Češi zahájí MS duelem s Rusy, pak vyzvou Lotyše a Švédsko

Sport Sport
15. 7. 2015 13:19
Pořadatelé zveřejnili program mistrovství světa v ledním hokeji, které příští rok uspořádá Rusko.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Moskva - Hokejové mistrovství světa, které příští rok uspořádá Moskva a Petrohrad, otevře domácí sborná duelem s Českem.

Vyplývá to z programu, který ve středu zveřejnili pořadatelé šampionátu. Zápas se odehraje v pátek 6. května od 19:15 v moskevském Ledovém paláci.

Zahajovacími duely celého šampionátu pak budou odpolední zápasy Lotyšska se Švédy a Kanady s USA (15:15). Slovenský tým, který hraje v petrohradské skupině B, začne šampionát pikantním duelem s Maďarskem.

O víkendu a v poslední den základních skupin se budou tradičně hrát tři utkání v každé skupině, první zápasy budou začínat už v 11:15 českého času.

Na závěr opět Švýcaři

Český tým čeká podobně těžký start do šampionátu jako letos, kdy hráli postupně během čtyř dnů se Švédy, Lotyšskem a Kanadou, načež následovala série tří lehčích utkání a na závěr duel se Švýcarskem. 

Tentokrát začnou Češi proti finalistům posledního MS, následovat bude stejně jako letos Lotyšsko a v pondělí pak duel se Švédy. Všechna tři utkání se hrají od 19:15.

Poté následují tři papírově snazší zápasy s Norskem (čtvrtek), Kazachstánem (pátek) a Dánskem (neděle), které shodně začínají v 15:15. Skupinu pak svěřenci Vladimíra Vůjtka uzavřou s již zmíněným Švýcarskem v úterý od 11:15.

Vyřazovací část turnaje začíná ve čtvrtek 19. května, semifinále a boje o medaile se pak hrají o následujícím víkendu. Finálové boje kompletně hostí Ledový palác, o zlato se bude hrát v neděli od 19:45.

Prodej vstupenek na šampionát bude spuštěn během podzimu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy