Lídr Voráček, nálož centrů, pusto v obraně. Tak se rýsují zámořské posily pro MS

jzp jzp
4. 4. 2019 18:49
Do slavné NHL letos nakoukly čtyři desítky Čechů. Celý mančaft pro hokejové mistrovství světa na Slovensku z nich ale reprezentační kouč Miloš Říha nesloží. Většina jmen mu z různých důvodů vypadne. Podívejte se, u koho je největší šance, že Česko posílí.

Zranění odpadlíci

Michal Kempný dovezl do Brna Stanleyův pohár.
Michal Kempný dovezl do Brna Stanleyův pohár. | Foto: Lukáš Caha

Brankář Michal Neuvirth (Philadelphia) celou sezonu zápasí s problémem v dolní části těla. A když už chytá, tak logicky nezáří. Do Bratislavy téměř jistě nepřijede.

Obránci Michal Kempný (Washington) a Radim Šimek (San Jose) museli podstoupit operaci a na reprezentaci nemyslí. Ze hry je také mladý Libor Hájek (Rangers).

Na operaci ramena musel útočník Ondřej Kaše (Anaheim) a Martina Hanzala (Dallas) dlouhodobě trápí bolavá záda, kvůli nimž letos prakticky nehrál.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Platit kartou bude možné ve všech vlacích ČD s průvodčím, píše deník

S novým jízdním řádem od 15. prosince budou mít cestující možnost platit kartou ve všech vlacích Českých drah, kde je průvodčí. Dopravce své zaměstnance vybaví více než 1600 mobilními terminály, zároveň totiž ubudou desítky stanic, kde je možné si jízdenku koupit. Napsaly to dnešní Lidové noviny. V pendolinech je platba kartou možná od srpna 2017, služba se postupně rozšiřovala do dalších vlaků. Dráhy na ní spolupracují s ČSOB.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výbuch ve výrobně zábavní pyrotechniky na Sicílii zabil pět lidí

Pět lidí zemřelo a další dvě osoby utrpěly zranění při explozi v podniku vyrábějícím zábavní pyrotechniku na italské Sicílii. Neštěstí se stalo ve středu odpoledne ve městě Barcellona Pozzo di Gotto v provincii Messina. Informovala o tom agentura ANSA.

Obětí dvou explozí, po nichž následoval požár a jejichž příčina zatím není jasná, se stali čtyři zaměstnanci malé firmy. Při neštěstí zemřela i jednasedmdesátiletá manželka majitele podniku, který vyrábí zábavní pyrotechniku a organizuje i představení s ohňostroji. Sedmatřicetiletý syn majitele firmy byl při neštěstí vážně zraněn a záchranáři ho převezli do nemocnice v Palermu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy