Slovensko má na na MS dvacítek první body. Zdolalo Lotyšsko 3:2 po nájezdech

13. 8. 2022 9:48
Hokejisté Slovenska vyhráli na mistrovství světa dvacítek v Edmontonu nad Lotyšskem 3:2 po samostatných nájezdech a po prvním bodovém zisku na turnaji se přiblížili postupu do čtvrtfinále.
Slovenská reprezentace do 20 let.
Slovenská reprezentace do 20 let. | Foto: Lukáš Filipec

Mohou ho potvrdit v neděli ve svém posledním utkání v základní skupině A proti Finsku, nebo musí spoléhat na to, že Lotyši následně neporazí českou reprezentaci.

Lotyši, kteří skončili loni v prosinci ve skupině A divize I v Dánsku druzí za Bělorusy a posunuli se mezi elitu místo vyloučených Ruska a Běloruska, byli před utkáním se Slováky také bez bodu. V 10. minutě se ujali vedení, poté co Dans Ločmelis využil přesilovou hru.

V čase 17:57 odpověděl Adam Sýkora a v polovině druhé třetiny otočil stav Dalibor Dvorský. Ve 33. minutě se postaral o vyrovnání Niks Fenenko a rozuzlení přinesly až nájezdy, které rozhodl v páté sérii Matej Kašlík.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Edmontonu (Kanada):

Skupina A:

Slovensko - Lotyšsko 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 18. A. Sýkora (Demek, Nátny), 30. Dvorský (L. Nemec, Faith), rozhodující sam. nájezd Kašlík - 10. Ločmelis (Lavinš, Bergmanis), 33. Fenenko (Andersons, Bergmanis). Rozhodčí: Bloski (Kan.), Fernandez (USA) - Cattaneo (Švýc.), Huseby (Kan.). Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 489.

1. Kanada 2 2 0 0 0 16:3 6
2. Finsko 2 1 1 0 0 10:4 5
3. Česko 2 1 0 1 0 8:8 4
4. Slovensko 3 0 1 0 2 8:18 2
5. Lotyšsko 3 0 0 1 2 5:14 1