39. Šalé
44. Marcel (Čech + Ticháček)
45. Szturc (Ticháček + Jiříček)
1. Robin

Dobrý den, vítejte při sledování on-line přenosu ze čtvrtfinále hokejového MS juniorů mezi Českem a Švýcarskem. Zápas začíná v pondělí 2. ledna v 19:30 hodin.

Úvodní sestavy:

Česko: Suchánek (Král) - Ticháček, Jiříček (A), Svozil (C), Špaček, Hamara, Moravec, Čech - Kulich (A), Šapovaliv, Šalé - Szturc, Brabenec, Chmelař - Kos, Menšík, Ryšavý - Měchura, Marcel, Hauser - Sapoušek.
Trenér: Radim Rulík

Švýcarsko: Pasche (Beglieri) - Streule, Bichsel (A), Zanetti, Sidler (A), Meile, Dionicio, Deussen, Despont - Biasca (C), Canonica, Robin - Jabola-Prada, Alge, Taibel - Ramel, Müller, Reichle - Perrenoud, Truog, Muggli.
Trenér: Marco Bayer

Rozhodčí: Campbell, Menniti - Laguzov, Persson

Česko se zatím na šampionátu prezentuje velmi dobrými výkony, které mu zasloužené vynesly 1. místo ve skupině. V ní na úvod turnaje překvapivě porazilo Kanadu 5:2 a hned poté deklasovalo 9:0 Rakousko. Posléze svěřenci Radima Rulíka sice padli 3:2 po nájezdech proti Švédsku, ale další kanonáda 8:1 proti Německu jim zajistila postup z příčky nejvyšší.

Radost českých hokejistů
Radost českých hokejistů | Foto: ČTK

Švýcarsko si play off vysloužilo díky poslednímu postupovému 4. místu, které obsadilo se ziskem 6 bodů. V prvním utkání v prodloužení porazili 3:2 Finsko a posléze stejným výsledkem, tentokrát však po nájezdech, také Lotyšsko. Následovala ovšem porážka 5:1 proti USA a základní skupinu Švýcaři zakončili vítězstvím na samostatné nájezdy proti Slovensku.

Parádní kousek se povedl českým juniorům v duelu proti Rakousku. Na výhře 9:0 se kromě výborného výkonu v brankovišti podílel také dvěma asistencemi brankář Suchánek.

O největší šok se však čeští junioři postarali v duelu s Kanadou, kterou porazili 5:2. Šestatřiceti zákroky a jednou přihrávkou se opět zaskvěl brankář Suchánek.

V zámoří měli před šampionátem jasno a Češi jejich prognózy zatím částečně naplňují. Uvidíme, zda je naplní kompletně…

Češi jsou v dnešním duelu vedeni jako domácí tým a zvolili si červené dresy. Švýcaři naopak nastoupí v bílém provedení.

Oba týmy jsou již nastoupeny na hrací ploše a za malou chvíli čtvrtfinále začíná.

0:01

Utkání právě začalo.

0:22

Švýcarsko dává gól! Tak to je velmi nepříjemný start pro české juniory. Kotouč vyhozený z obranného pásma Švýcarska se odrazil od čárového sudího do útočné třetiny. Suchánek překvapivě nevyrazil z brány, ačkoliv měl blízko pro puk. Ten dojel LOUIS ROBIN, jenž bekhendovým blafákem poslal touš mezi nohy Suchánka až do brány. Bez asistence

1:51

Nyní se bude vylučovat na obou stranách. Za hákování jde za katr na dvě minuty Ryšavý a za hodně nafilmovaný pád tam putuje také Zanetti.

2:41

Česko dává gól! S vynikající a hlavně rychlou odpovědí přispěchali čeští mladíci. Svozil krásně zavezl kotouč z vlastní třetiny až k bráně soupeři, odkud krásnou zpětnou přihrávkou oslovil mezi kruhy JIŘÍHO KULICHA, jenž z první propálil hostujícího brankáře. Asistence: Stanislav Svozil, Tomáš Suchánek.

4:08

Nechybělo mnoho a Češi mohli otočit skóre. Měchura výborně vybídl Marcela, který ovšem pěknou ranou nepropálil Pasche.

5:10

Švýcaři dostal kotouč z vlastního pásma, ale zakázané uvolnění se pískat nebude. Hosté mohou pokračovat v akci.

5:49

Biasca se snažil dorazit kotouč za Suchánka, ale úspěšný nebyl a Češi dostávají puk ze třetiny.

5:56

Švýcarsko si vyzkouší první přesilovku. Menšík dostává menší trest za krosček.

6:14

Češi výborně zablokovali pokusy soupeře a nakonec vyhazují puk až k Paschovi.

6:55

Suchánek nyní pokryl tři dorážky soupeře, ale domácí se musí i nadále bránit.

7:09

Česko dává gól! Paráda od českých hráčů, kteří se prosazují ve vlastním oslabení a otáčejí stav. MARCEL MARCEL zachytil puk ve vlastní třetině, protáhl se po levé straně až před Pascheho, kterého překonal krásným bekhendovým blafákem. Bez asistence.

7:56

Češi zbytek oslabení úspěšně ubránili a hrají opět v plném počtu.

9:08

Hamara zavezl puk až za útočnou modrou čáru, avšak střelou tahem se neprosadil.

9:37

Česko dává gól! Češi znovu ukazují svou sílu a svůj obrat podpořili třetí brankou. Marcel Marcel doslova v pádu dovezl puk před bránu, kde puk trefil brusli PETRA HAUSERA, od níž se touš odrazil za brankovou čáru. Branka již byla nějakou chvíli posunuta, ale díky novému výkladu pravidel gól i po kontrole videa byla uznána. Asistence: Marcel Marcel, Jakub Kos.

11:10

Švýcaři si nyní nevěděli rady u rozehrávky a jejich pas končí až zakázaným uvolněním. Hra se stěhuje opět před Pasche.

11:27

Hra je nyní přerušena a následuje reklamní přestávka. Po ní se bude vhazovat v útočném pásmu Čechů.

11:44

Marcel byl v neutrální zóně sražený, ale dle sudích se jednalo a povolený způsob hry.

11:55

Canonica zkusil štěstí a pozornost Suchánka střelou tahem z velké dálky, ale s ní neměl český brankář žádný problém.

12:35

Hosté se opět v útočném pásmu dlouho neudrželi a vpřed již uhání Szturc.

12:55

Češi sice zhruba půl minuty operovali před Paschem, nicméně k další brance se domácí nepropracovali.

13:08

Vzápětí mohl stav změnit Chmelář, který ale z levého kruhu trefil jen bližší tyč Pascheho svatyně.

14:27

Češi teď neudrželi puk v útočném pásmu a hra se přelévá na polovinu Česka.

14:45

Tomáš Suchánek nyní pohotově máchl lapačkou a zastavil tak prudkou ránu Biascy z vrcholu pravého kruhu. Vhazování v obranném pásmu domácích.

15:24

Češi se v další ofenzivní akci neprosadili ke střele v pásmu Švýcarska, které rozjíždí útok zpoza své svatyně.

15:55

Ani hosté však Suchánka neohrozili a za jeho bránou se puku zmocnili opět čeští hokejisté.

16:41

Canonica pod tlakem nepřihrál přesně a po jeho pasu touš opustil útočné pásmo Švýcarů.

16:58

Domácí nyní vyhodili kotouč z obranné třetiny až do hlediště, nicméně sudí viděli teč, a proto se nyní vylučovat nebude.

17:16

Měchura se neprotáhl podél pravého mantinelu a kotouče se tak znovu zmocnili Švýcaři.

17:45

Moravec byl nyní očividně zahákován za bránou Suchánka, ale sudí nechávají hru plynout bez přerušení.

18:29

Už už to vypadalo, že se Brabenec prokličkuje až ke střele, ale po odrazu nakonec pálil nebezpečně Szturc. Toho ale vychytal Pasche.

19:02

Trochu neobvyklý zákrok musel vytáhnout Pasche, který zasahoval proti tečované střele, která se ze vzduchu snášel do brankoviště.

19:24

Pokus o vysunutí Robina Švýcarům nevyšlo a je pískáno zakázané uvolnění. Vhazování po pravici Pasche.

20:00

Skončila první třetina.

Je za námi úvodní dějství duelu. Do ní Češi nevstoupili dobře a po 22 vteřinách prohrávali 1:0. Po chybě Suchánka se z úniku prosadil bekhendovou kličkou Louis Robin. Češi se ovšem nesložili a ve 3. minutě srovnal po pěkné akci Svozila Jiří Kulich. O pět minut později již Česko vedlo. Při vlastním oslabení se dokázal prosadit Marcel Marcel. A aby toho nebylo pro Švýcary málo, tak po důrazné práci Marcela slavil v 10. minutě třetí gól Petr Hauser. Další branka již do úvodní sirény nepadla, a tak si Češi odnášejí do kabin zasloužený náskok 3:1.

20:01

Začala druhá třetina.

20:28

Česko dává gól! Vynikající vstup do třetiny předvádějí pro změnu Češi, kteří zvyšují na rozdíl tří branek. Do odraženého puku se u pravého mantinelu opřel DAVID JIŘÍČEK, na jehož dělovku si Pasche sáhl okrajem lapačky, ale puk nakonec přeci jen skončil v síti. Asistence: Jiří Kulich.

21:05

Švýcarsko si zahraje další přesilovku. Menší trest pro český tým za příliš mnoho hráčů na ledě.

21:05

Švýcarsko ještě před přesilovkou střídá brankáře. Čtyři góly vyhnaly z brány Pascheho, kterého v brankovišti nahrazuje Beglieri.

21:57

Švýcarsku se zatím početní výhoda nedaří a postavení mimo hru určuje vhazování ve středním pásmu.

22:06

Češi nyní vyhodili puk na střídačku a hra je přerušena. Vhazování nařízeno v útočném pásmu Švýcarska.

22:14

Česko se znovu osvobozuje vyhozením přes všechny čáry a hostí musí pro puk až k Beglierimu.

23:05

Češi ubránili i toto oslabení a hraje se opět v pěti proti pěti.

23:59

Český tým střídal a před Bischelem se otevřelo moře prostoru. Jeho prudkou ránu z kruhu však Suchánek vykopl betonem.

24:05

Bischel se ještě po krátké odmlce dostal k puku a další ranou trefil tyč české brány.

25:42

Česko dává gól! Češi velmi rázně kráčejí za postupem. Eduard Šále nezištnou zpětnou přihrávkou vytvořil gólovku pro JIŘÍHO KULICHA, který z mezikruží překonal bezmocného Beglieriho. Asistence: Eduard Šalé, Jakub Brabenec.

25:42

Švýcarská lavička reaguje a vybírá si oddechový čas.

26:28

Hra je nyní opět přerušena a následuje komerční přestávka. Vhazování nařízeno před Suchákem.

26:54

Ticháček zablokoval ránu Švýcarů, ale musel pokračovat ve hře. Švýcaři se ovšem v ofenzívě nedokázali prosadit.

27:53

Švýcaři se v útočném pásmu znovu nepropracovali k zakončení a po nepřesném pasu puk odcestoval do neutrální zóny.

28:22

Eduard Šalé nyní oslabuje český tým. Na trestnou lavici putuje na dvě minuty za sekání.

28:40

Na levém kruhu se zjevil zcela osamocený Müller, jehož prudká rána minula těsně bránu Suchánka.

29:20

Jabola dostal dobře nabito na levém kruhu, avšak střelou do protipohybu minul zařízení.

29:42

Puk se nyní otřel o ochranou síť a po přerušení se bude vhazovat před Suchánkem.

29:59

Jiříček skvěle vyvezl puk až na polovinu soupeře, kde se ale neprosadil. Ušetřil však cenné vteřiny z českého oslabení.

30:22

Šalé už je zpět na ledě a Češi jsou znovu kompletní.

31:09

Menšík se těžce zvedá po souboji u střídaček a bude se vylučovat. Bischel dostává dvě minuty za hákování. Následuje další reklamní pauza.

31:45

Švýcaři při vlastním oslabení ujeli do přečíslení dvou proti jednomu, ale Canonica proti navrátivšímu Kulichovi nedokázal přesně přihrát.

32:23

Kulich posléze pálil z první poté, co dostal nabito na pravém kruhu, avšak skóre se nemění.

32:50

A znovu Kulich přispěchal se pohotovou ranou. Tentokrát z pravého kruhu vyprášil beton Beglieriho.

33:10

Česko dává gól! Češi vedou již o pět branek a asi by se musel stát zázrak, aby čeští junioři duel ztratili. Po vyhraném buly se puk dostal na modrou ke Svozilovi, jenž posunul puk na pravý kruh, odkud GABRIEL SZTURC dostal touš za pomocí betonu Beglieriho až do sítě. Asistence: Stanislav Svozil, Jakub Brabenec.

34:22

Biasca si dobře nabruslil na přihrávku, ale jeho zpětná přihrávka nebyla úspěšná a Češi se tak znovu ubránili.

35:22

U švýcarské brány nyní došlo k menší strkanici, do které se zapojil Kulich, ale vše se nakonec obejde bez větší šarvátky či vyloučení.

35:57

Zakázané uvolnění Švýcarů se pískat nebude a hosté tak mohou pokračovat s pukem v útočném pásmu.

36:26

Českému týmu byl nyní odpískán ofsajd a buly je nařízeno v neutrální zóně.

36:45

Jiříčkovo nahození Beglieri dobře viděl a vyrazil puk mimo svou bránu.

37:10

Canonica schytal Chmelářovu ránu a hosté se dokázali osvobodit.

37:59

Jabola se dostal k prudké ráně z vrcholu pravého kruhu, která ale minul bránu Suchánka.

38:45

Zakázané uvolnění Švýcarska vrací hru zpět před Beglieriho.

38:54

Česko dává gól! Češi jsou i dnes k nezastavení a pokračují v demolici soupeře. Kulich zachytil puk v útočném pásmu, předal jej EDUARDU ŠALÉMU, jenž si situaci výborně připravil a poté nechytatelnou ranou pod břevno přidává sedmý gól. Asistence: Jiří Kulich.

39:01

Probíhá poslední minutě druhé části.

40:00

Skončila druhá třetina.

I druhá perioda je minulostí a Češi v ní pokračovali ve vynikajícím výkonu. Po 28 vteřinách druhé části se prosadil David Jiříček. Ve 26. minutě se Česko radovalo znovu, když se prosadil Jiří Kulich. Švýcarsko se sice snažilo, avšak jejich ojedinělý pokus zastavil Suchánek, případně tyč. A tak ve 34. minutě slavil šestou branku Gabril Szturc. A aby Švýcaři nedostali málo naloženo, tak ve 39. minutě se parádně pod břevno trefil Eduard Šalé. Češi tak po dvou třetinách vedou 7:1 a musel by se stát zázrak, aby ještě o postup do semifinále přišli.

40:01

Začala třetí třetina.

40:07

Kulich se ihned po buly vydal do útoku, ale jeho střelu zpoza kruhu nebyla úspěšná.

41:02

Další icing přerušuje hru a vhazovat se bude před švýcarskou bránou.

41:52

Suchánek musel být nyní v pozoru, ale na poslední chvíli přitlačil ruku k tělu a zastavil ránu soupeře z pravého kruhu.

42:07

Hamara pálil od modré čáry, avšak Beglieri byl pozorný a puk vyrazil mimo.

43:18

Česko dává gól! Česká demolice nepřestává ani v poslední třetině. Rychlá souhra na modré vyústila v ránu Čecha, jehož projektil jemně tečoval MARCEL MARCEL, jenž zvyšuje na 8:1. Asistence: Aleš Čech, Jiří Ticháček.

44:22

Česko dává gól! To je totální rozklad Švýcarska, kterým reálně hrozí deset inkasovaných branek. Jiříčkova rána byla ještě sražená, ale puk se dostal k Ticháčkovi, který příhrou přes šířku kluziště oslovil na pravém kruhu GABRIELA SZTURCE, jenž z první propálil Beglieriho. Asistence: Jiří Ticháček, David Jiříček.

47:30

Puk je nyní za brankou Suchánka, odkud český tým rozjíždí další útočnou akci.

47:54

Suchánek velmi dobře zasáhl proti příklepu od modré čáry a puk se ocitá v rohu kluziště.

48:50

Na Hausera mířila zajímavá přihrávka, avšak český hráč se před bránou neprosadil.

49:44

Česká čtvrtá formace nyní sice operovala v útočném pásmu, ale k ohrožení Beglieriho se nedostala.

50:45

Český tým velmi dobře srazil přihrávku z levého na pravý kruh, ale hosté zůstávají na puku v útočné třetině.

51:26

Ticháček jen nahodil puk za bránu Beglieriho a stejně jako jeho spoluhráči odjíždí střídat.

52:03

Chmelář bleskově předal ve středním pásmu puk Szturcovi, jehož ránu zastavil beton švýcarského brankáře.

53:25

Švýcaři se ještě snaží, ale dnes jim zatím druhý gól není přán. Další jejich ránu zastavila tyč.

54:44

Beglieri si připisuje další zákrok po střele z pravé strany a hra je přerušena. Vhazovat se bude po reklamní pauze v obranném pásmu Švýcarska.

55:26

Kulich pálil tvrdě od modré čáry, ale jeho projektil minul svatyni Beglieriho.

55:44

Matyáš Šapovaliv dostává menší trest za faul kolenem a Česko bude ještě hrát v oslabení.

56:53

Češi mohli při vlastním oslabení přidat desátý gól, ale z dobré situace Beglieriho nepřekonal.

57:09

Skoro to vypadá, že Češi nehrají v oslabení. Kos nyní uháněl sám na Beglieriho, který však jeho prudkou ránu vyrazil.

57:44

Český tým hraje v plném počtu.

58:59

Brabenec připravil tutovku pro Kulicha, jenž ale z vyložené pozice před bránou přestřelil.

59:01

Probíhá poslední minuta zápasu.

60:00

Utkání právě skončilo.

Je konec a po závěrečné siréně propuká obrovská česká radost. Češi přitom nevstoupili do duelu ideálně a po 22 vteřinách prohrávali po brance Louise Robina. Junioři ovšem nesložili zbraně a třemi brankami otočil stav v první třetině. Trefili se Jiří Kulich, Marcel Marcel Petr Hauser.

Po přestávce pokračovala česká balada. Nejprve na 4:1 zvýšil David Jiříček a po něm se trefili také Jiří Kulich, Gabriel Szturc Eduard Šalé a bylo po zápase.

V poslední periodě si ještě Češi navýšili sebevědomí, když přidali další dvě branky. Druhé branky v zápase slavili Marcel Marcel Gabriel Szturc. Český tým tak slaví zcela zaslouženou výhru 9:1 a postupuje do semifinále.

Z mé strany je to vše. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na shledanou.