Je tu máj, čas lásky a hokeje. České triumfy i Jágr, tak začal světový šampionát

Čeští fanoušci si vstup svého týmu do mistrovství světa užili, ve dvou úvodních zápasech viděli dvě vítězství.
Hned první zápas se Švédskem jim v pátek přinesl strhující bitvu plnou obratů a český triumf 5:2. Pomohl k němu dvěma góly útočník Jakub Vrána.
O 24 hodin později si Češi hladce poradili s výběrem Norska v poměru 7:2. Tento duel dal vyniknout nové hvězdě v obraně. Bek Filip Hronek dal dva góly a s bilancí 2+3 se i po třetím hracím dni dělil o druhé místo v průběžném pořadí kanadského bodování turnaje.
Ovace podobné jásotu nad českým vítězstvím si v sobotu na stadionu Ondreje Nepely užil také Jaromír Jágr. Legendární útočník zápasu nejen přihlížel, ale po jeho skončení předával ceny nejlepším hráčům utkání.
Tribuny i fanzóna v Bratislavě jednoznačně patří českým milovníkům hokeje.
Foto: Reuters
Sport Sport
13. 5. 2019 12:24
Podívejte se na dvacítku nejhezčích fotografií z prvního víkendu hokejového šampionátu v Bratislavě a Košicích.
 

Právě se děje

před 18 minutami

V Praze bude sídlit středoevropský projekt na výzkum dezinformací

V Praze bude sídlit středoevropský projekt, který se zaměřuje na výzkum dezinformací. Vybrala ho Evropská komise a bude jedním z osmi stejně orientovaných středisek v Evropské unii, sdělila mluvčí Českého vysokého učení technického (ČVUT) Andrea Vondráková. Odborníci z ČVUT a Univerzity Karlovy podle ní program povedou.

Středisko bude součástí evropského projektu, který bojuje s dezinformacemi. Regionální centra mají hledat způsoby odhalování a šíření dezinformací, jejich vliv na populaci a vytvářet metodiku i pro veřejné instituce. Chtějí k tomu spojit společensko-vědní a technický výzkum. Cílem je například zjišťování zkreslených informací pomocí umělé inteligence či posilování digitální a mediální gramotnosti.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

USA vyšlou na Blízký východ diplomata, má utišit spory Izraele a Palestiny

Spojené státy vyšlou na Blízký východ vysoce postaveného diplomata ve snaze utišit eskalující násilí mezi Izraelem a Palestinci. Podle médií to dnes oznámil ministr zahraničí USA Antony Blinken, který zároveň označil za "trýznivé" záběry, jež v posledních dnech přichází z regionu. Americký ministr obrany Lloyd Austin dnes podle vyjádření Pentagonu hovořil se svým izraelským protějškem a potvrdil mu, že USA Izrael nadále jednoznačně podporují.

"Obrázky, které k nám přes noc dorazily, jsou trýznivé. A ztráta jediného civilního života je tragédií. Požádal jsem zástupce náměstka ministra zahraničí Hadyho Amra, aby ihned odjel do regionu a setkal se s Izraelci a Palestinci (…) a jménem mým a prezidenta Joea Bidena na ně naléhal, aby zmírnili násilnosti," řekl Blinken.

Zdroj: ČTK
Další zprávy