Totálně vyhecovaný zápas. Švédové měli krvavé oči, nechali se unést, všiml si Říha

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
10. 5. 2019 23:52
Řeči o natěšenosti na start turnaje nebyly plané. Čeští hokejisté vlétli do zápasu proti Švédsku jako velká voda. Stříleli odevšud, jezdili nahoru dolů, dohrávali souboje. Ve druhé třetině byla jejich aktivita až kontraproduktivní a trenér Miloš Říha ji musel krotit. Povedlo se, Češi se nevzdali ani za stavu 1:2, ve třetí třetině úvodní utkání obrátili a připsali si velmi cenné vítězství 5:2.
Trenér českého týmu Miloš Říha zažil na MS vítěznou premiéru.
Trenér českého týmu Miloš Říha zažil na MS vítěznou premiéru. | Foto: Milan Kammermayer

Jak jste spokojený se zápasem proti Švédům?

Byl to od nás velmi dobrý výkon. Hráli jsme ve velkém nasazení, skvěle jsme bruslili, byli jsme lepší. Šli jsme do vedení, v přesilovce jsme mohli přidat druhý gól, sehráli jsme ji dobře. Bohužel ve druhé třetině jsme nastoupili nekoncentrovaní, Švédové nás dostávali pod obrovský tlak. Vyhrabali jsme se z toho, začali jsme hrát poctivý hokej a bravurně jsme to zvládli.

Přehráli jste Švédy jejich vlastními zbraněmi jako rychlostí, aktivitou nebo tlakem do branky?

Dá se to tak říct. Porazili jsme je ve dvou turnajích, dívali jsme se na ně na tréninku, viděli jsme jejich zápasy. Je to nesmírně silné mužstvo, jejich trenér postavil bravurní herní plán, ale v některých situacích se nechali unést. Nechali se vyhecovat a nebyli tak trpěliví, jak Švédové obvykle jsou.

Zjistili jste při vítězném zápase v Brně, co na Švédy platí?

Ani bych neřekl. Protože jsme znovu stavěli nový tým po příjezdu hráčů z NHL, budovali jsme to nanovo. Tohle vítězství beru jako další krůček, aby byla parta ještě silnější, aby kluci ještě více věřili tomu, co dělají.

Bylo klíčové, že se vám podařilo ještě před druhou přestávkou vyrovnat na 2:2?

Rozhodně. Švédové měli předtím šanci na 3:1 skoro do prázdné branky. Výborně nás tam podržel Patrik Bartošák.

Vstoupili jste do zápasu s obrovskou aktivitou. Nemusel jste hráče až trochu brzdit?

Ve druhé třetině jsme to museli trochu uklidnit. Tam to bylo dost chaotické a zblázněné. Ale kluci chtěli, zápas byl na první utkání nesmírně vyhecovaný. Totálně vyhecovaný. Jednou měli krvavé oči Švédové, v určitých pasážích zápasu zase my.

Jak vás osobně strhla atmosféra na stadionu?

Trochu jsme to očekávali, ale bylo to opravdu nádherné. Myslím, že tím výkonem jsme jim za to poděkovali, oni poděkovali nám. Tak to má být.

 

Právě se děje

před 24 minutami

Praha o 30 procent zdraží svoz komunálního odpadu

Pražský magistrát zvedne o 30 procent cenu za svoz komunálního odpadu. Zastupitelé hlavního města ve čtvrtek schválili novelizaci vyhlášky, která cenu služby stanovuje. Město by mělo zdražením ročně získat 220 milionů korun navíc, což má významně snížit množství peněz, které musí na systém svozu a likvidace odpadu doplácet. Součástí změny je také zavedení služby svozu bioodpadu, jejíž cena bude proti současnosti o polovinu nižší.

Proti zdražení se postavila opozice. V současnosti domácnosti v metropoli platí za svoz běžného odpadu měsíčně od 86 do 5737 korun, podle četnosti a velikosti kontejneru.

Primátorův náměstek Petr Hlubuček (STAN) uvedl, že cena za svoz se neměnila od roku 2005, kdy vyhláška vstoupila v platnost. Náklady města na svoz komunálního odpadu ročně činí přes 977 milionů korun, na poplatcích vybere 723 milionů. Zbytek dotuje z rozpočtu. Náklady na svoz se navíc podle vedení magistrátu zvyšují. Po zvýšení, které má do rozpočtu města přinést asi 220 milionů korun navíc, by se finanční účast města měla snížit z loňských 26 na tři procenta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

U zlínských hokejistů skončil kouč Stavjaňa, vrací se Svoboda

Hokejisty Zlína už nevede Antonín Stavjaňa, vedení klubu dnes hlavního trenéra večer odvolalo z funkce. Na lavičku posledního celku extraligy se po půlroce vrací Robert Svoboda. Berani o tom informovali na svých webových stránkách.

Zlínští hokejisté získali v 11 kolech jen šest bodů za dvě vítězství. Aktuálně mají na kontě sérii tří porážek při skóre 4:16. S celkovými 41 inkasovanými góly mají nejhorší obranu v soutěži.

"Členové prezidia, představenstva klubu a rady jednatelů se domluvili na změně trenéra. Po neúspěšném působení Antonína Stavjani se vrací Robert Svoboda, který do konce minulé sezony mužstvo trénoval a zná tak jeho kvality. Byla to logická volba," uvedl generální manažer klubu Martin Hosták.

Další zprávy