Kanaďané hlásí další posilu. Jejich mužstvo na MS doplní talentovaný Marner

ČTK Sport ČTK, Sport
28. 4. 2017 18:03
Kanadský výběr pro MS v hokeji se rozrostl o devatenáctiletého útočníka Mitche Marnera. Čtyřka draftu z roku 2015 se v dresu seniorské reprezentace své země představí vůbec poprvé.
Mitch Marner má za sebou první sezonu v NHL, kde obléká dres Toronta.
Mitch Marner má za sebou první sezonu v NHL, kde obléká dres Toronta. | Foto: Reuters

Calgary - Nominaci hokejistů Kanady na mistrovství světa doplnil devatenáctiletý útočník Mitch Marner z Toronta. Čtyřka draftu z roku 2015 rozšířila kádr světových šampionů z minulých dvou let na 19 hráčů. Kanada bude v pátek 5. května v Paříži prvním soupeřem české reprezentace v základní skupině B.

Marner bude v kanadské reprezentaci debutovat. Má za sebou první sezonu v NHL a byl čtvrtým nejproduktivnějším nováčkem s 61 body za 19 branek a 42 asistencí. V šesti duelech play off zaznamenal gól a tři přihrávky.

Kouč Jon Cooper má v kádru aktuálně dva brankáře, pět obránců a dvanáct útočníků. Před turnajem se úřadující olympijští šampioni i vítězové zářijového Světového poháru v Torontu utkají v přípravě 2. května v Ženevě se Švýcarskem. V dalších duelech v základní skupině B je čekají Slovinci, Bělorusové, Francouzi, Švýcaři, Norové a Finové.

Nominace hokejistů Kanady na mistrovství světa v Paříži a Kolíně nad Rýnem (5.-21. května):

Brankáři: Eric Comrie (Winnipeg/NHL), Calvin Pickard (Colorado/NHL),

obránci: Jason Demers, Michael Matheson (oba Florida/NHL), Tyson Barrie (Colorado/NHL), Calvin de Haan (NY Islanders/NHL), Josh Morrissey (Winnipeg/NHL),

útočníci: Sean Couturier, Claude Giroux, Travis Konecny, Wayne Simmonds (všichni Philadelphia/NHL), Matt Duchene, Nathan MacKinnon (oba Colorado/NHL), Alex Killorn, Brayden Point (oba Tampa Bay/NHL), Mitch Marner (Toronto/NHL), Ryan O'Reilly (Buffalo/NHL), Mark Scheifele (Winnipeg/NHL), Jeff Skinner (Carolina/NHL).

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pražská správa komunikací vypoví smlouvy na reklamní tabule, chce omezit vizuální smog

Pražská Technická správa komunikací vypoví nájemní smlouvy na reklamní, informační a směrové tabule a reklamy na mostech v její správě. Důvodem je snaha vedení města omezit takzvaný vizuální smog. Některé smlouvy jsou pro správu, potažmo město nevýhodné. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Smlouvy správa vypoví třem firmám, a to Směrové tabule.cz, Bulldog reklama a AMMA, jejímž právním nástupcem je společnost Czech Outdoor.

Reklamní zařízení se v současné podobě podle vedení města podílejí na zahlcení prostoru a tvorbě zmíněného vizuálního smogu. "V mnoha případech také představují překážku pěšímu pohybu, neboť jsou umisťovány do prostoru chodníku. Směrové tabule slouží převážně reklamním účelům a duplikují kultivovanější formát na již existujících sloupech a stožárech," píše se v dokumentu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy