Klidná výhra, ale vlažný rozjezd. Nebyli jsme dost pokorní, vadilo Pešánovi

Daniel Poláček Daniel Poláček
29. 5. 2021 15:27
Konečně to přišlo. Čeští hokejisté na mistrovství světa v Rize přesvědčivě vyhráli a pošetřili si nervy. Rozhodující náskok nad Británií si ale vypracovali až ve druhé třetině. "V té první jsme nebyli dostatečně pokorní," mrzelo trenéra reprezentace Filipa Pešána.
Oliver Betteridge a Roman Will v zápase Česko - Británie na MS 2021
Oliver Betteridge a Roman Will v zápase Česko - Británie na MS 2021 | Foto: Reuters

Byli jste jednoznačným favoritem, nenapadlo vás, že pošetříte některé opory?

Nechtěli jsme soupeře podcenit, viděli jsme jeho zápasy. Dlouhou dobu zlobil i Švédy. Proto jsme nastoupili s vítěznou sestavou z předchozího zápasu. Akorát v závěru jsem pošetřil Kubu Vránu, aby u něj nedošlo ke zranění ramene.

Vyhráli jste 6:1. Jste spokojený?

První třetina byla taková všelijaká, trochu nervózní. Nebyli jsme tak pokorní, jak bych si představoval. Ale od druhé jsme výkon zlepšili. Hráli jsme poctivě a zaslouženě zvítězili.

Vyhráli jste už potřetí v řadě, ale v předchozích případech to bylo drama. Potřeboval váš tým takovýto relativně klidný zápas?

Potřebovali jsme ho všichni včetně mě. Po první třetině to ale až tak klidné nebylo. I když jsme dominovali, bylo to jen 1:0. Jsem ale rád, že závěr jsme si mohli užít.

Britové našli ve vaší obraně pár okének, celkově vystřelili 19krát. Je to varování?

Trošičku ostřejší jsme na hráče byli po první třetině, kdy některé situace neodehráli tak, jak by měli. Pak se to zlepšilo. Líbilo se mi, že kluci sami chtěli být pokorní. Britové každopádně hrají neskutečný turnaj, zatápěli favoritům. Není tedy ostuda, že nám v obraně našli okénka. Všechny chyby si ale rozebereme. 

Dobrou vizitkou obrany je naopak fakt, že čtyři ze šesti branek vstřelili beci.

Pořád po nich chceme, aby podporovali útok. Spousta útočníků navíc odvedla dobrou práci před bránou. I se Švédskem nám pomohl gól od obránce. Jsme spokojení s jejich prací. 

Není na druhou stranu škoda, že se víc neprosadili útočníci? Mohli nabrat sebevědomí.

Oni si to schovávají na další zápasy, jak jsem slyšel v kabině. Budu jim věřit.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Platforma Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za boj s korupcí, vyzdvihla Michálka

Platforma Rekonstrukce státu ve čtvrtek ocenila 21 politiků, kteří se podle ní v končícím volebním období nejvíce zasloužili o prosazování protikorupčních zákonů v Parlamentu. Vyzdvihla zejména zásluhy poslance Jakuba Michálka (Piráti), dále pak Marka Výborného (KDU-ČSL) a Ondřeje Profanta (Piráti). Sdělila to ve čtvrtek mluvčí platformy Eva Hromádková.

Ocenění "Dělník protikorupční legislativy" udělila Rekonstrukce státu celkem devíti zástupcům Pirátské strany, třem lidovcům, dvěma Starostům a nezávislým, dvěma poslancům vládního hnutí ANO a jedné poslankyni vládní ČSSD, dále dvěma zástupcům ODS, jedné člence TOP 09 a jednomu senátorovi za klub SEN 21 a Pirátů.

„Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství," uvedla platforma.

Výborný podle Rekonstrukce státu vedle podpory řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za reformu exekucí, kterou Sněmovna schválila na začátku letošního léta. Profant zase prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy