Češi zahájí MS duelem s Rusy, pak vyzvou Lotyše a Švédsko

Sport Sport
15. 7. 2015 13:19
Pořadatelé zveřejnili program mistrovství světa v ledním hokeji, které příští rok uspořádá Rusko.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Moskva - Hokejové mistrovství světa, které příští rok uspořádá Moskva a Petrohrad, otevře domácí sborná duelem s Českem.

Vyplývá to z programu, který ve středu zveřejnili pořadatelé šampionátu. Zápas se odehraje v pátek 6. května od 19:15 v moskevském Ledovém paláci.

Zahajovacími duely celého šampionátu pak budou odpolední zápasy Lotyšska se Švédy a Kanady s USA (15:15). Slovenský tým, který hraje v petrohradské skupině B, začne šampionát pikantním duelem s Maďarskem.

O víkendu a v poslední den základních skupin se budou tradičně hrát tři utkání v každé skupině, první zápasy budou začínat už v 11:15 českého času.

Na závěr opět Švýcaři

Český tým čeká podobně těžký start do šampionátu jako letos, kdy hráli postupně během čtyř dnů se Švédy, Lotyšskem a Kanadou, načež následovala série tří lehčích utkání a na závěr duel se Švýcarskem. 

Tentokrát začnou Češi proti finalistům posledního MS, následovat bude stejně jako letos Lotyšsko a v pondělí pak duel se Švédy. Všechna tři utkání se hrají od 19:15.

Poté následují tři papírově snazší zápasy s Norskem (čtvrtek), Kazachstánem (pátek) a Dánskem (neděle), které shodně začínají v 15:15. Skupinu pak svěřenci Vladimíra Vůjtka uzavřou s již zmíněným Švýcarskem v úterý od 11:15.

Vyřazovací část turnaje začíná ve čtvrtek 19. května, semifinále a boje o medaile se pak hrají o následujícím víkendu. Finálové boje kompletně hostí Ledový palác, o zlato se bude hrát v neděli od 19:45.

Prodej vstupenek na šampionát bude spuštěn během podzimu.

 

Právě se děje

Další zprávy