Jeřábkovy bodyčeky, odpíchnutý Rittberger i předčasná radost Kanady. Proč si pamatovat letošní MS?

Podívejte se v přehledu na nejzajímavější momenty právě skončeného světového šampionátu hokejistů, který uspořádalo Rusko.
KAŠPAROVY NÁJEZDY: Třikrát během šampionátu předvedl "svůj klenot" český nájezdový velmistr Lukáš Kašpar. "Roztáhni mi nohy a já tam dám kotouč, tak jak se sluší a patří," tak zněla slova Roberta Záruby v Kolíně 2010. Letos Kašpar skóroval z nájezdu nebo trestného střílení na vlas stejně třikrát. Napočtvrté to už bohužel proti USA nevyšlo a medailový sen se zbortil.
SIMULANT DAWES: V hokeji se simulování moc nenosí, a když už se přeci přihodí, obvykle se diskutuje o úmyslu hráče. Tady však žádné diskuse třeba nebyly. Kanadský Kazach Nigel Dawes předvedl v zápase s Nory takového odpíchnutého Rittbergera, že po pár hodinách doučování by z něj mohl být klidně nový Pljuščenko.
SLOVENSKÉ TRÁPENÍ POKRAČUJE: Za posledních devět let hráli Slováci na MS jen jedinkrát play off (pod Vladimírem Vůjtkem v roce 2012) a trápili se i v Petrohradu. Prohráli s Němci, Bělorusy, Kanadou (viz video) i Finy, a nebýt výhry nad Maďary, mohli hrát v posledním zápase skupiny o udržení, a nikoliv o čtvrtfinále. Jistě, slovenský hokej postihla loni v létě menší revoluce a za reprezentaci málem neměl kdo hrát, nicméně těch osm let bez čtvrtfinále tím vysvětlíte stěží.
MAĎAŘI (!) Mimochodem když už jsme u úhlavních rivalů Slováků z Maďarska, ani u nich se nelze nezastavit. Ano, z petrohradské skupiny sice sestoupili, ale i tak jejich výkony zaujaly natolik, že si vysloužili pozornost nejen evropských médií. Třeba brankář Ádam Vay si svými výkony v Petrohradu dokonce vysloužil smlouvu s Minnesotou a má šanci stát se prvním Maďarem v NHL.
Foto: Reuters
Jakub Šafránek Ondřej Kuchař Jakub Šafránek, Ondřej Kuchař
23. 5. 2016 10:33
Podívejte se v přehledu na nejzajímavější momenty právě skončeného světového šampionátu hokejistů, který uspořádalo Rusko.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 44 minutami

Teroristé Islámského státu se snaží osvobodit spolubojovníky, s Kurdy bojují čtvrtým dnem

V severovýchodní Sýrii v neděli již čtvrtým dnem pokračovaly boje mezi kurdskými jednotkami, které podporují USA, a radikály z teroristické organizace Islámský stát. Asi stovka teroristů ve čtvrtek večer zaútočila v Hasace na věznici a snažila se z ní osvobodit své spolubojovníky. Podle exilové Syrské organizace pro liská práva od začátku útoku přišlo o život nejméně 84 členů Islámského státu a 45 členů kurdských sil, včetně vězeňských dozorců. Agentura AFP informovala také o sedmi zabitých civilistech.

Ve věznici, na kterou teroristé zaútočili, je podle Syrské organizace pro liská práva 3500 osob podezřelých z členství v Islámském státu, včetně několika vůdců této teroristické organizace. Média tento útok radikálů označují za nejrozsáhlejší od územní porážky Islámského státu v Sýrii před třemi lety.

Kurdským složkám se podle Syrské organizace pro liská práva podařilo dopadnout stovky uprchlých radikálů, ale někteří jsou stále na útěku. Kurdské síly zároveň věznici obklíčily a bojují o přilehlou čtvrť. Kvůli násilnostem z oblasti uprchlo mnoha civilistů.

Mezinárodní koalice vedená Spojenými státy koalice dnes uvedla, že jednotkám pod vedením Kurdů za přispění koaličních zpravodajských informací a náletů podařilo hrozbu potlačit. Několik desítek radikálů se však podle agentury AP zabarikádovalo v severním křídle věznice a přilehlých budovách, odkud na kurdské oddíly dál střílejí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V bavorských Alpách našli tělo mrtvého Čecha, zemřel zřejmě nešťastnou náhodou

Lyžař našel v sobotu na hoře Wendelstein v bavorských Alpách tělo 41letého muže. Podle bavorské policie je mrtvým český občan, který dlouhodobě žil v hornobavorském okrese Starnberg. Vyšetřovatelé předpokládají, že zemřel nešťastnou náhodou.

Lyžař tělo muže objevil na severním svahu hory Wendelstein, která leží jihovýchodně od Mnichova a ční do výšky 1838 metrů nad mořem. Příčinou mužovy smrti byla podle policie nejspíš nešťastná náhoda. Stopy cizího zavinění se nenašly. Přesná příčina úmrtí ale není jasná. Vyšetřovatelé proto hledají případné svědky neštěstí.

Tělo muže museli podle policie do údolí dostat "za velmi nepříznivých podmínek" speciálně vycvičení horští záchranáři. Na akci se jich podílely přes tři desítky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Tchaj-wan ohlásil další velké narušení své vzdušné obranné zóny Čínou

Tchaj-wan v neděli ohlásil největší narušení své vzdušné obranné zóny ze strany Číny od října, uvedla agentura Reuters. Do blízkosti ostrova se podle tchajwanského ministerstva obrany vydalo 39 čínských letounů. Tchaj-pej jako varování vyslala do vzduchu stíhačky a pro monitorování čínských strojů nasadila systémy raketové obrany.

Tchaj-wan si na přelety čínských vojenských strojů poblíž ostrova stěžuje opakovaně již přes rok. Čínská letadla se často vydávají do blízkosti Prataských ostrovů, strategické lokality v Jihočínském moři, na kterou si Tchaj-wan činí nárok. Čínské stroje se podle tchajwanského ministerstva pohybovaly v okolí Prataských ostrovů i v neděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy