Dánsko
46. Kubalík (Chytil, Vrána)
rozh. náj. Chytil
4. Nicklas Jensen (M. Lauridsen, Olesen)

Dobré odpoledne, vítejte při sledování online reportáže z utkání mezi Českem a Dánskem v rámci základní skupiny MS v hokeji. Zápas začne v pondělí 31. května v 15:15 a živě jej bude vysílat kanál ČT Sport.

Český národní tým má před sebou další zkoušku, ve které potřebuje vybojovat důležité body na cestě za postupem ze skupiny A! Češi jsou v ní aktuálně s osmi body až pátí, oproti ostatním týmům kromě Ruska ale odehráli o jeden mač méně. Stejně bodů jako český výběr mají rovněž Dánové, kteří jsou o příčku níže.

Letošní mistrovství světa už nabídlo řadu překvapivých výsledků, sitauce v obou skupinách je tak pořádně zamotaná. Jaké výsledky potřebují Češi uhrát pro postup do čtvrtfinále?

Sestava Česka

Sestava Dánska

Dahm (Sogaard) - M. Lauridsen, Lassen, Jesper Jensen, O. Lauridsen, Kristensen, Nicholas Jensen, Larsen - Nicklas Jensen, True, Meyer - Hardt, Jesper Jensen, Storm - From, Jakobsen, Bau Hansen - Olesen, Madsen, Poulsen - Andersen.

Trenérský štáb vrací mezi tři tyče Šimona Hrubce, který minule dostal volno. Do první lajny se pak posouvá útočník Radan Lenc a jen z tribuny bude utkání sledovat Matěj Blümel, který dnes slaví narozeniny. Třináctým forvardem bude zkušený Tomáš Zohorna.

00:01

Utkání právě začalo.

00:05

Úvodní buly vyhráli Češi, kteří se okamžitě posouvají vpřed nastřelením kotouče.

00:25

Z prvního útoku ale nic nebylo a Češi začínají pomalu střídat. Do hry se podívá Chytilova formace.

01:15

Na pozoru se musel mít už i Hrubec. Ani Dánové ale v útočné třetině nevymysleli nic nebezpečného.

01:30

Lukáš Klok opět ukazuje, jak je při chuti. Tentokrát dostal z rohu kluziště puk do jízdy, ale následně z mezikruží vypálil jen doprostřed brankáře.

01:45

Šustrovu střelu ještě tečoval Zadina, puk ale zasáhl špičku Dahmova betonu! To byla výborná možnost.

03:14

Češi se budou bránit ve čtyřech. Lukáš Klok dostává trest za krosček.

03:41

Dánsko dává gól! Klokovo vyloučení je potrestáno. NICKLAS JENSEN se dostal ke kotouči na levém kruhu a přesnou ranou potvrdil fazónu, kterou si na turnaj přivezl. Asistence: Markus Lauridsen a Nick Olesen.

05:05

Češi okamžitě přidali a tlačí se vpřed. Neujal se však ani Špačkův pokus.

06:20

Český tlak dokázal rozbít Hardt, který zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho výborně drží.

07:23

Češi zavezli puk do útočné třetiny, ale dlouho tam nepobyli. Dánsko předvedlo skvělou defenzivní práci a osvobozuje se.

07:52

Hájek schytal ve středním pásmu ostrý hit, a tak puk jen nahodil před sebe. Kubalík už o něj bojoval marně.

08:01

Obránce Jesper Jensen nabral rychlost, projel mezi českými hráči a už byl mezi kruhy. Jeho svižnou ránu ale Hrubec zlikvidoval.

09:28

Smejkal šel bojovat před branku a právě k nemu se odrazila střela od modré čáry. Český útočník se snažil rychle vytočit do střely, bránící hráč ale usměrnil kotouč do bezpečí.

09:50

Sklenička se uvolnil na levý kruh, jenže z dobré pozice minul.

10:30

Skrytou střelu si u modré čáry připravil Musil. K dorážce se ale nikdo z Čechů nedostal.

11:45

Sklenička opět výborně podpořil útočnou akci a od Vrány dostal přihrávku do volného prostoru na levé straně. Všechno vzrušení je ale zbytečné. Sudí píská ofsajd.

13:04

Češi jsou dnes v rozehrávce zatím hodně nepřesní. Tentokrát jim znovu nevyšel přechod směrem vpřed.

13:42

Kubalík se zprava natlačil před branku a nechybělo mnoho, aby si bránící Dánové srazili puk sami do brány.

14:22

Chytil si nabruslil do útočného pásma a z levého kruhu zkusil střelu na bližší tyč. Dahm kryje a bude se vhazovat po jeho pravici.

14:52

Hronek nahazoval od modré čáry, ale zasáhl jen blok dánských hráčů, kteří rychle odpalují puk ze svého pásma.

15:41

True dostal nabito na pravém kruhu, střela z první mu ale nesedla a kotouč prolétl vedle české brány.

16:52

Hanzl si neporozuměl s Flekem a Dánové se za vlastní brankou snadno dostali ke kotouči.

18:45

Vrána nastřeloval od mantinelu pobídku před bránu, jeho spoluhráč se ale k teči nedostal.

19:05

Přesilovou hru si zahrají i Češi. Mattias Lassen je vyloučen za hákování.

19:55

Po zmatku se dostal ke kotouči na levém kruhu Zadina, síť ale rozvlnil jen zvenčí!

20:00

První třetina skončila.

Češi po úvodní části ztrácejí 0:1 a s předvedenou hrou rozhodně nemůžou být spokojení. Národní tým se dopustil řady nepřesností, které ukončily několik rozvíjejících se útočných akcí. Dánové předváděli v defenzivě kvalitní práci a nebezpečnější byli i v útoku, kde ukázali svoji přímočarost. Už ve čtvrté minutě jim vystřelil vedení nejlepší střelec turnaje Nicklas Jensen, který využil přesilovou hru.

20:01

Začala druhá třetina.

20:30

Češi si do druhé části přenesli přesilovou hru. Zatím ale sledujeme nepříliš přesnou kombinaci v útočném pásmu.

21:05

Dánové se ubránili a už jsou v plném počtu.

21:24

Špaček nastřeloval puk do zmatku před brankovištěm, zasáhl ale jen Stránského.

21:55

Radan Lenc svojí jedovatou střelou zasáhl Dahma do masky a dánský gólman vzápětí ochranu hlavy úplně shodil. Hra je logicky přerušena.

22:23

Hronek to dobře zkoušel z levého kruhu, trefil ale jen rameno dánského brankáře.

23:44

Z podobné pozice to zkoušel zase Šulák. Tomu se ale okamžitě vrhl pod nohy soupeř, který jeho ránu srazil.

25:03

Kubalík nastřelil puk před branku, obránce Jesper Jensen ale dalšího českého hráče výborně pokryl.

26:20

Oliver Lauridsen si sjel na levý kruh a nebezpečně pálil. Hrubec byl však přesně tam, kde měl být.

27:21

Niklas Andersen zastává v dánském týmu pozici třináctého útočníka, teď ale Hrubce slušně prověřil prudkou ranou na rameno.

28:24

Filip Hronek podpořil útok a byla z toho výborná možnost! Bek Detroitu si sjel na levý kruh a ještě posunul kotouč mezi kruhy. Tam to na sebe vzal Dominik Kubalík, který ale zasáhl jen dánského gólmana. Ke kotouči si sjížděl ještě Filip Zadina, který byl lépe postavený, Kubalík ho ale k zakončení nepustil.

29:28

Vrána dlouho držel puk a nakonec si vybruslil na střed modré čáry, odkud vypálil. Trefil ale jen beka, který ho stínoval.

31:25

Zadina našel křižným pasem rozjetého Skleničku, ten však kotouč předržel a posléze už nemohl zakončovat.

31:46

Michael Špaček krásně obešel posledního beka a servíroval puk před odkrytou klec Matěji Stránskému. Ten ale nedokázal zakončit, bránící hráč mu skvěle zablokoval hůl!

33:15

Češi se opět posouvali vpřed, vše ale končí Chytilovou srážkou s brankářem Dahmem.

33:46

Vránovu střelu tečoval jeden z bránících hráčů a kotouč málem propadl Dahmovi k bližší tyči. Otázkou je, zda by trefa platila, v brankovišti se v tu chvíli totiž pohyboval jeden z českých hráčů.

34:18

Další možnost pro český výběr! Obránce Jesper Jensen je vyloučen za hrubost.

34:25

Z přesilové hry už uběhla více než polovina a Češi už dlouho bojují o kotouč u zadního mantinelu.

36:18

Přesilovka se českému výběru vůbec nepovedla. Dánové jsou v plném počtu.

36:29

Hronek šel do střely hned po buly, jeho pokus ale končí sražen v rohu kluziště.

36:50

Hanzl s Flekem jeli do přečíslení, karlovarský útočník ale ve výborné pozici Dahma nedokázal překonat!

38:25

Sekáč obkroužil s pukem celé pásmo a nakonec chtěl alespoň zakončit. Zamířil ale přímo do chráničů blízko postaveného soupeře.

39:14

Komplikace pro český tým! Michael Špaček si jde odpykat trest za krosček.

39:25

Dánové se nepřesnou přihrávkou sami vyhánějí z pásma.

39:56

Meyer ještě nebezpečně střílel z pravého kruhu, jenže přestřelil.

40:00

Druhá třetina skončila.

Před třetím dějstvím to s českým týmem nevypadá příliš dobře. Češi byli ve druhé části aktivnější, vytvářet si větší možnosti jim ale dělalo velký problém. Asi nejvyloženější šanci měl Jakub Flek, který dvakrát zakončoval v dobré pozici, puk ale do brány nedostal. Češi tak už 40 minut marně dobývají dánskou branku a na srovnání už mají jen poslední třetinu.

40:01

Začala třetí třetina.

40:06

Dánové si do třetí třetiny přenesli přesilovou hru, kterou rozehrávají zpoza vlastní branky.

40:40

Oslabení zatím zvládají Češi dobře a nepouštějí soupeře do pásma.

40:55

Kristensen střílel z první z levého kruhu a Češi měli veliké štěstí, že se po Hrubcově těžkém zákroku nedostal nikdo k dorážce.

41:14

Češi oslabení přečkali a už mají zase pět bruslařů na ledové ploše.

42:58

Češi udělali několik změn ve složení jednotlivých formací, zatím ale útočí hlavně Dánové. Nebezpečný je v tomto střídání hlavně Meyer.

43:41

Hronkovo nahození Dahma poněkud zaskočilo, dánský brankář ale mohl být v klidu, protože kotouč mířil vedle brány.

45:07

Vrána dostal od Kováře zpoza branky přihrávku na pravý kruh, ve výborné pozici ale minul.

45:23

Česko dává gól! Tak přece jen se Češi dočkali. Po výborném střídání se na levém kruhu ocitl s pukem Filip Chytil, který předložil kotouč před odkrytou bránu volnému DOMINIKU KUBALÍKOVI! Kanonýr Chicaga už nezaváhal. Asistence: Filip Chytil a Jakub Vrána.

48:03

Ve třetí části spolu chodí na led Vrána, Kovář a Kubalík a právě tato formace dělá Dánům nyní velké problémy.

49:21

Po delší době se dostali do útočného pásma také Dánové. Ty ale vyhnal dobrý obranný zákrok Smejkala.

50:34

Na vzdálenější tyč si na nastřelený puk sjížděl Kubalík, který kotouč jen těsně minul.

50:51

Češi se prokombinovali do další dobré šance, Kubalík ale nakonec dostal puk v pádu a trefil jen dánského brankáře!

51:45

Zničehonic se zjevil Andersen přímo před Hrubcem, český gólman ho ale skvěle vychytal!

54:12

Od modré střílel Sklenička, jeden z dánských beků se ale výborně zorientoval a jeho střelu vykopl bruslí.

55:11

Zase dostal puk na pravém kruhu Kubalík, trefil ale připraveného Dahma, který se výborně namáčkl k tyči.

55:40

Jakub Vrána se dostal do samostatného úniku, dánský brankář ho ale skvěle vyčekal a jeho střelu vytěsnil vyrážečkou.

56:14

Zakázané uvolnění Dánů vrací hru zpátky před Dahma. Na led tak jde zpátky první česká formace.

56:48

Vrána střílel do hustého provozu, a tak nebylo velkým překvapením, že kotouč nedošel až k brance.

57:43

Veliká možnost pro český tým! Obránce Jesper Jensen je totiž vyloučen za vysokou hůl!

58:25

Češi dlouho kombinovali v útočném pásmu, Kovář ale nakonec nahrávkou na Vránu trefil soupeřovu hůl a Dánové se osvobodili.

59:21

Vránova střela vypadla před brankoviště, odkud přišly dvě dorážky! Dahm ale obstál!

59:43

Dánové jsou v plném počtu, český tlak trvá.

60:00

Třetí třetina skončila.

Tři třetiny na rozhodnutí o vítězi nestačily. Češi dlouho marně dobývali dánskou klec, nakonec se ale dočkali ve 46. minutě. Dominik Kubalík dostal od Filipa Chytila puk před prázdnou bránu a nezaváhal. V závěru třetí části měli Češi výbornou možnost na rozhodnutí, když hráli přesilovou hru, druhou trefu z ní ale nevytěžili. Body se tak budou dělit a rozhodnout bude muset prodloužení nebo samostatné nájezdy.

60:01

Začalo prodloužení.

60:43

Prodloužení začal rychlonohý Jakub Flek, který dobrým pohybem dělal Dánům problémy. Další akci zakončoval nepřesně Filip Hronek.

61:43

Češi se stále drží na puku, celé prodloužení se zatím hraje v obranném pásmu Dánska. Chybí tomu ale střelba.

62:30

Zahrozil i soupeř. Nicklas Jensen se uvolnil za českého beka a zkusil zakončit k bližší tyči. Hrubec byl ale těsně namáčknutý na brankové konstrukci.

63:04

Češi si zahrají přesilovku 4 na 3! Frederik Storm dostává trest za vysokou hůl.

63:04

Češi si vyžádali oddechový čas a Martin Straka maluje svým svěřencům, jak si početní výhodu představuje.

63:18

Hronek nabil Kubalíkovi na pravý kruh, jenže kanonýr z Chicaga minul.

63:43

Kubalík si tentokrát vyjel na vrchol celé čtveřice a opět střílel z první. Opět nebyl úspěšný.

64:05

Z druhého kruhu pálil tvrdě Hronek. Dahm jeho pokus kryje.

64:34

Kubalík dostal puk mezi kruhy, ale v obrovské možnosti trefil jen brankáře!

64:36

Česko dává gól! Nakonec se Češi z jedné z možností přece jen prosadili! FILIP HRONEK dostal kotouč na levý kruh a zamířil tentokrát úplně přesně do bližšího rohu branky. Asistence: Dominik Kubalík a Jakub Vrána.

64:36

Jenže sudí ještě volají hráče zpátky a situace se bude zkoumat na videu!

Zkoumá se situace při přechodu do pásma. Záležet bude na tom, zda Dominik Kubalík při přechodu do pásma zvedl zadní nohu do vzduchu nebo ne. Pokud ano, byl to ofsajd a branka nebude platit!

Gól neplatí! Dominik Kubalík při přechodu do pásma zvedl brusli z ledu, takže se ocitl v ofsajdu a vše, co se stalo poté, nemůže platit! Dánové si naprosto správně vzali trenérskou výzvu! Čas se bude vracet do chvíle, kdy došlo k ofsajdu.

63:49

Češi už jsou opět rozestavení v útočném pásmu a pokračují v přesilové hře.

64:10

Další Hronkova střela z levého kruhu byla sražena a Dánové se vzápětí osvobozují.

64:56

Ještě jednou pálil Hronek z první, jeho rána ale byla zablokovaná a Češi už se poté k dorážce z bezprostřední blízkosti nedostali!

65:00

Prodloužení skončilo.

V prodloužení se tedy skutečně děly věci! Filip Hronek využil přesilovou hru a Češi už šli do kabiny, Dánové si ale vzali trenérskou výzvu, která gól odvolala! Kubalík se před brankou ocitl v ofsajdu! Zápas tak ještě nekončí a rozhodnou až samostatné nájezdy.

Jako první pojedou Dánové!

1. série

Meyer naznačil střelu nápřahem a poté zápěstím zamířil mezi Hrubcovy betony. Český gólman si to pohlídal.

1. série

Robin Hanzl předvedl parádní bekhendový blafák a poslal puk za Dahmova záda!

2. série

Bau Hansen se pomalu rozjel a prudkou ranou zamířil přesně k tyči. Je vyrovnáno!

2. série

Jakub Vrána nic moc složitě nenaznačoval a zamířil přesně do horního rohu branky!

3. série

Nicklas Jensen si Hrubce rozhýbal a forhendový blafák zakončil přesnou střelou.

3. série

Střelci zatím dominují! Jan Kovář předvedl další úspěšný bekhendový blafák!

4. série

Úspěšný je i True, který se trefil k tyči.

Dánská lavička sahá k zajímavému kroku! Do branky jde místo Sebastiana Dahma jeho náhradník Mads Sogaard!

4. série

Jenže Fylip Chytil si se Sogaardem poradil a zasunul kotouč za záda brankáře!

Češi reagují stejně jako Dánové! Do brány jde Roman Will!

5. série

Roman Will si poradil a Andersenovu ránu vytěsnil vyrážečkou!

Konec zápasu.

Tedy to byly nervy! Čeští hráči předvedli v samostatných nájezdech naprosto dominantní výkon, když proměnili všechny čtyři nájezdy, které jeli! Kvůli vysoké úspěšnosti střelců se do hry podívali všichni čtyři brankáři a v páté sérii vychytal dánského nájezdníka Roman Will. Autorem rozhodujícího pokusu je nakonec Filip Chytil, který se prosadil ve čtvrté sérii. Češi tak berou dva body, zatímco Dánové o šanci na čtvrtfinále přišli.

Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni Dominik Kubalík a Sebastian Dahm.

To je ode mě pro dnešek vše. Loučím se s vámi a budu se těšit u další online reportáže.