Jeřábkovy bodyčeky, odpíchnutý Rittberger i předčasná radost Kanady. Proč si pamatovat letošní MS?

Podívejte se v přehledu na nejzajímavější momenty právě skončeného světového šampionátu hokejistů, který uspořádalo Rusko.
KAŠPAROVY NÁJEZDY: Třikrát během šampionátu předvedl "svůj klenot" český nájezdový velmistr Lukáš Kašpar. "Roztáhni mi nohy a já tam dám kotouč, tak jak se sluší a patří," tak zněla slova Roberta Záruby v Kolíně 2010. Letos Kašpar skóroval z nájezdu nebo trestného střílení na vlas stejně třikrát. Napočtvrté to už bohužel proti USA nevyšlo a medailový sen se zbortil.
SIMULANT DAWES: V hokeji se simulování moc nenosí, a když už se přeci přihodí, obvykle se diskutuje o úmyslu hráče. Tady však žádné diskuse třeba nebyly. Kanadský Kazach Nigel Dawes předvedl v zápase s Nory takového odpíchnutého Rittbergera, že po pár hodinách doučování by z něj mohl být klidně nový Pljuščenko.
SLOVENSKÉ TRÁPENÍ POKRAČUJE: Za posledních devět let hráli Slováci na MS jen jedinkrát play off (pod Vladimírem Vůjtkem v roce 2012) a trápili se i v Petrohradu. Prohráli s Němci, Bělorusy, Kanadou (viz video) i Finy, a nebýt výhry nad Maďary, mohli hrát v posledním zápase skupiny o udržení, a nikoliv o čtvrtfinále. Jistě, slovenský hokej postihla loni v létě menší revoluce a za reprezentaci málem neměl kdo hrát, nicméně těch osm let bez čtvrtfinále tím vysvětlíte stěží.
MAĎAŘI (!) Mimochodem když už jsme u úhlavních rivalů Slováků z Maďarska, ani u nich se nelze nezastavit. Ano, z petrohradské skupiny sice sestoupili, ale i tak jejich výkony zaujaly natolik, že si vysloužili pozornost nejen evropských médií. Třeba brankář Ádam Vay si svými výkony v Petrohradu dokonce vysloužil smlouvu s Minnesotou a má šanci stát se prvním Maďarem v NHL.
Foto: Reuters
Jakub Šafránek Ondřej Kuchař Jakub Šafránek, Ondřej Kuchař
23. 5. 2016 10:33
Podívejte se v přehledu na nejzajímavější momenty právě skončeného světového šampionátu hokejistů, který uspořádalo Rusko.
 

Právě se děje

Další zprávy