Rusko sahá po vysněném Ovečkinovi, Židlický se k triu posil z NHL nepřidá

Podívejte se ve fotopřehledu, kteří hokejisté dorazili ze zámoří na mistrovství světa v hokeji a jaké velké hvězdy jsou startu na šampionátu blízko.
Český tým nakonec táhnou jen tři posily z NHL. Tomáš Plekanec z Montrealu se v národním dresu představuje opět po roce, tentokrát snad s lepším výsledkem než loni, kdy tým po jeho příletu prohrál oba zápasy o medaile. Tým táhne jako kapitán, do sítě soupeřů přidal dvě branky (všechny statistiky v této galerii jsou po třech kolech základních skupin MS).
David Pastrňák (Boston Bruins) se na světovém šampionátu ukazuje vůbec poprvé, i když má bohaté zkušenosti z MS juniorů. Už si stačil připsat premiérovou trefu a k ní přidal dvě nahrávky.
Jediným zámořským obráncem je ve Vůjtkově výběru Michal Jordán (Carolina Hurricanes), jenž také chvilku také kapitánoval farmářskému celku v Charlotte. Gól sice nedal, ale drží si pozitivní +/- bilanci.
Český tým mohl doplnit Marek Židlický, jehož Islanders vypadli ve druhém kole Stanley Cupu. Ovšem trenéři po něm nakonec nesáhli, nechtěli do rozjetého týmu zasahovat.
Foto: Reuters
Jakub Šafránek Jakub Šafránek
Aktualizováno 11. 5. 2016 15:48
Podívejte se ve fotopřehledu, kteří hokejisté dorazili ze zámoří na mistrovství světa v hokeji a jaké velké hvězdy jsou startu na šampionátu blízko.

Více o MS v hokeji čtěte ZDE

 

Právě se děje

před 19 minutami

Hamáček navrhuje stejně jako Babiš zrušit superhrubou mzdu

Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček předložil ve Sněmovně návrh na zrušení takzvané superhrubé mzdy. Místo toho navrhuje od příštího roku zdanění hrubé mzdy sazbou 19 procent doplněnou o sazbu 23 procent pro příjmy zhruba nad 140 000 korun měsíčně. Návrh chce vložit do vládního daňového balíčku, kterým se má toto úterý zabývat Sněmovna. Stejný návrh předložil už v pondělí premiér a předseda ANO Andrej Babiš, který ale navrhuje sazby 15 a 23 procent.

Návrh státního rozpočtu na příští rok, který v říjnu schválila vláda, s dopady zrušení superhrubé mzdy nepočítá.

Národní rozpočtová rada dnes Babišův návrh odmítla a nedoporučuje, aby ho Sněmovna přijala. Návrh podle ní porušuje princip úplnosti a reálnosti rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy