45:41 Nagy (Daňo, Marinčin)
32:16 Manavian (Hecquefeuille, Betrand)
35:09 Texier (Chakiachvili, Fleury)
57:50 Rech (Texier, Dame-Malka)

Dobrý den, vítejte u online přenosu z utkání mezi Slovenskem a Francií v rámci MS v hokeji 2019 na Slovensku. Duel začíná 17.5. v 16:15.

Slovenští hokejisté musí Francii bezpodmínečně porazit, pokud si chtějí uchovat alespoň nějakou naději na postup. Boj o čtvrtfinále už nemají ve svých rukou; i kdyby naplno bodovali s Francií, Velkou Británií i Dánskem, tak musí spoléhat na souhru ostatních výsledků.

Výběr pořádající země vstoupil do šampionátu parádně, když porazil USA 4:1. Pak však prohrál tři duely za sebou: s Finskem 2:4, s Kanadou 5:6 a s Německem 2:3, přestože v každém souboji vedl.

Poslední dvě utkání dokonce Slováci neuvěřitelně ztratili v závěrečných sekundách.

Opakované selhání Slováků v posledních vteřinách nenechaly pochopitelně bez odezvy sociální sítě.

Ani francouzským hokejistům ale není dvakrát do zpěvu Marseillaisy, v Košicích zatím vytěžili jediný bodík za prohru s Dánskem po samostatných nájezdech.

Podívejte se na dosud odehrané zápasy, tabulky a statistiky MS na Slovensku v přehledné infografice.

V kádru Francie nechybí legionář z české extraligy, číslo 72 nosí na dresu s trikolórou útočník Pardubic Jordann Perret. Do statistik se však na MS zatím zapsal jen dvěma trestnými minutami a zápornými pěti body v kolonce hodnocení +-.

Jordann Perret v utkání proti Dánsku
Jordann Perret v utkání proti Dánsku | Foto: Reuters

Slováci mají v kádru dva krajánky z české nejvyšší soutěže, libereckého útočníka Libora Hudáčka a brněnského gólmana Marka Čiliaka.

Úvodní sestavy:

Francie: Hardy (Buysse) - Chakiachvili, Thiry, Crinon, Hecquefeuille, Janil, Manavian, Dame-Malka - Texier, Guttig, Rech - Fleury, Claireaux, Bozon - Valier, Treille, Bertrand - Berthon, Leclerc, Ritz - Perret.

Slovensko: Rybár (Čiliak) - Sekera, Černák, Marinčin, Čajkovský, Fehérváry, Koch - Pánik, L. Hudáček, Tatar - Krištof, Nagy, Studenič - Lantoši, Sukel', Daňo - Buc, Zigo, Liška - Lunter.

Rozhodčí: Gofman (RUS), Schukies (GER) - Kaderli (SUI), Lhotský (CZE).

0:01

Utkání právě začalo.

0:37

Erik Černák nahazoval nebezpečné od modré čáry, avšak Hardy měl dobrý výhled a jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.

0:48

Slováci poté ještě chvíli drželi útočné pásmo, nicméně následně couvající Čajkovský již hrál s pukem v neutrální zóně.

1:42

Daňo pohotově pálil z prostoru mezi kruhy, ale slovenský hráč minul bránu. Domácí mají nicméně výhodu a zahrají se přesilovou hru.

2:09

Pierre Crinon již usedá na trestnou lavici, kde si odpyká menší trest za podrážení.

2:18

Jenže domácí početní výhodu nyní přerušuje ofsajd a hra se tak přesouvá do středního pásma, kde se bude vhazovat.

2:57

Slovensko se teď usadila před Hardym. Nahození od modré čáry se posléze snažil tečovat mezi kruhy jeden z domácích, avšak ke smůle svého celku minul bránu Francie.

3:25

Francouzi si poté dokázali osvobodit a mohou poslat na led čerstvé síly.

3:40

A další vyhození hostujícího mužstva, kterému se zatím daří eliminovat přesilovku soupeře.

4:09

Vyloučený Pierre Crinon se vrátil zpět na led a pokračuje se v pěti proti pěti.

4:42

Treille se nyní dostal do kontaktu s Rybárem, kterému nechtíc uvolnil levý beton. Hra je tak přerušena a domácí gólman si tak může opravit svou výstroj.

5:20

Buc udržel útočné pásmo pro své spoluhráče a sám poté přihrával zpoza brány do předbrankového prostoru. Tam ovšem nenašel nikoho ze svých kolegů.

5:59

Po nahození Slováků si zahrál také brankář Hardy, jenž kotouč okamžitě posunuje na hole svých spoluhráčů, kteří zakládají další útok Francie.

6:52

Domácí mohli nyní vyrazit do nadějného brejku, avšak situaci zastavil faul Damiena Fleuryho. Francouzský hráč vyfasoval dvě minuty za hákování.

6:58

Lantoši nepřesně přihrával po buly a kotouč následně vycestoval ven z útočného pásma Slovenska. Domácí tak musejí vyklidit tyto pozice.

7:35

Slovákům se zatím příliš nedaří usadit se před Hardym a po dalším vyhození Francie musí pro puk až k Rybárovi.

8:05

Až teď domácí na chvíli okupovali útočnou třetinu, ale Hardy nemusel tasit žádný vážnější zákrok a jeho kolegové se opět osvobozují.

8:32

Nyní pálil od modré čáry znovu Černák, který ovšem ani teď Hardyho nepřekonal. Francouzský brankář tak stále drží bezbrankové skóre.

8:52

Francie ubránila i své druhé oslabení a vyloučený Hardy se právě zapojil zpět do hry.

9:23

Další útok Slovenska přerušuje hvizd čárového sudího, který odpískal postavení mimo hru. Buly je nařízeno ve středním pásmu.

9:35

Po chvíli se hra stěhuje opět před Hardyho. Francouzi se totiž dopustili dalšího icingu.

10:18

Texier vracel touš od modré do nitra útočného pásma, nicméně kotouč po chvíli vypadl za mantinely. Buly tentokrát nařízeno před Rybárem.

10:58

Série soubojů u mantinelu ve slovenském obranné třetině nakonec vyzněla ve prospěch domácího celku, který tak může opět zaútočit.

11:26

Fehérváry nahazoval znovu od útočné modré, nicméně ani teď se skóre nemění. Slovenský bek totiž minul Hardyho bránu.

12:15

Třetí přesilovka pro Slovensko. Tentokrát na lavici trestů usedá Antonin Manavian na dvě minuty za hákování.

12:42

Slovákům se ani teď přesilovka příliš nedaří a již podruhé musí spěchat pro puk za Rybárovu svatyni.

13:25

Slovensko svou třetí přesilovou hru již využívá a jde do vedení. Ránu od modré čáry schytal jeden z beků Francie před bránou a Hardy se dostal úplně mimo ideální pozici, čímž nechal úplně prázdnou bránu, do které RICHARD PÁNIK v pohodě puk dorazil. Asistence: Róbert Lantoši, Andrej Sekera.

13:25

Tak pozor. Francouzi si vzali challenge a ještě se kontroluje střet Hudáčka s brankářem Hardym. Tak uvidíme, zda gól nakonec bude platit.

13:25

Hlavní rozhodčí po shlédnutí záznamu shledali, že branka byla regulérní. Libor Hudáček byl totiž do Hardyho natlačen francouzským hráčem a Slováci tak vedou 1:0.

14:48

Francii se nedaří udržet v útočném pásmu a jsou opět vytlačeni do vlastní třetiny, kde jsou navíc aktivně napadáni slovenskými hráči.

15:50

Francouzi se nyní dostali na puk ve své obranné třetině, nicméně jej po chvíli vyhodili na zakázané uvolnění.

16:49

Po přiťuknutí Pánika pálil ostrými Čajkovský, ale ke smůle Slováků trefil jen dobře postaveného Hardy, jenž kotouč vyráží před sebe na hole svých spoluhráčů.

17:33

Přečíslení tři na dva Slováci nevyřešili dobře a po nepřesné přihrávce na pravý kruh se puku ujímají Francouzi.

18:03

Nechybělo mnoho a Slovensko mohlo odskočit na rozdíl dvou branek. Sám na Hardyho uháněl Lantoši, který mířil na lapačku francouzského brankáře, který ránu svého soupeře bezpečně schoval právě do své rukavice.

18:31

A tentokrát první velká šance i na druhé straně. Fleury se natlačil před slovenské beky a stanul tváří v tvář Rybárovi. Slovenský brankář si však na bekhendové zakončení francouzského hráče dobře počíhal.

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:10

Výborný závěr první periody v podání Slováků. Tatar od levého hrazení oslovil na modré čáře Fehérváryho, jehož nahození šikovně tečoval mezi kruhy MATÚŠ SUKEL. Puk po jeho teči zapadl přesně k tyči, kde Hardy již nestačil zasáhnout. Asistence: Martin Fehérváry, Tomáš Tatar.

20:00

Skončila první třetina.

Je za námi prvních dvacet minut zápasu, ve kterých bylo aktivnějším týmem Slovensko. Po dvou nevyužitých přesilovkách přišla slovenská početí výhoda číslo tři, která již nezůstala bez gólové radosti. Lantošiho střelu od modré pohotově dorazil do sítě Richard Pánik. Jeho gól sice ještě museli sudí ověřit na videu po challengi Francie, kontakt Hudáčka s Hardym byl dle nich v pořádku. Oba soupeři ještě v závěru promarnili po jedné gólové šanci a 50 vteřin před první sirénou přišel druhý zářez domácích. Chytrou tečí překonal Hardyho Matúš Sukel, díky němuž si Slovensko odnáší do kabin vedení 2:0.

Střely na bránu po první třetině:

9 - 7

20:01

Začala druhá třetina.

20:32

Černák jako poslední hráč Slovenska zastavil postup Francouzů a poté navíc dokázali Slováci kotouč vybojovat.

21:02

Posléze ovšem domácí vyhazují puk přes všechny čáry a píská se logicky zakázané uvolnění.

21:26

Část slovenského publika se už možná radovala z branky, nicméně rána Slováků se odrazila pouze na horní síťku.

22:49

Domácí nyní jen dostali touš ze své periody a Francouzi se tak opět zadarmo dostali k puku.

23:14

Následně se píská opět icing po vyhození našich východních sousedů a hra se tak stěhuje zpět před Rybára.

23:43

Čtvrté vyloučení zápasu a opět jde na trestnou francouzský hráč. Hned dvojice hostů dohrála Čajkovského u mantinelu a nakonec dostává dvě minuty za faul loktem Peter Valier.

23:51

Sekera s Černákem si nyní nerozuměli v útočném pásmu a díky tomu Slováci přicházejí o útočné pásmo.

24:31

Ránu Sekera zastavil jeden z bránících hráčů Francie, který posléze také puk odpaluje do bezpečí až k Rybárovi.

25:06

Poté své štěstí zkoušel Libor Hudáček, jenž ale minul bránu. Slovensko nicméně pokračuje v kombinaci v útočném pásmu.

25:31

Domácí využívají druhou ze čtyř přesilovek a odskakují na rozdíl tří gólů. Richard Pánik výborně našel z rohu kluziště LIBORA HUDÁČKA, jenž si nabruslil před bránu, rozhýbal si Hardyho a následně v pohodě bekhendem zasunul do odkryté klece. Asistence: Richard Pánik, Erik Černák.

26:29

Francie s pokusila o rychlou odpověď a téměř se jí to podařilo. Fleury pálil nebezpečně z levé strany Rybár jeho pokud vyrazil jen do břevna, kde si touš poskočil a nakonec se překulil těsně vedle domácí brány.

27:48

Následně útočili opět domácí. Jenže ti své přečíslení tři na dva nedotáhli do zdárného konce a skóre se neměnilo ani po střele Sukeľa..

28:18

Adam Liška bleskově přešel útočnou modrou, odkud také vypálil zápěstím. Hardy však byl připraven a nenechal se tímto pokusem překvapit.

28:59

Slovensko se nyní velmi snadnou dostalo podél pravého hrazení do útočného pásma, kde rozvíjí další kombinaci.

29:15

Ta však ale záhy skončila, aniž by Hardy musel zasahovat. Nyní útočí pro změnu Francouzi.

29:45

Ani oni však Rybára neohrozili, avšak budou to moci zkoušet znovu, jelikož mají stále puk na svých holích.

30:50

Koch jen plácl do puku a zakázané uvolnění se pískat nebude. Slováci tak mohou vystřídat.

31:27

Nyní je hra přerušena ve středním pásmu a na řadu přichází další reklamní přestávka.

31:58

Sekera chvíli počkal a poté nahodil puk na Hardyho. K francouzskému brankáři ale kotouč nedocestoval.

32:16

Francie měla nyní výhodu po faulu na svého hráče a tu dokázala beze zbytku využít. Slováci jakoby po svém faulu přestali hrát, čehož využil Hecquefeuille k přihrávce na pravý kruh, kde byl nikým nehlídaný ANTONIN MANAVIAN, jenž propálil Rybára střelou na bližší tyč. Asistence: Kévin Hecquefeuille, Charles Bertrand.

34:14

Francie bude mít nyní možnost ke kontaktní brance. Erik Černák je poslán na trestnou lavici na dvě minuty za vysokou hůl a pro hosty se tak rýsuje první přesilovka.

34:30

Sukeľ vyvezl touš až před Hardyho, kde ale svou střelou minul francouzskou bránu. Francie se tak již hrne do útočného pásma.

35:09

Tak že by přicházel další kolaps Slováků? Franci vybojoval puk v rohu, načež jej dostala na modrou čáru, kde jej posunul Chakiachvili přes šířku kluziště na ALEXANDRA TEXIERA, který propálil Rybára, jemuž skvěle clonil Sacha Treille. Asistence: Florian Chakiachvili a Damien Fleury.

36:40

Krištof nyní nezpracoval puk a ten poté doskákal až před Hardyho, který jej raději přikryl pod svou lapačku, čímž způsobil vhazování ve vlastním obranném pásmu.

36:49

Hardy poté zasáhl i proti Marinčinově nahození a v krátkém časovém rozmezí se tak bude podruhé vhazovat před francouzským brankářem.

37:26

Texier upadl po zákroku Čajkovského ve středním pásmu, ale sudí nechali pokračovat ve hře.

37:45

Alexandre Texier nyní dle sudích fauloval ve středním pásmu Lišku a jde si odsedět dvě minuty za podrážení.

38:29

Obrovský závar před Hardym po ráně od modré čáry. Touš zůstal ležet před brankovištěm a Pánikovi stačilo pouze trefit bránu. Francouzského brankáře nakonec dobře zastoupili jeho spoluhráči.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:40

Marinčin následně nahazoval na Hardyho, kterému clonili Nagy s Daňem. Francouzský brankář ovšem situaci zvládl.

39:45

Francie hraje v plném počtu.

40:00

Skončila druhá třetina.

I druhá část je minulostí. Slovensko v jejím úvodu dokázalo svému soupeři odskočit na rozdíl tří branek, když mezi tři tyče zamířil v přesilové hře Libor Hudáček. Jenže Francie nesložila zbraně a ve 33. minutě snížil v ponechané výhodě Antonin Manavian. A aby toho pro Slováky nebylo málo, tak o necelé dvě minuty později využil přesilovou hru i Alexandre Texier, který tak opět zdramatizoval duel. Do poslední třetiny je tak vše stále otevřené.

Střely na bránu po dvou třetinách:

18 - 13

40:01

Začala třetí třetina.

40:16

Vynikající vstup Slováků do třetí třetiny. Richard Pánik poslal od levého hrazení puk na střed ERIKU ČERNÁKOVI, který si pohledem změřil Hardyho postavení a poté francouzského brankáře prostřelil mezi ruky a tělo. Asistence: Richard Pánik, Tomáš Tatar.

41:07

Slovensko bude hrát ale opět ve čtyřech. Marko Daňo vyfasoval dvě minuty za napadení.

41:46

Francie sice nyní kombinuje v útočném pásmu, ale gólovou možnost si ne a ne vypracovat.

42:25

Slováci se posléze osvobozují a Francie se musí vracet pro puk až za Hardyho svatyni.

42:36

Hostům se navíc nepovedla rozehrávka, a tak se píská zakázané uvolnění Francie.

42:41

Tak tohle už vypadá z pohledu Slováků velmi nadějně. Texier se totiž dopustil za bránou hrubé chyby, načež Buc přihrál touš do mezikruží, odkud MICHAL ČAJKOVSKÝpři vlastním oslabení rozvlnil síť za Hardym popáté. Asistence: Dávid Buc.

43:07

Marko Daňo se navíc nyní vrátil do hry a oslabení jeho týmu tak pro Slovensko dopadlo tím nejlepším možným způsobem.

43:46

Přesilovku si teď zahrají i Slováci. Peter Valier zasáhl za bránou Rybára svého soupeře do obličeje a dostává menší trest za vysokou hůl.

44:22

Rychlou kombinaci Slovenska v útočném pásmu se snažil zakončit Tatar z mezikruží. Než se však prudký pas stačil zpracovat, tak jej o puk připravili hráči Francie, kteří následně vyhazují.

45:24

Marinčin posléze nezvládl situaci na modré čáře a po jeho ztrátě opět Francouzi vyhazují.

45:41

Slovensko ve třetí periodě na ledě dominují a během necelých šesti minut skóruj již potřetí. Marko Daňo si zpracoval před bránou prudký pas a mohl již zakončovat. Celou situaci ovšem ještě vyšperkoval geniální zadovkou na pravou tyč, kde stál úplně volný LADISLAV NAGY, jenž pohodlně trefuje odkrytou bránu. Asistence: Marko Daňo, Martin Marinčin.

45:41

Šestý gól již vyhání z brány Floriana Hardyho, kterého v brankovišti nahrazuje Henri Corentin Buysse.

46:31

Buc byl nyní pod tlakem, a tak do puku jen lehce plácl a spolu se svými kolegy odjíždí na střídačku.

47:33

Tentokrát to byl Chakiachvili, jenž posunuje puk do útočného pásma a rovněž se vydává vstříc své střídačce.

47:54

Francouzi se posléze pokusili zaskočit Rybára, ale ten nyní odolal soupeřovu zakončení a třetí branku za svá záda nepustil.

49:30

Fehérváry s Tatarem ujížděli do přečíslení dvou proti jednomu. Po přihrávce prvního jmenovaného na Tatara se pokusil slovenský útočník o protisměrnou bekhendovou kličku, kterou však Buysse přečetl a včasným zákrokem zamezil téměř jistému gólu.

50:31

Marinčin tvrdou bombou trefil hůl Ladislava Nagyho, jemuž jeho náčiní přelomilo vejpůl. Buysse tak byl nyní bez práce.

51:15

Tentokrát vypomohl Koch Rybárovi, když zastavil slabou střelu Francie od modré čáry. Slováci následně dostávají puk ze své třetiny.

51:45

Posléze se v dobré střelecké pozici nacházel Lantoši, jehož prudký pokus tečovali hostující hráči mimo tři tyče.

52:42

Sekera poté nepřesně rozehrál a puk končí na zakázaném uvolnění. Vhazování před Rybárem.

53:53

Studenič se skvěle proháčkoval až na pravý kruh, odkud hledal Fehérváryho mezi kruhy. Tam však slovenský hráč promáchl.

54:31

Alexandre Texier nyní nechal vyniknout Patrika Rybára, který si připisuje další úspěšný zákrok do statistik. To byla dobrá možnost pro Francii.

54:59

Další francouzskou pumelici z vrcholu pravého kruhu zastavil jeden ze slovenských beků a domácí následně dostávají touš ze svého pásma.

55:45

Buc narazil ve střední třetině na francouzského hráče a hosté se tak na chvíli zmocnili puku. Ten však poté ihned odevzdali zase Slovákům.

56:40

Slováci nyní pouze kus černé gumy nahodili do útočného pásma a jedou střídat. O vítězi zápasu je už s velkou pravděpodobností rozhodnuto.

57:22

Podél pravého hrazení nyní pronikli domácí do útočného pásma a z pravého kruhu ohrozili Buysse, jenž však výborně zasáhl.

57:50

Tak v závěru ještě přichází korekce skóre. Francouzi se po rychlém přechodu dostali do přečíslení a v něm vzal zodpovědnost na sebe ANTHONY RECH, jenž za pomoci teče Čajkovského hole propasíroval touš mezi betony Rybára. Asistence: Alexandre Texier, Olivier Dame-Malka.

58:08

Skvostným zákrokem se teď blýskl Buysse. V dalším přečíslení Slováků servíroval puk jeden z domácích přihrávku k pravé tyči na Buce, jenž ale nepřekonal beton skvěle přesunujícího se francouzského brankáře.

59:00

Probíhá poslední minuta zápasu.

59:46

Krištof zkontroloval pohledem časomíru a Slováci se již nikam nepožene.

60:00

Utkání právě skončilo.

Je dobojováno a Slovensko si v tomto duelu připsalo povinné tři body. V první periodě si díky trefám Richarda Pánika Matúše Sukeľa vypracovalo dvoubrankový náskok. Ten navíc v úvodu prostřední části navýšili po přesilovkovém gólu Libora Hudáčka. Jenže Francie se dostala zpět do zápasu a po dvou rychlých brankách Antonina ManavianaAlexandra Texiera slibovala třetí perioda dramatický průběh.

Ten ovšem odmítli Slováci hned v úvodu poslední dvacetiminutovky. Hned po 16 vteřinách zvýšil na 4:2 Erik Černák a o necelé dvě minuty později přidal pátý gól Michal Čajkovský. Ve 46. minutě to bylo již 6:2, o což se svým zářezem zasloužil Ladislav Nagy. Francie poté v závěru jen korigovala díky Anthonymu Rechovijenž dal výsledku konečnou podobu. Slovensko tak po výhře 6:2 živí naději na čtvrtfinále.