Mimozemšťan, dinosaurus či králíci z klobouku. To byli předchůdci ošklivého káčátka Ducklyho

Prohlédněte si předchůdce Ducklyho...
Maskot letošního mistrovství světa se jmenuje Duckly. Jméno vzešlo z hlasování fanoušků a postavička je inspirována pohádkou Ošklivé káčátko známého dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena.
Káčátko je v pohádce odstrkováno pro svůj vzhled svými sourozenci, a tak od rodiny uteče. I nadále má však těžký život a rozhoduje se, že se raději nechá zabít krásnými labutěmi. Je však šokováno, když ho labutě vítají a přijímají ho mezi své.
Loni se konal světový šampionát ve Francii a v Německu. Oficiálními maskoty se tak nemohl stát nikdo jiný než Asterix a Obelix ze stejnojmenné pohádky.
Na mistrovství světa v Rusku bavil diváky pes Lajka. Ano, pojmenován byl podle prvního zvířete, které se v roce 1957 podívalo do vesmíru.
Foto: Reuters
Lukáš Caha Lukáš Caha
18. 5. 2018 11:00
Ošklivé káčátko Duckly, králíci Bob a Bobek, dinosaurus Urmel, kráva Cooly či mimozemšťan Spacey. Podívejte se, jak vypadali maskoti na jednotlivých hokejových šampionátech.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy