Federální derby jako řemen. Český hokej byl kousek od klopýtnutí, pak přišla dvojitá radost

Ještě deset vteřin před koncem normální hrací doby to vypadalo na smutek. Ale pak přišel velký obrat, který přivedl k výbuchu radosti i české fanynky v Kodani.
Čeští hokejisté porazili v prvním zápase na mistrovství světa v Kodani Slovensko 3:2 v prodloužení.
Svěřenci trenéra Josefa Jandače v utkání po gólech v oslabení dvakrát prohrávali, ale Martin Nečas premiérovou brankou v reprezentaci při power play deset sekund před koncem normální hrací doby vyrovnal,...
... byť si sám v zápase prožil své. V prodloužení totiž ošklivě narazil do mantinelu, když zaškobrtl o brankáře Slováků a kolegu z Komety Čiliaka.
V čase 62:09 napínavé derby rozhodl Dmitrij Jaškin.
Reuters Sport Luboš Vácha, Reuters, Sport
6. 5. 2018 0:34
Prohlédněte si fotografie z prvního zápasu české reprezentace na MS v Dánsku. Národní tým v něm porazil Slovensko 3:2 v prodloužení.