reklama
 
 
16:15 • MS 2019 • Skupina A
3:1
1:1 0:0 2:0
Vlajka - Finsko
Finsko
Kanada - vlajka
Kanada
 • 6:47 Kakko (Rajala, Ilomaki)
 • 42:36 Ilomaki (Rajala, Lehtonen)
 • 59:26 Kakko
 • 8:03 Marchessault (Stone, Theodore)

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu z utkání MS v hokeji 2019 mezi Kanadou a Finskem. Zahajovací zápas mistrovství světa startuje v pátek 10. května v 16:15.

Dlouhé čekání je tady. Mistrovství světa v hokeji tento začíná později, proto si museli fanoušci počkat. Šampionát hraný v Bratislavě a Košicích už je však tady.  Ve skupině B hrané v hlavním slovenském městě dnes půjdou od 20:15 do boje čeští hokejisté, které čeká duel s hvězdami NHL nabitým Švédskem. Od 16:15 se představí možná ještě silnější Rusko proti houževnatým Norům. My se však v odpoledním programu budeme věnovat prvnímu duelu košické skupiny. Ve Steel Areně začnou favorizovaní Kanaďané proti výběru Finska. Hodně atraktivní souboj na úvod mistrovství slibuje zajímavou podívanou.

Než se začneme věnovat aktuálnímu zápasu, můžete si prohlédnout v naší grafice program msitrovství.

Výběr zámořského týmu nebudí takový strach jako například před čtyřmi lety v Praze. Přesto přivezli Kanaďané velmi silný výběr, který v dresech s javorovým listem na hrudi bude chtít zpátky na hokejový trůn, kde už dva trůní Švédové. Silnou stránkou by měl být brankářský post, kde jsou připraveni pensylvánští rivalové Matt Murray a Carter Hart. Obrana je mladá, přesto Thomas Chabot, Shea Theodore či Brendan Montour už ukázali ofenzivní potenciál. Útok nezvedá ze židlí, ale disponuje obrovskou kvalitou. Tahouny měli být Mark Stone z Vegas a především John Tavares z Toronta. Jenže hvězdný centr utrpěl při tréninku zranění a musel odletět na vyšetření zpět do Kanady. Mistrovství světa se tak nezúčastní.

To Finsko se tento rok musí spolehnout především na vývěr hráčů hrajících v Evropě. Kouč Suomi Jukka Jalonen letos musel přijímat rekordní množství omluvenek hvězdných hráčů ze zámoří. Někteří odmítli kvůli zranění, někteří kvůli únavě a například Aleksandera Barkova nepustil jeho zaměstnavatel z Floridy. Po vypadnutí Dallasu nejspíš nepřijedou ani Roope Hintz, Esa Lindell nebo Miro Heiskanen. Ve výběru severského celku je ale například Kaapo Kakko, osmnáctiletý křídelník, který je brán za obrovský talent. V červnovém draftu se s ním počítá jako s celkovou volbou číslo 2 za Američanem Jackem Hughesem, který se na turnaji také představí.

Hráči zámořského celku už jsou na místě a připraveni rozehrát turnaj i bez své největší hvězdy.

V tété sestavě nastoupí dnes tým v dresech s javorovým listem. Pozici prvního centra místo Tavarese zaujme Dylan Strome, jeho místo ve třetí formaci pak Jared McCann. Na soupisce Kanady je zatím 12 útočníků a 7 obránců. V bráně naskočí Matt Murray z Pittsburghu, záda mu krýt mladý Carter Hart z Philadelphie.

V této sestavě dnes nastoupí Finové, v ofenzívě by rádi spoléhali především na vyrovnanost všech řad, vyčnívat by mohli Savinainen nebo Kaapo Kakko. V obraně budou chtít tvřoti dva praváci. Henri Jokiharju z Chicaga a kometa finské ligy z poslední sezony Oliwer Kaski.

Utkání bude mít i českou stupu. Jedním z hlavních rozhodčích bude Jan Hribik a jako čárový se představí Jiří Ondráček. Ti dplní Američana Olivera a Švéda Björka.

Čeští hokejisté vstoupí do turnaje dnes večer od 20:15, my se můžeme ale podívat, jak vypadaly poslední přípravy národního týmu před zápasem se Švédskem.

Utkání v Košicích odstartovalo. Kanada hraje v bílých dresech, Finové v modrém.

0:20

Zámořský tým začal s formací, která měla být v pořadí jako druhá. Trio Henrique - Couturier - Reinhart by mělo hrát proti nejlepším řadám soupeřů a snažit se je ubránit. 

1:45

Finové vletěli do zápasu velmi dobře. Pozornost Murrayho v bráně otestovali nejprve Manninen a po něm také Jokiharju.

2:45

Kapitán Finů Antilla byl dalším z hráčů, který z větší vzdálenosti vyzkoušel Murrayho připravenost. Brankář Pittsburghu ale měl lapačku připravenou. 

4:12

První střelecký pokus Kanady, ale Jared McCann jej neprocal na bránu. 

5:24

Bertuzzi předvdl v rozehrávce velkou chybu, po níž se dostal do šance Antilla. Do střely finského kapitána se ale na poslední chvíli vložil obránce Vegas Shea Theodore. 

6:47

Finové se po skvělém úvodu ujímají vedení. A netrvalo dlouho a favorit už prohrává. Rajala ve středním pásmu mezi nohama protečoval přihrávku z vlastního pásma přímo do jízdy Kaapo Kakkovi. Osmnáctiletý talent se prosmýkl přes obránce, byl faulovaný, přesto se dostal do zakončený a bekhendovým blafákem zasunul puk za Murrayho. Velký potenciál ukázal supertalent už v úvodu. 

7:02

První přesilová hra pro Kanadu, Jokiharju za bránou trefil do obličeje Marchessaulta. 

8:03

Finské vedení trvalo jen něco málo přes minutu. Kanaďané totiž dokázali využít přesilovou hru. A zasloužili si o to tři hráči Vegas Golden Knights. Obránce Shea Theodore posunul puk na Marka Stone, který z první poslal puk křížem na Jonathana Marchessaulta. Ten si zpracoval puk a parádně zavěsil do horního rohu. 

10:20

Na výlet se vydal kanadský obránce Thomas Chabot. Mladý obránce se dostal až mezi kruhy a zakončil, Lankinen ale betonem zasáhl. Nikdo z kanadských hráčů poté nedokázal puk dorazit. 

autor: Tomáš Chudý | 10. 5. 2019 15:30

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama