USA přestaly střílet góly. Moc si přihráváme, tvrdí kapitán

Lukáš Caha Lukáš Caha
9. 5. 2015 8:35
Američané se v pátek znovu trápili. Po výborném vstupu do turnaje, kdy postupně přehráli Finy, Nory i Rusy, přišla nečekaná prohra s Běloruskem a lehké to neměli ani v pátém zápase proti Dánsku.
Američané se v utkání s Dánskem radovali pouze jednou, přesto to na výhru stačilo.
Američané se v utkání s Dánskem radovali pouze jednou, přesto to na výhru stačilo. | Foto: Reuters

Ostrava Američané se v pátek znovu trápili. Po výborném vstupu do turnaje, kdy postupně přehráli Finy, Nory i Rusy, přišla nečekaná prohra s Běloruskem a lehké to neměli ani v pátém zápase proti Dánsku.

„Byl to kvalitní zápas. Hrálo se ve vysokém tempu a hodně se bruslilo,“ všiml si jejich třiatřicetiletý kapitán Matt Hendricks.  

Po vyrovnané úvodní dvacetiminutovce se Spojené státy dočkaly první branky až v osmadvacáté minutě, kdy prostřelil gólmana Dahma Brock Nelson. Šance měl zaoceánský tým i v dalších minutách, ale další trefy se již nedočkal.

„Těžko říct, proč teď dáváme tak málo gólů. Hrajeme ale proti dobrým brankářům,“ snaží se najít důvod střelecké nemohoucnosti. „Občas si místo střely moc přihráváme. Nejlepší způsob, jak se proti těmto gólmanům prosadit je jít do dorážky.“

Neskórovali ani Dánové. Jedna jediná branka však náladu v ostravské ČEZ aréně, kterou se podařilo potřetí v řadě vyprodat, nezkazila a diváci si utkání znovu užili. 

Američané mají nyní den na odpočinek a v neděli se pokusí navázat na výsledky z úvodních duelů. „Musíme se poučit z chyb. Občas máme hodně času na puku a moc vymýšlíme. Pak ho ztratíme, soupeř je na to nachystaný a vyrazí dopředu do přečíslení,“ hledá nedostatky útočník Edmontonu. „Tímto jsme prohráli proti Bělorusku.

Dalším soupeřem jim bude Slovinsko, které na turnaji doposud nebodovalo a hrozí mu sestup z elitní skupiny. „Bude to jistě těžké. Mají velmi dobrý tým, který táhne Kopitar. Je to jejich lídr,“ říká útočník Edmontonu.

„Respektujeme jakékoliv mužstvo na šampionátu. Každý může vyhrát,“ dodává na závěr.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 47 minutami

Pražská energetika od začátku srpna zdražila elektřinu pro nově příchozí zákazníky

Pražská energetika (PRE) od začátku srpna zdražila elektřinu pro nově příchozí zákazníky, kteří nechtějí fixovat cenu. Současný produkt nahrazuje jiným, dražším. Cena za megawatthodinu tak stoupla o 63 procent z 4174 korun na 6800 korun. ČTK informaci potvrdil mluvčí PRE Karel Hanzelka. Nové ceny se týkají necelých dvou procent současných zákazníků a nově příchozích, nejde tedy o plošné zvýšení cen. O řadě změn v cenících platných od srpna firma informovala už dříve. Kvůli růstu velkoobchodních cen zvyšují výrazně ceny i další dodavatelé.

"Skladba produktového portfolia se v čase vyvíjí a mění. I na nás samozřejmě dopadají skokově rostoucí ceny elektřiny na burze, které minulý týden překročily hranici 400 eur (asi 9800 korun) za megawatthodinu. Nemáme jinou možnost, než současný stav promítnout do ceníku," řekl Hanzelka. PRE proto původní produkt nahrazuje novým. Oba produkty nabízí takzvanou hybridní smlouvu, která je uzavřená na dva roky s nefixovanou cenou, při její změně ale může zákazník smlouvu ukončit.

Kromě nefixovaných produktů změnilo PRE ceny také u produktu PREekoproud, kde firma garantuje dodávky stoprocentně zelené elektřiny. Cena megawatthodiny se zvýšila o 2626 korun z původních 4454 korun na 7080 korun. "U produktu PREekoproud je uvedená cena pro nové zákazníky. Nejde tedy o plošné zvýšení cen, stávajících zákazníků se nový ceník z velké části netýká," dodal Hanzelka. Pražská energetika zdražila od 1. srpna také nefixovaný produkt PRE Proud Nefix z původních 4879 korun na 7505 korun za megawatthodinu, tedy zhruba o polovinu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy