Laco neudržel po gólu nervy. Byla to vysoká, myslel si

Lukáš Caha Lukáš Caha
9. 5. 2015 20:53
Ján Laco drží průměr 1,97 gólu na zápas.
Ján Laco drží průměr 1,97 gólu na zápas. | Foto: Reuters

OstravaSlovákům se postup do semifinále play off na mistrovství světa postupně vzdaluje. Dva zápasy před koncem základní části ztrácejí na čtvrté Bělorusko čtyři body.

Cestu za úspěchem si zkomplikovali prohrou s Norskem a reputaci si nedokázali napravit ani v sobotu proti Finsku. I když ještě deset minut před koncem svítil na časomíře bezbrankový stav, prohráli 0:3.

První úder Seveřanů však musel posvětit videorozhodčí, neboť Slovensko reklamovalo vysokou hůl. „Jsou to emoce,“ přiznal po utkání gólman Ján Laco, který neudržel nervy na uzdě a zuřivě posunul klec. V tom momentě jsem byl přesvědčený, že tam byla vysoká hokejka. Musím se na to ještě podívat.

Kde jste byla hlavní příčina prohry s Finskem?
Po celých šedesát minut jsme hráli víceméně vyrovnaný zápas, ale v závěru jsme udělali dvě chyby, které to celé rozhodly.

V zápase jste moc střeleckých šancí neměli. Čím to?
Fini dokazují, že jim to na tomto šampionátu funguje. Hrají opravdu dobře a bylo těžké se dostávat do nějakých vyložených příležitostí.

Našel byste ve vaší hře nějaká pozitiva?
Měli jsme dobrý pohyb. Jak jsem již říkal, Finsko hraje poslední dobou velmi dobře v obraně a my neměli příliš prostoru na důraznější zakončení.

K postupu do semifinále potřebujete porazit nejlépe Rusko i Spojené státy. Bude to pro vás takové play off…
My už od začátku šampionátu hrajeme play off. Věděli jsme, co nás čeká. Ta mužstva jsou všechna vyrovnaná a my jsme v takové pozici, že hrajeme nadoraz. Snažíme se hrát s každým.

Šance se vám ale vzdalují. Připouštíte si to?
Je potřeba bojovat. Máme před sebou ještě dvě utkání a musíme do toho dát všechno.

Podíváte se ještě na tabulku, než půjdete spát?
Nepodívám (úsměv).

Vaším dalším soupeřem bude Rusko, které dnes porazilo Bělorusko 7:0. Nemáte strach z podobného debaklu?
Bude to jiné utkání a je třeba se na ně připravit. Rusové jsou specifičtí tím, že jeden zápas vyhrají a pak se trochu uvolní. Pokud to tak bude i zítra, tak toho využijeme.

Jste jasnou jedničkou týmu. Tomu se ale nedaří, nemrzí vás to?
Jsme tu jedna parta, jeden tým a musíme všichni táhnout za jeden provaz. Útok i obrana, všechno musí fungovat.