Nejen kanadská modla McDavid. Tyhle hvězdy NHL se hrnou na hokejové MS

Sport Sport
5. 4. 2018 6:16
Základní část hokejové NHL ještě neskončila, přesto začíná prosakovat, které hvězdy pojedou na květnové mistrovství světa. Velkými jmény už mává Kanada, ale zajímavé mužstvo může ukázat rovněž Finsko. Podívejte se, kdo pozvedne atraktivitu dánského šampionátu.
Foto: ČTK

Connor McDavid

Všechno spěje k tomu, aby dánské mistrovství světa ozářil nastupující hokejový král. 21letý McDavid z Edmontonu ještě nemá tolik zkušeností, ale beze sporu je nejrychlejším hráčem planety. Letos znovu pokořil stobodovou hranici a podruhé za sebou získá Art Ross Trophy pro vítěze bodování, což naposledy zvládl na přelomu století Jaromír Jágr.

Že muž přezdívaný "McJesus" Kanadu posílí, prozradil švédskému webu hockeysverige.se zadák Edmontonu Oscar Klefbom. Uznávaný reportér kanadské stanice TSN nedávno prohlásil: "Je pravděpodobné, že Connora na mistrovství uvidíme."

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy