Na hvězdného Kanea nasadí Jandač Plekance a Faksu. O brankáři už má kouč jasno

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
16. 5. 2018 13:44
Trenér Josef Jandač se s národním týmem připravuje na klíčové utkání mistrovství světa proti USA. O brankáři pro čtvrtfinále už rozhodl, David Rittich a Pavel Francouz vědí, na čem jsou, ale před soupeřem bude český kouč svou volbu do poslední chvíle tajit. Chce, aby se Američané chystali na oba gólmany.
Trenér Josef Jandač se s národním týmem připravuje na čtvrtfinále proti Američanům.
Trenér Josef Jandač se s národním týmem připravuje na čtvrtfinále proti Američanům. | Foto: Luboš Vácha

Jaký byl poslední trénink před odjezdem do Herningu?

Trénovali jsme v menší hale, kde je chladněji a led je zde trochu lepší. Bylo vidět, že kluci mají chuť. Zajezdili jsme si, udělali jsme to, co jsme chtěli, a myslím si, že jsme na zítřek dobře připravení.

Povedlo se hráče připravit na vyšší tempo čtvrtfinále?

Myslím, že ano. Hráli jsme sedm utkání v deseti dnech, včera jsme měli den volna a hokej jsme úplně vypustili. Všem nám to přišlo vhod. Dneska už jedeme v režimu play off a trénink byl dobrý. Zítra hrajeme odpoledne, dáme si před zápasem poslední trénink, ozkoušíme si tamní podmínky, odrazy od mantinelů a jdeme na ně.

Na posledních dvou šampionátech Češi čtvrtfinále nezvládli, více než jindy v tom zápase rozhoduje hlava. Jaký máte pocit z tohoto týmu, který má dost hráčů nezatížených podobnými zkušenostmi?

Každý tým je jiný, v dnešní době už jen těžko přijedou na dva turnaje po sobě stejní hráči. Poslední čtvrtfinále máme úspěšné, na olympiádě jsme právě Ameriku porazili. Ale nemyslím si, že to bude hrát roli. Čeká nás nejdůležitější zápas na mistrovství a věřím, že kluci budou uvolnění, ale zároveň zodpovědní.

Kde cítíte největší sílu soupeře?

Mají velmi dobré, produktivní hráče do útoku, dali nejvíc branek. Je to ofenzivní mužstvo, možná zranitelnější v obraně. Musíme se vyvarovat faulů, mají dobré přesilovky.

Už víte, kdo bude ve čtvrtfinále chytat?

Víme, kdo bude chytat, a vědí to i brankáři. Prozrazovat to ale nebudu, nechceme dávat soupeři jasného gólmana, na kterého by se mohl připravit. Ať se připravuje na oba.

Co jste si pomyslel, když to vyšlo na Američany? Za posledních pět šampionátů to bude pro český tým už třetí čtvrtfinále proti nim.

Vůbec nic. Jak se to vyvíjelo, předpokládal jsem, že spíš půjdeme na Kanadu. Vyšla Amerika, ale bylo mi to jedno. Jsou kluci, kteří řeknou, že je to lepší, nebo horší, ale všichni tři soupeři jsou silní. Bude záležet hodně na nás, směřoval bych to k tomu, abychom se soustředili na sebe.

Bude potřeba se speciálně připravit na formaci Patricka Kanea?

Máme připravený plán, že bychom proti nim měnili pořadí útoků a posílali na ně určené formace. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet, taky nevím, jestli budeme mít první střídání. To znamená, jestli budeme domácí, nebo hostující. Když bude na ledě Kane, všichni to uvidí, a já se budu snažit posílat pětky, které ho ohlídají.

Bude to úkol čtvrtého útoku?

Bude tam Pleky (Tomáš Plekanec) a Faksičova (Radek Faksa) řada.

Máte v hlavě, že to může být váš poslední zápas u reprezentace?

Vůbec ne. Věřím, že vyhrajeme, a ještě budu mít dva.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy