Mrzí mě hlavně druhý gól, říká "střelec" Francouz. O místo jedničky nebojuje

Foto: Michal Eger
Daniel Poláček Daniel Poláček
9. 5. 2016 22:48
Druhý zápas na mistrovství světa, druhá výhra. A málem i vstřelený gól. Brankář Pavel Francouz prožil proti Švédsku úspěšný večer, nakonec pochytal 26 puků. Po první třetině však odcházel do šatny zarmoucený: "Mrzí mě hlavně ten druhý gól, kdy jsem se přesouval, zasekla se mi brusle a pak jsem se snažil jen tak improvizovat. Bohužel to skončilo gólem."

Moskva (od našeho zpravodaje) – Druhý zápas na mistrovství světa, druhá výhra. A málem i vstřelený gól. Brankář Pavel Francouz prožil proti Švédsku úspěšný večer, nakonec pochytal 26 puků.

Po první třetině však odcházel do šatny zarmoucený, neboť inkasoval osm sekund před sirénou, navíc v oslabení protivníka. Stav 0:2 v tu chvíli nevěštil další bodový zisk.

"Mrzí mě hlavně ten druhý gól, kdy jsem se přesouval, zasekla se mi brusle a pak jsem se snažil jen tak improvizovat. Bohužel to skončilo gólem," říká Francouz. "Nebyl jsem se úplně šťastný, ale cítil jsem podporu kluků i trenérů, to mi hodně pomohlo. Pan Vůjtek nás nabádá, abychom si věřili za každé situace a nepropadali panice. Uvěřili jsme tomu."

Ve druhém dějství Češi skóre otočili, ale vy jste moc práce neměl, že?
Jasně jsme dominovali, Švédové měli možná dvě tři střely. Pro gólmana je těžké, když tam jen stojí a v podstatě se i modlí, aby tam něco nespadlo, protože tým by to srazilo. Ani já bych se necítil optimálně.

Co se před druhou třetinou dělo v kabině?
Trenér přišel, ani nějak extra nezvyšoval hlas a upřímně nám řekl, že takhle si naši hru nepředstavoval. Sami jsme to věděli, protože jsme udělali pár hrubých chyb.

Čím to, že jste soupeře tak přehrávali?
Švédové včera odehráli těžký zápas, hodně se nadřeli s Dánskem. Myslím si, že potom jim trošku odešly síly. Jasně jsme dominovali, po včerejšku jsme byli odpočatí. Projevilo se to hlavně ve druhé třetině.

Na konci jste se pokoušel trefit prázdnou bránu. Proč to nevyšlo?
Hráli power play asi posledních pět minut, takže času bylo dost. Kluci taky měli pár šancí. Když to na mě Švédové hodili, zkusil jsem to. Bohužel mi puk sjel. Pak jsem měl ještě jednu možnost, ale rozhodl jsem se neriskovat.

Letos jste proti Švédům uspěl už potřetí. Máte na ně zvláštní recept?
Je to náhoda, každý zápas je jiný. Vždycky záleží na okolnostech, dneska hrály do našich karet.

Myslíte, že jste si výkonem řekl o post jedničky?
My to s Domem ani tak nebereme, že bychom bojovali o místo. I kdyby to teď dochytal Dominik (Furch), přál bych mu to. Fandil bych týmu jako teď.

Už máte na kontě osm bodů. Napadá vás, že před čtvrtfinále byste se nemuseli stěhovat?
Je ještě dost brzo, odehráli jsme tři zápasy, teď nás čekají další. Člověk si v nich nevybere lehkého soupeře. Švýcaři, Norové, Dánové, ani Kazaši nejsou žádní nazdárci. Hlavně nesmíme začít takhle přemýšlet, musíme pořád hrát jako dneska.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Slovenského premiéra Pellegriniho hospitalizovali v noci kvůli vysokým teplotám

Slovenského premiéra Petera Pellegriniho hospitalizovali v noci na neděli kvůli akutní infekci dýchacích cest a vysokým teplotám. Informoval o tom slovenský úřad vlády. Premiér kvůli tomu zrušil pracovní program.

Nezúčastní se tedy nedělní televizní předvolební debaty. Premiér se s infekcí potýkal dva týdny. "Bohužel si všechno vybralo svou daň a od včerejšího (sobotního) večera jsou hospitalizovaný v bratislavské nemocnici," uvedl premiér na Facebooku. Podle deníku SME premiéra přijala bratislavská nemocnice sv. Michala.

Kdo Pellegriniho v televizní debatě nahradí, zatím není jasné, sdělil mluvčí strany Směr-SD Ján Mažgút. Pellegrini je volebním lídrem strany. V debatě má chybět i její předseda Robert Fico. Mažgút řekl, že i Fico je zdravotně indisponovaný. Volby budou na Slovensku 29. února.

Zdroj: ČTK
Další zprávy