Bull dal hattrick a Norové přehráli Rakušany, ti jsou dál bez bodu

17. 5. 2019 19:01
Hokejisté Norska zdolali na mistrovství světa v Bratislavě Rakousko 5:3 a připsali si v pátém vystoupení na turnaji první body. Hattrickem zazářil v dresu vítězů obránce Christian Bull. Rakušané stále ve skupině B zůstali bez bodu stejně jako poslední Itálie.
Norská radost
Norská radost | Foto: Reuters

Norové se ujali vedení po 121 vteřinách, kdy po Lindströmovu vyhraném vhazování v levém kruhu zamířil Bull přesně nad Starkbaumovu vyrážečku. Odpovědět mohl Herburger, v sedmé minutě se po chybě Rakušanů dostal sám před Starkbauma Olden, ale místo zakončení ještě hledal zadovkou Patricka Thoresena. Na druhé straně měl dvě příležitosti Komarek. Zvýšit náskok Norska mohli Mathis Olimb, Olden či Lesund.

Rakušané se ve 23. minutě při vyloučení Mathise Olimba dočkali vyrovnání, když se z levého kruhu trefil Schneider. Otočit stav mohl po sólu Michael Raffl. V 37. minutě vrátil Norsku náskok Johannesen, který po zadovce Valkvae Olsena překonal rakouského gólmana bekhendovým pokusem.

V úvodu závěrečné části měli možnosti Pallestrang a Rauchenwald, náskok Norů mohl pojistit Patrick Thoresen. V 50. minutě Rakušané smazali ztrátu. Atakovaný Pallestrang ještě neuspěl, ale akci úspěšně zakončil Komarek. Hned za 56 sekund se ale trefil z pravého kruhu exsparťan Reichenberg a Norové znovu vedli.

V 54. minutě po přihrávce Mathise Olimba zamířil do odkryté branky Bull, ale Rakušané ještě 51 sekund před koncem díky Heinrichovu gólu od modré čáry při power play vykřesali naději. Za osm sekund při pokračující hře bez gólmana ale zamířil do prázdné branky Bull a završil tak svůj výjimečný střelecký výkon.

Mistrovství světa v hokeji na Slovensku:

Skupina B (Bratislava):

Rakousko - Norsko 3:5 (0:1, 1:1, 2:3)

Branky a nahrávky: 23. P. Schneider (Heinrich, Komarek), 50. Komarek (Pallestrang, P. Schneider), 60. Heinrich (P. Schneider, Zwerger) - 3. Bull (T. Lindström), 37. Johannesen (Valkvae Olsen, Martinsen), 51. Reichenberg (Haga, Holös), 54. Bull (M. Olimb, Reichenberg), 60. Bull (T. Lindström). Rozhodčí: Hribik (ČR), Rantala (Fin) - Goljak (Běl.), McCrank (Kan.). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 8196.

Rakousko: Starkbaum - Pallestrang, Heinrich, Schumnig, Unterweger, Strong, Schlacher, Wolf - Herburger, T. Raffl, P. Schneider - Komarek, F. Hofer, M. Raffl - Rauchenwald, Haudum, Zwerger - Baumgartner, Hundertpfund, Ganahl - Obrist. Trenér: Roger Bader.

Norsko: H. Holm - Holös, Bonsaksen, Lesund, Espeland, Johannesen, Bull, Nörstebö, Kasastul - Patrick Thoresen, M. Olimb, Olden - Valkvae Olsen, Haga, Trettenes - Martinsen, Reichenberg, T. Lindström - Roest, K. Forsberg, Röymark. Trenér: Petter Thoresen.