Finy posílí na MS z NHL i Barkov a Jussi Jokinen z Floridy

ČTK ČTK
13. 4. 2015 20:14
Hokejisty Finska posílí v přípravě na mistrovství světa v Praze a Ostravě z NHL útočníci Jussi Jokinen s Aleksanderem Barkovem z Floridy.
Aleksanderem Barkov je spoluhráčem Jaromíra Jágra
Aleksanderem Barkov je spoluhráčem Jaromíra Jágra | Foto: Reuters

Helsinky - Hokejisty Finska posílí v přípravě na mistrovství světa v Praze a Ostravě z NHL útočníci Jussi Jokinen s Aleksanderem Barkovem z Floridy, Leo Komarov z Toronta a obránci Rasmus Ristolainen z Buffala a Jyrki Jokipakka z Dallasu. Oba beci by se měli k týmu kouče Kariho Jalonena připojit v úterý, spoluhráči Jaromíra Jágra z Floridy v pátek a Komarov na konci týdne.

Všichni by se tedy mohli představit v generálce na šampionát příští týden ve středu ve Znojmě a v pátek v Brně, kde Finové sehrají dva zápasy s českými hokejisty, které se budou započítávat do Euro Hockey Tour i Euro Hockey Challenge.

Dvaatřicetiletý Jokinen se chystá na šesté mistrovství světa, zatím má ve sbírce tři bronzy. Stejný kov získal loni na olympijských hrách v Soči a stříbro vybojoval pod pěti kruhy v Turíně v roce 2006. Osmadvacetiletý Komarov byl loni na olympiádě a také u druhého místa na mistrovství světa v Minsku. Účastník pěti světových šampionátů je i mistrem světa z roku 2011 z Bratislavy.

Devatenáctiletý Barkov byl také v Soči, ale na světovém šampionátu jej čeká premiéra. Na první velké mezinárodní akci se mohou představit dvacetiletý Ristolainen a o tři roky starší Jokipakka.

Finové budou hrát na šampionátu ve skupině B v Ostravě a s českým týmem se mohou potkat jen v play off.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy