reklama
 
 
20:15 • MS 2019 • Skupina A
2:4
1:2 1:0 0:2
Slovensko - vlajka - Sport 2016
Slovensko
Finsko - vlajka - Sport 2016
Finsko
 • 10:52 Černák (Sekera, Pánik)
 • 39:20 Marinčin (Studenič, Jaroš)
 • 14:21 Lindbohm (Savinainen, Rajala)
 • 16:11 Kakko (Mikkola, Manninen)
 • 49:52 Kakko (Mikkola)
 • 59:45 Kakko (Manninen)

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu z utkání mezi Slovenskem a Finskem v rámci MS v hokeji 2019 na Slovensku. Duel začíná 11.5. ve 20:15.

Úvodní den mistrovství světa přinesl nejedno velké překvapení. Český tým nebyl v utkání se Švédy favoritem, přesto dokázali tým s dvaceti hráči ze zámoří porazit 5:2. Podobně překvapivá byla také výhra Finska nad Kanadou. Seveřané přijeli na Slovensko s 18 nováčky, jen se dvěma hráči NHL, přesto zaskočili výběr složený z hvězd zámořské soutěže. Činil se především osmnáctiletý talent Kampo Kakko. O největší šok se však postaral domácí tým Slovenska. Ten nastoupil proti all-star výběru USAv čele s Patrickem Kanem. A po naprosto úchvatném výkonu obrovského favorita za bouřlivé atmosféry v Košicích porazil 4:1. A právě duelu dvou překvapivých vítězů se dnes budeme věnovat.

V naší infografice se můžete podívat, jaké výsledky se udály v odpoledním programu. Ve hře byli porvé například Švýcaři nebo Němci a úplnou premiéru na šampionátu má za sebou Velká Británie.

Domácí Slovensko totiž čeká duel s Finskem a vítěz by mohl hodně nakročit ke kýženému postupu do čtvrtfinále. Oba týmy porazily velkého zámořského favorita. Finové využili kanadské nesehranosti a delšího času, který je třeba ke zvyknutí si na daleko širším kluzišti. Především v první třetině měli Finové navrch, přesto to po ní bylo jen 1:1. V té druhé naopak byl severský tým pod tlakem, jenže podržel jej gólman Lankinen. V třetím dějství Finové zužitkovali nabídnutou přesilovku a své vedení už nepustili. Výborně se uvedl osmnáctiletý talent Kaapo Kakko, který se uvedl dvěma brankami. Na svůj výkon by chtěl navázat určitě i dnes.

Finsko vs. Kanada na MS 2019: Kaapo Kakko Finsko vs. Kanada na MS 2019: Kaapo Kakko | Foto: Reuters

V sestavě slovenského týmu došlo jen k jediné změně. Vzhledem k tomu, že hrají domácí hráči druhý den po sobě, rozhodli se trenéři k prostřídání gólmanů. Místo včera vynikajícího Patrika Rybára tak naskočí Marek Čiliak. V opoře Komety mají ale Slováci dalšího skvělého gólmana, nemělo by to tak jít o žádné oslabení. Sestava jinak zůstává stejná jako včera.

Jenže pokud si Finové odnesou sebevědomí z utkání s Kanadou, Slováci ho budou mít ještě větší. Před domácím publikem ve Steel Areně totiž porazili nejsilnější americký tým za poslední dekádu 4:1. Využili nebetyčné laxnosti a bohorovnosti amerických hráčů. Ti vše překombinovávali, hledali složitá řešení a nestříleli. Slováci skvěle napadali, po ledě létali a získávali jeden puk za druhým. V obranném pásmu navíc skvěle zahustili prostor před bránou, takže byly hvězdy USA nuceny hrát ve velké vzdálenosti od brankáře Rybára. A když už se přiblížili, slovenský gólman polapil takřka vše. Komplexní výkon zajistil pořádající zemi velkou psychickou vzpruhu do dalších bitev.

Tomáš Tatar slaví gól na 3:1 v zápase Slovensko - USA na MS 2019 Tomáš Tatar slaví gól na 3:1 v zápase Slovensko - USA na MS 2019 | Foto: Reuters

V tomto složení naskočí do utkání Finové. Zatímco Slováci udělali změnu v brankovišti, severeský celek věří Kevinu Lankinenovi, který se ve výborném světle představil včera proti Kanadě. Pochopitelně zbytek sestavy zůstává stejný.

Sledovat pochopitelně můžete i online přenos utkání českých hokejistů. Ty čeká po včerejší vítězné premiéře duel s Norskem. Do toho naskočí v bráně Šimon Hrubec.

Oba týmy už jsou na ledě, Slováci opět v modrých dresech, Fini dnes v bílém. 

Utkání v Košicích právě začalo. 

0:20

Hned od úvodu panuje ve Steel Areně bouřlivá atmosféra, která opět požene domácí tým kupředu. 

1:09

Rajala kroužil po útočném pásmu, jenže z otočky poté trefil jen svého spoluhráče Lindbohma. 

3:18

Pánik přenechal do druhé vlny Sekerovi, jeho bomba ale mířila nad finskou bránu. 

4:00

Ještě před Sekerou měli příležitost i Finové, když Ojamaki tečoval puk před Čiliakem, ten však zasáhl. 

4:46

Jaroš vletěl do pásma a z ostrého úhlu nahodil puk na Lankinena, který jej vyrazil. Studenič se ale k dorážce nedostal. 

5:20

Pod levým kruhem zůstal úplně volný včera velmi agilní Lantoši, svou ranou ale finskou bránu minul. 

7:04

Niko Mikkola dostal dobrý puk na modrou čáru od Ilomakiho, jenže jeho ránu nikdo neclonil, Čiliak ji tak neměl problém přikrýt. 

8:14

Kakko zkoušel překvapit Čiliaki objetím branky, brankář Komety měl připravený beton. 

8:50

Ohtaamaa vysekl hokejku Bucovi a oslabil tak svůj tým, slovenský tým bude hrát přesilovku. 

9:10

Černák se dostal ke střele, ale nepřipravená akce nepřinesla úspěch. 

autor: Tomáš Chudý | 11. 5. 2019 19:38

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama