Klidná výhra, ale vlažný rozjezd. Nebyli jsme dost pokorní, vadilo Pešánovi

Daniel Poláček Daniel Poláček
29. 5. 2021 15:27
Konečně to přišlo. Čeští hokejisté na mistrovství světa v Rize přesvědčivě vyhráli a pošetřili si nervy. Rozhodující náskok nad Británií si ale vypracovali až ve druhé třetině. "V té první jsme nebyli dostatečně pokorní," mrzelo trenéra reprezentace Filipa Pešána.
Oliver Betteridge a Roman Will v zápase Česko - Británie na MS 2021
Oliver Betteridge a Roman Will v zápase Česko - Británie na MS 2021 | Foto: Reuters

Byli jste jednoznačným favoritem, nenapadlo vás, že pošetříte některé opory?

Nechtěli jsme soupeře podcenit, viděli jsme jeho zápasy. Dlouhou dobu zlobil i Švédy. Proto jsme nastoupili s vítěznou sestavou z předchozího zápasu. Akorát v závěru jsem pošetřil Kubu Vránu, aby u něj nedošlo ke zranění ramene.

Vyhráli jste 6:1. Jste spokojený?

První třetina byla taková všelijaká, trochu nervózní. Nebyli jsme tak pokorní, jak bych si představoval. Ale od druhé jsme výkon zlepšili. Hráli jsme poctivě a zaslouženě zvítězili.

Vyhráli jste už potřetí v řadě, ale v předchozích případech to bylo drama. Potřeboval váš tým takovýto relativně klidný zápas?

Potřebovali jsme ho všichni včetně mě. Po první třetině to ale až tak klidné nebylo. I když jsme dominovali, bylo to jen 1:0. Jsem ale rád, že závěr jsme si mohli užít.

Britové našli ve vaší obraně pár okének, celkově vystřelili 19krát. Je to varování?

Trošičku ostřejší jsme na hráče byli po první třetině, kdy některé situace neodehráli tak, jak by měli. Pak se to zlepšilo. Líbilo se mi, že kluci sami chtěli být pokorní. Britové každopádně hrají neskutečný turnaj, zatápěli favoritům. Není tedy ostuda, že nám v obraně našli okénka. Všechny chyby si ale rozebereme. 

Dobrou vizitkou obrany je naopak fakt, že čtyři ze šesti branek vstřelili beci.

Pořád po nich chceme, aby podporovali útok. Spousta útočníků navíc odvedla dobrou práci před bránou. I se Švédskem nám pomohl gól od obránce. Jsme spokojení s jejich prací. 

Není na druhou stranu škoda, že se víc neprosadili útočníci? Mohli nabrat sebevědomí.

Oni si to schovávají na další zápasy, jak jsem slyšel v kabině. Budu jim věřit.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy