5. místě tabulky se ziskem 3 bodů.

Švédsko - Bělorusko
Švédsko - Bělorusko | Foto: Reuters

Filip Pešán zareagoval na nepříznivé výsledky třeskem v sestavě, kde například posunul do první formace Filipa Zadinu.

Bývalý hokejový útočník Michal Broš český tým neodepisuje a naopak předvídá jeho vzestup.

Ve velké formě hrají zatím na MS Slováci. Ti dnes vyhráli i svůj třetí zápas, tentokrát to odnesla ruská sborná.

Projděte si také tabulky, dosavadní výsledky a program šampionátu.

Český tým se dnes v Rize představí poprvé v červených dresech, Bělorusové naopak navléknou bílé trikoty.

0:01

Utkání právě začalo.

0:05

Češi se ihned po úvodní buly natlačili před Kolosova, na kterého zle dorážel Zadina. Běloruský brankář raději puk ukryl pod lapačku.

0:40

Hronek následně již neudržel modrou čáru a Prince se Šarangovičem dostali kotouč do středního pásma.

1:16

Klok se velmi rychle musel vracet do obranné třetiny, kam spěchal Znacharenko. Situaci ovšem zvládl a touš získal pro český celek.

1:48

Nick Bailen posléze zkoušel štěstí od pravého hrazení, nicméně jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

2:07

Nepříjemné nahození Jerjomenka od modré čáry skončilo až v rukavici Šimona Hrubce. Vhazovat se bude po jeho levici.

2:26

Adam Musil odvedl dobrou práci za bránou Běloruska, ale poté jeho přihrávku mezi kruhy na Smejkala zachytila běloruská obrana.

2:52

Prince se nyní dostal do solidní střelecké pozice, ale z prostoru levého kruhu pálil pouze do Hrubcové vyrážečky.

3:21

A další zákrok českého brankáře. Hrubec i nyní dokázal odolat, avšak vhazovat se bude znovu v naší obranné třetině.

4:02

Stránský pronikl po pravé straně do útočného pásma, kde přenechal do tandemu Vránovi. Ten ovšem nedokázal Kolosova překonat.

4:25

Bělorusové jsou ovšem znovu nastěhováni před Hrubcem. Ten musel rychle přikrýt touš, jenž se odrážel od zadního mantinelu před bránu.

4:49

První větší možnost pro Bělorusy. Platt šikovnou tečí v předbrankovém prostoru prověřil Hrubce, avšak ten reflexivně vyrazil ramenem.

5:39

Jan Kovář si nyní sjel od levého hrazení na střed, odkud ovšem nezamířil mezi tři tyče.

6:04

Filip Hronek nahodil puk od modré čáry na Kolosova. Ten měl ovšem velmi dobrý výhled a kotouč ukryl ve své výstroji.

6:30

Špaček dobře zavezl touš do útočného pásma, ale Češi se nakonec sami o tuto část ledu sami připravili.

6:55

Moravčík za bránou pod tlakem ztratil kotouč a od modré čáry okamžitě pálil Znacharenko. Ke smůle Běloruska ovšem mimo.

7:40

Nesterov tvrdě pálil z pravého kruhu, avšak Šimon Hrubec i v tomto případě dokázal odolat.

8:42

Češi dokázali vyšťárat puk ze skrumáže u mantinelu, ale Klok od modré čáry vůbec netrefil bránu.

9:05

Sklenička dobře obkroužil bránu a následně vypálil někam pod masku Kolosova, kterému se díky této ráně uvolnil hřebínek u masky, která následně spadl běloruskému brankáři z hlavy.

9:40

Dlouhá přihrávka Moravčíka skončila v rohu útočného pásma Čechů, kde o puk srdnatě bojuje Vrána s dalšími spoluhráči.

10:23

Chytil zkoušel chytrou přihrávkou najít na levém kruhu Sekáče, kterému se však nepodařilo z první přesně zakončit.

10:56

Češi se nyní usadili před Kolosovem. Toho prověřil další prudkou ranou Chytil, ale ani ten nedokázal vstřelit úvodní gól duelu.

11:41

Kovářovou nahození přišlo ještě z vlastní poloviny a pomezní rozhodčí pískají zakázané uvolnění, byť trochu přísné.

12:08

Šarangovič to zkoušel individuálně, avšak kotouč mu sebral Zadina a Češi již uhánějí vpřed.

12:17

A byl to právě Filip Zadina, kdo vyzkoušel pozornost Kolosova. Běloruský brankář ovšem zaznamenal další jistý zákrok.

12:25

Český celek vyhrál vhazování v útočném pásmu a ihned cpal kotouč na bránu. Tam se snažil dorážet Flek, ale Kolosov znovu odolal.

12:48

Hra se po chvíli opět vrátí před Kolosova, jelikož se Bělorusové dopustili zakázaného uvolnění.

13:00

Stránský i v kleče dostal kotouč na Vránu, jenž však v solidní pozici minul. Po chvíli pálil také sám Stránský, ale ani on bránu netrefil.

13:43

Kovář adresoval přihrávku od mantinelu na rozjetého Kloka, jenž ale před bránou nestačil zakončit.

14:10

Moravčík si dobře sjel do mezikruží, odkud však také nezamířil mezi tři tyče.

14:29

Češi poměrně dlouho tlačili svého soupeře, ale ten se nakonec dokázal vymanit. Protas se poté dostal k nebezpečné střele z levého kruhu, kterou však Hrubec vyrazil.

15:50

Obrovská šance pro český tým. Kotouč se po dobré práci Fleka odrazil k Sekáčovi, jenž se ocitl sám před Kolosovem. Ten si ovšem střelu českého útočníka mezi nohy pohlídal.

16:35

Bělorusové se nyní osvobodili jen vysokým obloučkem, ale Češi rychle vracejí hru do útočného pásma.

17:12

Zadina to zkoušel chytře a chtěl odrazit touš od Kolosova do brány. Běloruský brankář se však nenechal nachytat.

17:45

A další šance Čechů. Tentokrát se ve velké možnosti ocitl Smejkal, který si však vylámal zuby na Kolosovovi.

18:26

První přesilovku si zahraje český celek. Nesterov dostává menší trest za hákování.

18:30

Bělorusové se ihned po vyhraném buly osvobozují a posílají puk až k do našeho obranného pásma.

19:00

Probíhá poslední minuta první části.

19:10

Češi mají nyní velký tlak, avšak projektily Kubalíka a Hronka skončily buď na běloruském brankáři nebo je zablokovali hráči v bílých dresech.

20:00

Skončila první třetina.

Je za námi první perioda duelu. Do ní o něco lépe vstoupili Bělorusové, kteří dokázala několikrát ohrozit Šimona Hrubce. Ten ovšem všem střelám soupeře odolal. Český tým postupem času převzal otěže a zatlačil svého soka. Ve většině případů si však vylámal zuby na Kolosovovi, jenž prozatím drží Bělorusy nad vodou. Asi největší možnost Čechů spálil Jiří Sekáč, jenž osamocen před běloruskou bránou nepropasíroval puk mezi betony Kolosova. Po první třetině je tak skóre bezbrankové.

20:01

Začala druhá třetina.

20:27

Český tým nevyužil první přesilovou hru a Bělorusové jsou opět kompletní.

20:55

Obrovská šance Běloruska! Sergej Kosticyn se ocitl sám před prázdnou bránou, ale rána mu vůbec nesedla a Češi si tak mohou oddechnout.

21:44

Přesilovou hru si vyzkouší také Bělorusko. Dvě minuty za nedovolené bránění si odsedí Libor Šulák.

22:52

Klok obětavě padl do rány Platta, ale Bělorusko zůstává i nadále nastěhováno v útočném pásmu.

23:10

Až nyní se český tým dokázal osvobodit a může poslat do hry čerstvé. síly.

23:44

Česko také ubránilo své první oslabení a hraje se opět ve vyrovnaném počtu na obou stranách.

24:13

Akce českého celku nyní nemůže pokračovat. Filip Zadina byl nachytán v ofsajdu a buly je nařízeno v neutrální zóně.

25:05

Stránský dobře zatáhl puk do útočného pásma a na modré čáře poté vybídl ke střele Skleničku. Jeho dělovku ovšem vyrazil Kolosov.

25:52

Bělorusko dává gól! Po tlaku českého celku přichází studená sprcha. Kosticyn z pravého kruhu hledal před bránou Prince, ovšem do přihrávky padl Klok, od nějž se puk odrazil k JEGORU ŠARANGOVIČOVI, jenž touš zametl pod horní tyč. Asistence: Sergej Kosticyn.

27:04

Nesterov poté zkoušel znovu ohrozit Hrubce, ale zamířil pouze do clonícího Hájka.

28:50

Sekáč s Flekem nyní operovali v útočném pásmu, ale ani jeden nedokázali Kolosova překonat.

29:44

Česko dává gól! Česká odpověď přišla velmi brzy. Filip Hronek vyslal od modré čáry střílenou přihrávku přímo nad hůl JANA KOVÁŘE, jenž z předbrankového prostoru šikovnou tečí usměrnil puk za záda Kolosova. Asistence: Filip Hronek, Michal Moravčík.

31:20

Filip Chytil se v další akci Čechů dostal do solidní pozice, ale svou ranou trefil jen padajícího obránce Běloruska.

32:07

Druhá přesilovka pro Česko. Sergej Kosticyn dostává dvě minuty za sekání Michaela Špačka.

32:15

Rychlou kombinaci Čechů zakončoval z mezikruží Jiří Sekáč, ale jeho rána z první skončila na betonech Kolosova.

33:03

Česko dává gól! Český celek otáčí skóre a vůbec poprvé na mistrovství vede. Filip Hronek našel na pravé kruhu FILIPA ZADINU, jenž si připravil puk na střelu a s trochou štěstí propálil Kolosova. Asistence: Filip Hronek.

33:55

Musil zkoušel pálit šikovně přes obránce, ale český útočník nezamířil přesně a Kolosov nemusel vůbec zasahovat.

34:48

Libor Šulák dostal nabito na modré čáře, nicméně jeho rána nebyla z kategorie přesných.

35:27

Nechybělo mnoho a mohlo to být o dvě branky. Za obranou Bělorusů se ocitl Jakub Flek, který však tváří v tvář Kolosovovi selhal. Běloruský brankář si pohlídal prostor mezi tělem a rukou a puk ukryl ve výstroji.

36:02

Zadina nyní nabil Hronkovi, který si sjel až na pravý kruh. Kolosov ale opět odolává.

36:37

Filip Chytil se protáhl až do zakončení. Bekhend z mezikruží však končí mimo.

36:48

Šarangovič využil zaváhání Hájka ve středním pásmu a vyslal do možnosti Prince. Jeho nepříjemnou střelu z levého kruhu dokázal Hrubec vyrazit ramenem.

37:42

Nahození Chenkela končí až u Hrubce, který kotouč raději přikryl pod lapačku. Vhazovat se bude v obranném pásmu Čechů.

37:47

Platt zkusil překvapit Hrubce nahozením od pravého hrazení, nicméně vítěz KHL uschoval puk ve svých chráničích.

38:20

Vránovi nyní utekl puk z pásma, ale běloruskou akci zastavuje postavení mimo hru.

38:55

Zadina neměl nyní komu přihrát a jeho nepřesný pas vyhání český tým do neutrální zóny.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé periody.

39:45

Antonov při rozehrávce zlomil hůl, ale Bělorusové nakonec dostali kotouč až do útočné třetiny.

40:00

Skončila druhá třetina.

I druhá část je za námi. V ní jsme se již dočkali branek a jako první šli do vedení Bělorusové. Po přihrávce Kosticyna se puk odrazil k Jegoru Šarangovičovi, který pověsil puk pod břevno. Češi odpověděli ve 30. minutě, když se šikovnou tečí prosadil Jan Kovář. O čtyři minuty později dokázali Češi otočit skóre. Z přesilové hry se po pasu Hronka radoval Filip Zadina, díky němuž si Česko odnáší do kabin jednobrankový náskok.

40:01

Začala třetí třetina.

40:45

Češi ještě udrželi puk v útočném pásmu, kde se z pravé strany natlačil před bránu Zadina. Ke smůle českého týmu však nedokázal lépe zakončit.

41:24

Druhou početní výhodu si zahrají také Bělorusové. Hájek zahákoval svého soupeře a odsedí si dvě minuty na trestné lavici.

41:55

Češi zatím oslabení hrají velmi dobře a Flek dokázal nastřádat cenné vteřinky v útočném pásmu.

42:21

Protas nebezpečně pálil z pravého kruhu, avšak od brusle Kloka se puk odrazil mimo.

42:29

Češi poté dokázali vyhodit a oba celky posílají do hry čerstvé síly.

43:00

Výborný zákrok předvedl Šimon Hrubec. Prince od pravého hrazení našel před bránou Kosticyna, jehož teč skvěle vyrazil český brankář.

43:22

Robin Hanzl se následně dostal až ke střele z levé strany, ale Kolosov se zaskočit nenechal.

43:24

Český výběr přežil i druhé oslabení a v tuto chvíli je znovu kompletní.

44:23

Nesterov neměl nyní za bránou Hrubce šanci na úspěch a trojice Čechů osamoceného soupeře obrala o puk.

45:09

Zakázané uvolnění Bělorusů vrací hru zpět před Kolosova.

45:48

Sergej Kosticyn pálil posléze z prostoru pravého kruhu, ale Hrubec puk vyrazil ramenem do ochranné sítě.

46:16

Vysoký oblouček na Prince nevedl k úspěchu. Naopak je pískáno postavení mimo hru běloruského výběru.

47:30

Češi se po chvíli znovu usadili v útočném pásmu, ale dlouho si pobyt neužili a budou muset začínat znovu z vlastní poloviny.

48:55

Češi se nakonec se štěstím usadili v útočné třetině, kde rozvíjejí další kombinaci.

49:36

K ohrožení Kolosova však česká aktivita nevedla a vpřed již uhánějí hráči v bílém.

50:01

Hrubec poté odolal dalšímu zakončení soupeře, který si musí na srovnání počkat.

51:30

Bělorusko dává gól! Bělorusové v posledních okamžicích zaměstnávali Hrubce, který ale nyní už kapituluje. VLADISLAV JERJOMENKO převzal puk na středu útočného pásma, potáhl jej na pravý kruh a křižnou ranou vymetl vzdálenější horní růžek. Asistence: Stanislav Lopačuk, Ilja Šinkevič.

53:20

Klok velmi dobrou prací pomohl české ofenzívě a do zajímavé pozice se dostal Špaček. Ten ovšem třetí gól nepřidal a Bělorusko následně vyhazuje na icing.

53:50

Chytil nyní trochu vyhnal svou přihrávkou Fleka a jeho zakončení z úhlu se pouze otřelo o boční síť.

54:19

Šulákovi nyní utekl kotouč do neutrální zóny a jelikož jej český bek vrátil svým kolegům do pásma, tak je pískáno postavení mimo hru.

55:16

Jerjomenko nakonec vydoloval puk z pod bruslí Špačka a vyváží kotouč z obranného pásma Bělorusů.

55:54

Filip Chytil se nestačil vrátit z útočné třetiny a akce Fleka končí ofsajdem.

57:08

Bělorusko nyní vyhodilo kotouč přes všechny čáry a zakázané uvolnění vrací hru až ke Kolosovovi.

57:34

Matěj Stránský prudce vypálil z pravého kruhu, ale jeho rána minula bránu Kolosova.

58:09

Kosticyn posléze vyhodil na další zakázané uvolnění a buly je nařízeno po pravici Kolosova.

58:44

Dominik Kubalík nabral rychlost ve středním pásmu, prolétl do útočné třetiny, avšak jeho pokus trochu z úhlu v pohodě lapil Kolosov.

59:00

Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:50

Bělorusko drží kotouč v rohu útočného pásma a s největší pravděpodobností půjdeme do prodloužení.

60:00

Skončila třetí třetina.

60:01

Začalo prodloužení.

60:28

Prince se v úvodu prodloužení dostal do zajímavé možnosti, ale ranou z pravého kruhu Hrubce nepřekonal.

61:09

Protas mohl rozhodnout prodloužení, ale Hrubec jeho ránu skvěle vychytal.

61:23

Česko dává gól! Češi přežili několik šancí Bělorusů a nyní rozhodují prodloužení ve svůj prospěch. Do samostatného úniku se dostal DOMINIK KUBALÍK, který bekhendovým blafákem poslal touš mezi betony Kolosova až za brankovou čáru. Asistence: Robin Hanzl, Šimon Hrubec.

Utkání právě skončilo.

Je dobojováno a Češi slaví první výhru na turnaji. Byli to ovšem Bělorusové, kteří jako první udeřili. Po bezbrankové první třetině se ve 26. minutě prosadil Jegor Šarangovič. O čtyři minuty později již bylo srovnáno. Jan Kovář šikovně tečoval přihrávku Filipa Hronka za záda Kolosova. Z českého pohledu to vypadalo ještě lépe ve 34. minutě. To přesilovou hru využil Filip Zadina a Česko poprvé na MS vedlo. Jenže ve třetí třetině pojistka nepřišla a přišel trest. V 52. minutě nasměroval svou brankou do prodloužení Vladislav Jerjomenko. V prodloužení Češi přežili díky Hrubcovi několik šancí a v 62. minutě se dostal do úniku Dominik Kubalík, jenž bekhendovým blafákem vystřelil Čechům dvoubodové vítězství.