Předčasná radost? Už jsme nemysleli, ale je skvělé slavit dvakrát, říká McDavid

Foto: Reuters
Daniel Poláček Daniel Poláček
22. 5. 2016 23:54
Na turnaji bodoval, ale gól vstřelit nemohl. Až ve finále ruského mistrovství světa se 19letý supertalent Connor McDavid prosadil. Kanada díky němu porazila Finsko a slaví druhý titul v řadě.

Moskva (od našeho zpravodaje) – Na turnaji bodoval, ale gól vstřelit nemohl. Až ve finále ruského mistrovství světa se 19letý supertalent Connor McDavid prosadil. Kanada díky němu porazila Finsko a slaví druhý titul v řadě.

Ačkoliv po závěrečné siréně strhl na ledě největší pozornost ruský prezident Vladimir Putin, který si vzal slovo a gratuloval vítězům, v zákulisí haly už nejvíc zářil McDavid, jehož obklopili zvídaví novináři. Ovšem příliš se toho nedozvěděli. Hvězdný útočník nepůsobí, že by toužil po mediální pozornosti.

Že rozhodl finále světového šampionátu? "Jen jsem těžil ze šťastného odrazu," odsekl.

Těší vás, že jste tady vstřelil svůj první gól v pravou chvíli?
Na tom přece nezáleží. Jsme mistři světa a máme na krku zlato, o to jde.

Na gól kanadského hrdiny se podívejte zde, článek pokračuje pod videem

Dnes jste vyhráli 2:0, ale ve skupině vás Finsko porazilo 4:0. Co tentokrát bylo jinak?
Šlo hlavně o to, jak jsme dnes kontrolovali puk. K soupeři jsme dobře přistupovali a nedali mu moc šancí. A když nám něco ušlo, Talby (brankář Cam Talbot) nás úžasně podržel.

Tablot, váš spoluhráč z Edmontonu, udržel už čtvrté čisté konto na turnaji. Co říkáte na jeho dnešní výkon?
Byl neuvěřitelný. Soupeř sice měl jen 15 nebo 16 střel, ale podle mě to všechno byly velké šance.

Slavíte první velký úspěch v seniorské kategorii. Co jste se v Rusku o sobě dozvěděl?
To je těžká otázka, popravdě ani moc nevím, protože tady to bylo hlavně o týmu, což jsme dnes ukázali.

Co si jako tým budete nejvíc pamatovat?
Hlavně to, jak jsme se sblížili. Trávíme společně už asi měsíc a během té doby se mezi námi vytvořilo zvláštní pouto. Myslím, že každý si to bude pamatovat.

Na konci finále už jste se pustili do oslav, ale nakonec jste museli zpátky na střídačku. Rozhodčí trvali na tom, aby se necelá sekunda dohrála. Překvapilo vás to?
V tu chvíli už podle mě nikdo nemyslel. Prostě vidíte, jak puk míří do brány a čas se chýlí ke konci. Řekl bych ale, že je skvělé oslavovat dvakrát.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Princ Harry a Meghan se vzdají královských povinností od dubna

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se vzdají svých královských povinností k 31. březnu. S odvoláním na mluvčí manželského páru o tom ve středu informoval zpravodajský web BBC. Vnuk královny Alžběty II. na počátku roku oznámil, že se s ženou vzdají role v královské rodině a začnou pracovat, aby se stali finančně nezávislými. Podle britských médií ale nebudou zřejmě moci používat značku Sussex Royal, o jejíž registraci před časem požádali.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Alternativa pro Německo se po ostré kritice omluvila za rasistické omalovánky

Ostrou kritiku si vysloužila pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AfD) za dětské omalovánky, které její členové rozdávali na akci v porýnském Krefeldu. Sešit totiž neobsahoval obrázky pohádkových postaviček, ale kresby, které jsou podle kritiků rasistické, xenofobní a plné stereotypů. Případem se zabývá i policie, informoval list Westdeutsche Zeitung. AfD kritiku nejdříve odmítla, ve středu se ale za vytištění omalovánek omluvila a jejich rozdávání označila za "organizační chybu".

V sešitu s názvem "Nordrhein-Westfalen zum Ausmalen" (Severní Porýní-Vestfálsko k vymalování) je například obrázek lidí v autech s tureckými vlajkami a zbraněmi v rukou. Na další straně jsou nakreslení lidé s kostí v kudrnatých vlasech, kteří se koupou v bazénu, od něhož prchají mladé dívky. Na obrázku je ve vodě také zcela zahalená žena či ruka s nožem. Omalovánky rozdávala minulý týden na své akci v Krefeldu frakce AfD ze zemského parlamentu nejlidnatější německé země, Severního Porýní-Vestfálska.

Zdroj: ČTK
Další zprávy