Hokejová horečka. Davy fanoušků chtěly další vstupenky

Adam Sušovský Adam Sušovský
1. 5. 2015 11:13
Na pokladnách O2 areny se dnes prodávaly poslední desítky vstupenek na zápasy české reprezentace. Ve frontě se mačkalo na dvě stovky dychtivých fanoušků.
Situace před pokladnami O2 areny pět minut poté, co začal prodej posledních desítek vstupenek na české zápasy.
Situace před pokladnami O2 areny pět minut poté, co začal prodej posledních desítek vstupenek na české zápasy. | Foto: Adam Sušovský

Praha - "Chtěli jsme lístky na Kanadu, ale jsou vyprodané. Ta prodavačka po zahájení prodeje nejprve nakupovala lístky pro sebe a asi pro své známé, až pak se věnovala nám," říkal mladý pár a s úsměvem označil dnešní dopolední dění před O2 arenou za anarchii.

Takhle se totiž dnes bojovalo o poslední desítky vstupenek na zápasy českých hokejistů, které pořadatelé do prodeje uvolnili z technických blokací. Bylo jich opravdu jen několik desítek. Dnes večer v Praze a v Ostravě odstartuje mistrovství světa.

Chlapec s dívkou, které dnes novináři zpovídali, přesto odcházeli spokojení. I když Kanadu neuvidí. Získali vstupenky na dva jiné české zápasy. S Lotyšskem a Německem. "Navíc máme skvělá místa, na modrou čáru a do sedmé řady. Jeden lístek stál sedmnáct stovek," culili se.

Na Švédy a Kanadu uzmuli lístky jen šťastlivci

Jen pár šťastlivcům, kteří před pokladny dorazili už časně z rána a byli v řadě úplně první, se poštěstilo a získali i vstupenky na ty nejatraktivnější bitvy. Na dnešní duel se Švédskem a pondělní šlágr s Kanadou se ovšem prodávala převážně místa až pod stropem haly.

Fronta na poslední zbytky vstupenek se táhla od brzkého rána, lidé před k O2 areně přicházeli už kolem sedmé hodiny.

Patnáct minut před začátkem prodeje vytvořili kultivovanou frontu o délce asi šedesát metrů, anarchie nastala s úderem desáté, když se pokladen otevřelo více, než očekávali. V tu chvíli se fanoušci začali tlačit, aby v nově vytvářených frontách zaujali přední pozice.

Vzhledem k tomu, že byl dodatečně uvolněn jen malý počet vstupenek, byl upraven i systém prodeje. Vstupenky byly k dispozici od pátečních 10:00 hodin jen na pokladnách pražské O2 areny a ostravské ČEZ Arény. Lidé mohli kupovat jen dva lístky na osobu.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy