Čtvrtfinále se Slovákům vzdaluje. Smolná porážka s Čechy možná zůstala v hlavě, přiznal Graňák

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
7. 5. 2018 8:33
Po dvou zápasech to z pohledu Slováků vypadá na další trpký šampionát. Postup do čtvrtfinále, který zažili naposledy v roce 2013, se jim vzdálil po smolné prohře s českým týmem a po bezzubém výkonu se Švýcary. Dominik Graňák hrající už na dvanáctém MS přiznal, že se Slovákům nejspíš nepodařilo vytěsnit sobotní zápas z hlavy. Příště už budou muset vyhrát.
Dominik Graňák (vpravo) hraje v Dánsku už své dvanácté mistrovství světa.
Dominik Graňák (vpravo) hraje v Dánsku už své dvanácté mistrovství světa. | Foto: Luboš Vácha

Proč nevyšlo slovenskému týmu ani utkání proti Švýcarsku?

Udělali jsme dost chyb a nebyli jsme dostatečně aktivní. Nebyli jsme schopní udržet puk, Švýcaři nás dobře napadali a my jsme měli slabý pohyb. Nepomáhali jsme si, vždycky bruslil jen hráč s pukem.

Předvedli jste horší výkon než v sobotu proti Čechům?

Myslím, že ano. Nevím, jestli jsme byli méně soustředění, ale s Českem jsme získali alespoň bod. Proti Švýcarům jsme neměli k výhře zrovna blízko.

Bránili Švýcaři tak dobře, že bylo těžké se dostat do šance?

Těch šancí jsme měli jen pár. Vyplývalo to z pohybu, opravdu jsme měli problém přejít střední pásmo přesnou přihrávkou do rychlosti. Snažili jsme se puky nahazovat, tečovat a ztráceli jsme rychlosti. Švýcaři byli dobře organizovaní a k ničemu nás nepouštěli.

Proti Čechům jste skoro celý zápas bránili náskok, se Švýcary jste naopak museli tvořit hru vy. To vám dělalo problém?

Byl to určitě jiný zápas. Český tým má hodně individualit, jeho hráči jsou kreativní, zato Švýcaři hrají až strojově. Je třeba si na ně dívat pozor v jiných situacích. Byli oproti nám bojovnější a poctivější.

Hráli jste druhý zápas ve dvou dnech. Jak jste na tom byli fyzicky?

Osobně jsem nebyl tak svěží jako proti Čechům. To jsem se cítil dobře, až na to prodloužení. Srazilo nás, že jsme v sobotu celou poslední třetinu bránili a stálo nás to hodně sil. Když má člověk puk na hokejce a hru tvoří, je to jednodušší než puk nahánět. Síly nám možná trochu chyběly.

Podařilo se vám vytěsnit smolnou porážku s Čechy?

Těžko říct. Já jsem se to snažil vytěsnit co nejdřív. Když jste deset sekund od vítězství za tři body a ztratíte ho, velmi to mrzí. Ale ve třetí třetině proti Čechům jsme si o gól trochu koledovali. Ta remíza byla pro nás vzhledem k 60 minutám zápasu relativně dobrá. Někde v podvědomí to ale možná zůstalo. Mohli jsme mít tři body, takhle máme jeden.

Museli si vzít slovo zkušenější hráči a uklidnit mužstvo?

Každý má v kabině právo něco říct. Chtěli jsme se na důležitý zápas připravit stejně dobře jako v sobotu, ale nedopadlo to vůbec dobře.

Jak byl na tom konkrétně Lukáš Cingeľ, který mohl v sobotu gólem do prázdné branky definitivně rozhodnout, ale nedal?

Přiznám se, že jsme to nijak neřešili. Nebyl jsem v té situaci přímo za ním, takže ani nevím, jestli se z té pozice dala prázdná branka trefit. Věřím, že to na něm nezanechalo žádnou stopu.

Bod po dvou zápasech je v boji o postup málo, souhlasíte?

Zatím je to málo. Zažil jsem už na mistrovství světa všechno možné. Nic není rozhodnuté, ale je to škoda. Zápas se Švýcarskem byl důležitý a nemáme z něj ani bod. Určitě to veselé není.

Slovensko čeká na čtvrtfinále už pět let. Jak vnímáte nebo jste před turnajem vnímal šance tohoto týmu v porovnání s předešlými?

Já se do žádných odhadů už nějakou dobu raději nepouštím. Jak se mění náš tým, mění se i týmy soupeřů. Před šampionátem i teď tvrdím, že by pro nás čtvrtfinále bylo úspěch. Byl by to dobrý výsledek.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Zeman ve středu jmenuje Dörfla předsedou Vrchního soudu v Praze

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje Luboše Dörfla novým předsedou Vrchního soudu v Praze. Informaci Českého rozhlasu potvrdil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Dörfl nyní vede ústecký krajský soud, v čele pražského vrchního soudu nahradí Jaroslava Bureše, kterému 2. ledna příštího roku skončí sedmileté funkční období.

před 1 hodinou

Zarco se oficiálně stal nástupcem Abrahama v týmu Avintia

Francouzský motocyklista Johann Zarco bude definitivně od příštího roku jezdit v seriálu MotoGP za stáj Reale Avintia Racing, v níž po této sezoně skončil český jezdec Karel Abraham. Bývalý dvojnásobný mistr světa v kategorii Moto2 ukončil dosavadní spekulace oznámením, že se s týmem dohodl na roční spolupráci.

Devětadvacetiletý Zarco letošní sezonu v seriálu mistrovství světa začal v továrním týmu Red Bull KTM, v posledních třech závodech ale startoval za stáj LCR Honda Idemitsu. Příští rok vytvoří dvojici s Titem Rabatem.

Jediný český zástupce v královské třídě MotoGP Abraham v Avintii skončil, přestože měl ještě na příští rok platnou smlouvu. Vedení stáje mu ale na konci listopadu kontrakt nečekaně vypovědělo.

Další zprávy