Trápení vystřídal gejzír radosti. Tak se český hokej dočkal vytouženého cenného kovu

Rozhodlo o tom vítězství v nedělním zápase s USA v poměru 8:4, k němuž pomohl také hattrick Davida Pastrňáka.
K vytoužené medaili dovedl český výběr finský kouč Kari Jalonen, jenž v březnu nahradil odvolaného Filipa Pešána.
Američané vedli ve 13. minutě už 2:0, když se nedlouho po sobě prosadili Karson Kuhlman a z přesilovky Adam Gaudette.
Jiří Černoch snížil, ale ještě před první přestávkou přidal v oslabení další gól Kuhlman.
29. 5. 2022 17:44
Prohlédněte si fotografie z úspěšného boje českých hokejistů s týmem USA o bronzové medaile na světovém šampionátu.