Finové proti Čechům postaví dvě posily z NHL

ČTK ČTK
18. 4. 2016 14:13
Finové by v rámci duelů Euro Hockey Tour měli postavit útočníky Lea Komarova z Toronta a Markuse Granlunda z Vancouveru. Zápasy se hrají ve čtvrtek od 17:30 SELČ v Oulu a v sobotu ve 14:00 SELČ v Kouvole.
Markus Granlund
Markus Granlund | Foto: Reuters

Helsinky - Hokejisté Finska mají v nominaci na domácí duely Euro Hockey Tour s českou reprezentací obě jisté posily z NHL pro mistrovství světa v Rusku - útočníky Lea Komarova z Toronta a Markuse Granlunda z Vancouveru. Duely se hrají ve čtvrtek od 17:30 SELČ v Oulu a v sobotu ve 14:00 SELČ v Kouvole.

Vedle Komarova a Granlunda kádr kouče Kariho Jalonena nově doplnili obránce Lasse Kukkonen s útočníky Sebastianem Ahem a Mikou Pyöräläm z Kärpätu Oulu, další forvardi Joonas Nättinen z Jyväskylä, Teemu Hartikainen z Ufy z KHL a zadák Ilari Melart ze švédské Luley. V duelech v Norsku minulý týden se nepředstavil také bek Atte Ohtamaa z Jokeritu Helsinky.

Jalonen, bývalý kouč Lva Praha v KHL, si ponechal v kádru v pokračování přípravy na mistrovství světa v Rusku 28 hráčů. Opustili jej forvardi Turo Asplund s Tonim Koivistem z Raumy, Eero Elo z Jekatěrinburghu, Antti Tyrväinen z Färjestadu a obránce Joonas Jalvanti z Örebra.

Finové mají za sebou v přípravě duely se Slovenskem v Pori (3:2) a v Turku (6:1). V Sarpsborgu vyhráli v pátek nad Norskem 3:0 a v neděli 5:1. V tabulce EHT jsou po dvou únorových prohrách ve Švédsku s deseti body poslední o skóre za třetím Českem. Na druhé Rusko ztrácejí bod a na vedoucí Švédy sedm bodů.

Nominace Finska na zápasy Euro Hockey Tour s Českou republikou v Oulu a Kouvole (21. a 23. dubna):

Brankáři: Eero Kilpeläinen (KalPa Kuopio), Juha Metsola (Chabarovsk/KHL), Mikko Koskinen (Petrohrad/KHL),

obránci: Rony Ahonen, Jesse Virtanen (oba Lukko Rauma), Topi Jaakola, Atte Ohtamaa (oba Jokerit Helsinky/KHL), Lasse Kukkonen (Kärpät Oulu), Mikko Lehtonen (KooKoo Kouvola), Juuso Hietanen (Dynamo Moskva/KHL), Tommi Kivistö (Jekatěrinburg/KHL), Ilari Melart (Lulea/Švéd.), Anssi Salmela (Brynäs/Švéd.),

útočníci: Sebastian Aho, Mika Pyörälä (oba Kärpät Oulu), Pekka Jormakka, Jere Sallinen (oba Jokerit Helsinky/KHL), Antti Erkinjuntti (Pelicans Lahti), Ilari Filppula (MODO Hockey/Švéd.), Markus Granlund (Vancouver/NHL), Teemu Hartikainen (Ufa/KHL), Leo Komarov (Toronto/NHL), Jarno Koskiranta (Petrohrad/KHL), Jarkko Malinen (KooKoo Kouvola), Joonas Nättinen (Jyväskylä), Aleksi Saarela (Ässät Pori), Tomi Sallinen (Djurgaarden/Švéd.), Max Wärn (Soči/KHL).

 

Právě se děje

Aktualizováno před 56 minutami

Zeman udělil milost mladému muži s onkologickým onemocněním

Prezident Miloš Zeman dnes udělil milost mladému muži, který se dlouhodobě léčí se závažným onkologickým onemocněním. 

Prezident republiky prominul omilostněnému muži zbytek jednoho a celý druhý nepodmíněný trest odnětí svobody, uložené mu za méně závažnou trestnou činnost převážně drobného majetkového charakteru. Prezident republiky přihlédl k tomu, že omilostněný se přes svůj poměrně mladý věk dlouhodobě léčí se závažným onkologickým onemocněním, pro které mu již dříve soud výkon trestů opakovaně přerušil. K žádosti se s kladným hodnocením připojila i sociální pracovnice azylového domu pro mladé, ve kterém se odsouzený nyní nachází, uvedl Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Prezident zatím udělil celkem 15 milostí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zeman podepsal zrušení daně z nabytí nemovitosti, osvobození bude i zpětné

Prezident Miloš Zeman podepsal zákon o zrušení daně z nabytí nemovitých věcí. Tuto daň ve výši čtyř procent platil kupující a stát na ní ročně vybíral v posledních letech kolem 13 miliard korun. Zákon, kterým se ruší patřičné zákonné opatření Senátu z roku 2013, současně zachovává možnost kupujících odečítat si od základu daně z příjmů úroky z úvěru na bydlení.

Podle dřívějšího vyjádření ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) se daň fakticky zruší zpětně od letošního 31. března. Lidé, kteří měli lhůtu pro podání přiznání k této dani do 31. března a následně kvůli pandemii odloženou do konce srpna, už daň platit nebudou. Pokud ji někdo zaplatil, úřad mu peníze vrátí standardním způsobem pro výplatu přeplatku. Týká se to tak lidí, kteří dokončili svůj vklad na katastr v prosinci 2019 nebo později.

Další zprávy