Rusák mi šel na koleno. Větší zklamání jsem v hokeji nezažil, lituje zraněný Lauko

ČTK Sport ČTK, Sport
27. 12. 2019 15:32
Hokejový útočník Jakub Lauko se několik let upínal k tomu, že se představí na domácím juniorském mistrovství světa, nakonec však na něm odehrál jen šest sekund.
MS v hokeji do 20 let 2020, Česko - Rusko
MS v hokeji do 20 let 2020, Česko - Rusko | Foto: Dalibor Sosna

Hned na začátku prvního střídání si totiž po střetu s Jegorem Sokolovem z Ruska poranil vazy v pravém koleně a další start na šampionátu v Ostravě a Třinci už nepřidá.

"Jestli jsem okamžitě tušil, že je zle? Cítil jsem hned píchnutí a potom, jak jsem seděl s nohou na ledě, tak mi bylo jasné, že to není nic dobrého," řekl Lauko novinářům. "Větší zklamání jsem v hokeji nezažil," přiznal.

Devatenáctiletý útočník startoval i na předešlých dvou juniorských mistrovstvích, na turnaj v domácím prostředí se ale těšil obzvlášť. "Před šesti lety, kdy se rozhodlo, že se bude hrát u nás, jsem hned říkal tátovi, že na tomhle turnaji chci hrát. A hrál jsem… Šest vteřin. Nevím, no, hrozně mě to mrzí," uvedl Lauko zklamaně.

Odchovanec Chomutova měl být jednou z hlavních postav českého týmu. Sokolovův čtvrteční atak vše změnil. "Rusák mi šel na koleno, zezadu. Bylo to na stojnou nohu, která mi šla dovnitř. Všechno to bylo z prvního zákroku, druhý hit už mi neudělal nic," uvedl Lauko, na nějž následně spadl Dmitrij Voronkov.

Rusové včetně Sokolova po zápase tvrdili, že Lauka nefaulovali a zranil se sám. Český útočník to viděl logicky jinak. "Nevím, jestli to může být nešťastný moment, když vám protihráč hned při prvním střídání jde koleno na koleno. Rusům jejich názor, že jsem nešťastně upadl, neberu, ale kdo se zákrok podívá, tak uvidí, že jsem upadl až po tom střetu," řekl Lauko.

Od zranění jej neuchránila ani ortéza, s kterou hraje. "Nosím ortézy na obou nohách. Jsem po operaci levého kolene a minulý rok na konci sezony se mi stalo podobné zranění, jako mám teď. Nosím je skoro z prevence. Nevím, co by se stalo, kdybych ortézu neměl a hrál bez ní včerejší zápas. Asi bych měl to koleno urvané úplně," podotkl.

Trenér Václav Varaďa předpokládá, že Lauko bude muset odjet do USA a léčit se pod dohledem zástupců Bostonu, který jej draftoval a s nímž má smlouvu. Sám hráč ještě informace od klubu nemá. "Zatím se to řeší," řekl Lauko. Kdyby ale mohl, s týmem by rád v dějišti turnaje zůstal. "Jsem s nimi dlouho a asi by mě štvalo, kdybych tady nebyl," přiznal útočník, jehož nyní čeká několikatýdenní léčba.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy