Češi měli místo boje o medaile svěšené hlavy, Slováci lovili puky z branky

Češi měli místo boje o medaile svěšené hlavy, Slováci lovili puky z branky
Finští fanoušci se mohou těšit na semifinále, v němž jejich miláčci vyzvou tým Německa.
Souboj před českou brankou ve čtvrtfinále Česko - Finsko na MS 2021
Nedařilo se ani bývalým českým federálním partnerům. Slovenská reprezentace musela v úvodním zápase play off překousnout šest gólů z holí amerických hokejistů.
O největší překvapení čtvrtfinále se postarali Kanaďané, kteří porazili favorizované Rusko 2:1 v prodloužení.
Foto: ČTK
Reuters ČTK Sport Reuters, ČTK, Sport
Aktualizováno 3. 6. 2021 22:33
Prohlédněte si fotografie ze čtvrtfinálových zápasů na hokejovém mistrovství světa v Rize, které rozhodly také o tom, že ani letos český tým nezíská medaile.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy