Hokejová horečka. Davy fanoušků chtěly další vstupenky

Adam Sušovský Adam Sušovský
1. 5. 2015 11:13
Na pokladnách O2 areny se dnes prodávaly poslední desítky vstupenek na zápasy české reprezentace. Ve frontě se mačkalo na dvě stovky dychtivých fanoušků.
Situace před pokladnami O2 areny pět minut poté, co začal prodej posledních desítek vstupenek na české zápasy.
Situace před pokladnami O2 areny pět minut poté, co začal prodej posledních desítek vstupenek na české zápasy. | Foto: Adam Sušovský

Praha - "Chtěli jsme lístky na Kanadu, ale jsou vyprodané. Ta prodavačka po zahájení prodeje nejprve nakupovala lístky pro sebe a asi pro své známé, až pak se věnovala nám," říkal mladý pár a s úsměvem označil dnešní dopolední dění před O2 arenou za anarchii.

Takhle se totiž dnes bojovalo o poslední desítky vstupenek na zápasy českých hokejistů, které pořadatelé do prodeje uvolnili z technických blokací. Bylo jich opravdu jen několik desítek. Dnes večer v Praze a v Ostravě odstartuje mistrovství světa.

Chlapec s dívkou, které dnes novináři zpovídali, přesto odcházeli spokojení. I když Kanadu neuvidí. Získali vstupenky na dva jiné české zápasy. S Lotyšskem a Německem. "Navíc máme skvělá místa, na modrou čáru a do sedmé řady. Jeden lístek stál sedmnáct stovek," culili se.

Na Švédy a Kanadu uzmuli lístky jen šťastlivci

Jen pár šťastlivcům, kteří před pokladny dorazili už časně z rána a byli v řadě úplně první, se poštěstilo a získali i vstupenky na ty nejatraktivnější bitvy. Na dnešní duel se Švédskem a pondělní šlágr s Kanadou se ovšem prodávala převážně místa až pod stropem haly.

Fronta na poslední zbytky vstupenek se táhla od brzkého rána, lidé před k O2 areně přicházeli už kolem sedmé hodiny.

Patnáct minut před začátkem prodeje vytvořili kultivovanou frontu o délce asi šedesát metrů, anarchie nastala s úderem desáté, když se pokladen otevřelo více, než očekávali. V tu chvíli se fanoušci začali tlačit, aby v nově vytvářených frontách zaujali přední pozice.

Vzhledem k tomu, že byl dodatečně uvolněn jen malý počet vstupenek, byl upraven i systém prodeje. Vstupenky byly k dispozici od pátečních 10:00 hodin jen na pokladnách pražské O2 areny a ostravské ČEZ Arény. Lidé mohli kupovat jen dva lístky na osobu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Akcionáři O2 rozhodli o odkupu všech akcií majoritním akcionářem PPF

Skupina PPF Telco vykoupí zbývající podíly minoritních akcionářů O2. Rozhodli o tom akcionáři O2 na valné hromadě, která se uskutečnila od začátku ledna do středy formou per rollam. Pro odkup bylo 91,9 procenta hlasů. PPF chce poté akcie O2 stáhnout z pražské burzy. Vyplývá to z výsledků hlasování zveřejněných na stránkách O2.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Hokejovou extraligu by měla od nové sezony opět řídit APK místo svazu

Řízení hokejové extraligy by měla od příští sezony převzít od hokejového svazu po deseti letech zpátky Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH). Kluby to odsouhlasily na dnešní valné hromadě

Český svaz ledního hokeje (ČSLH) řídí soutěž od června 2012. Na pozici ředitele extraligy nastoupil tehdy bývalý obránce Josef Řezníček a ve funkci působí dodnes. APK LH chce převzít moc nad domácí nejvyšší soutěží už delší dobu a nyní k tomu směřuje.

"Kluby odsouhlasily, že ve smyslu uzavřeného memoranda mezi APK LH a ČSLH ze 7. června 2016 požádají ČSLH, aby se APK LH od sezony 2022/23 stala řídícím orgánem extraligy. Současně kluby vzaly na vědomí výstupy z jednání mezi pracovní skupinou APK LH a zástupci ČSLH," uvedla asociace v tiskové zprávě.

před 56 minutami

Organizovaný gang cizinců vykrádal dodávky, přišel si tím na téměř 1,3 milionu

Policisté z Královéhradeckého kraje obvinili ze zločinu krádeže šest cizinců, kteří několik měsíců po celé zemi vykrádali dodávková vozidla. Tři z obviněných jsou ve vazbě. Organizovaná skupina se zaměřovala na vykrádání zásobovacích dodávek, kde byl předpoklad, že řidič bude mít v kabině tržbu. Obvinění muži od konce srpna do poloviny ledna vykradli nejméně 22 vozidel, první z nich na Náchodsku. Způsobili škodu téměř za 1,3 milionu korun, řekla ve čtvrtek mluvčí krajské policie v Hradci Králové Iva Kormošová. Podle policie šlo o velmi sofistikovanou majetkovou trestnou činnost.

"Cizinci si vytipovávali dodávky, které sledovali a čekali na vhodnou příležitost k vniknutí do kabiny. Vyčkávali, až řidič opustí z nějakého důvodu auto," uvedla Kormošová.

Buď měli pachatelé štěstí, že řidič nechal dveře otevřené, nebo rozbili boční okénko. "V některých případech u vozidla nenápadně propíchli pneumatiku, auto sledovali až do okamžiku, kdy řidič musel zastavit. Když měnil pneumatiky, vnikli mu do kabiny," uvedla Kormošová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy