Místo fanoušků fotografie, místo bodů porážka. Tak pro Čechy začal hokejový šampionát

Místo fanoušků fotografie, místo bodů porážka. Tak pro Čechy začal hokejový šampionát
Arťom Švec-Rogovoj dává do sítě Šimona Hrubce druhý gól Ruska v zápase Česko - Rusko na MS 2021
Tomáš Zohorna a Arťom Švec-Rogovoj v zápase Česko - Rusko na MS 2021
Domácí výběr vyhrál 2:0.
David Musil a Konstantin Okulov v zápase Česko - Rusko na MS 2021
Foto: Reuters
Reuters ČTK Sport Reuters, ČTK, Sport
21. 5. 2021 17:44
Prohlédněte si fotografie z prvního zápasu české reprezentace na MS v Rize, v němž svěřenci Filipa Pešána prohráli s týmem Ruska těsně 3:4. V galerii jsou také snímky z ostatních pátečních duelů.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy