Finové proti Čechům postaví dvě posily z NHL

ČTK ČTK
18. 4. 2016 14:13
Finové by v rámci duelů Euro Hockey Tour měli postavit útočníky Lea Komarova z Toronta a Markuse Granlunda z Vancouveru. Zápasy se hrají ve čtvrtek od 17:30 SELČ v Oulu a v sobotu ve 14:00 SELČ v Kouvole.
Markus Granlund
Markus Granlund | Foto: Reuters

Helsinky - Hokejisté Finska mají v nominaci na domácí duely Euro Hockey Tour s českou reprezentací obě jisté posily z NHL pro mistrovství světa v Rusku - útočníky Lea Komarova z Toronta a Markuse Granlunda z Vancouveru. Duely se hrají ve čtvrtek od 17:30 SELČ v Oulu a v sobotu ve 14:00 SELČ v Kouvole.

Vedle Komarova a Granlunda kádr kouče Kariho Jalonena nově doplnili obránce Lasse Kukkonen s útočníky Sebastianem Ahem a Mikou Pyöräläm z Kärpätu Oulu, další forvardi Joonas Nättinen z Jyväskylä, Teemu Hartikainen z Ufy z KHL a zadák Ilari Melart ze švédské Luley. V duelech v Norsku minulý týden se nepředstavil také bek Atte Ohtamaa z Jokeritu Helsinky.

Jalonen, bývalý kouč Lva Praha v KHL, si ponechal v kádru v pokračování přípravy na mistrovství světa v Rusku 28 hráčů. Opustili jej forvardi Turo Asplund s Tonim Koivistem z Raumy, Eero Elo z Jekatěrinburghu, Antti Tyrväinen z Färjestadu a obránce Joonas Jalvanti z Örebra.

Finové mají za sebou v přípravě duely se Slovenskem v Pori (3:2) a v Turku (6:1). V Sarpsborgu vyhráli v pátek nad Norskem 3:0 a v neděli 5:1. V tabulce EHT jsou po dvou únorových prohrách ve Švédsku s deseti body poslední o skóre za třetím Českem. Na druhé Rusko ztrácejí bod a na vedoucí Švédy sedm bodů.

Nominace Finska na zápasy Euro Hockey Tour s Českou republikou v Oulu a Kouvole (21. a 23. dubna):

Brankáři: Eero Kilpeläinen (KalPa Kuopio), Juha Metsola (Chabarovsk/KHL), Mikko Koskinen (Petrohrad/KHL),

obránci: Rony Ahonen, Jesse Virtanen (oba Lukko Rauma), Topi Jaakola, Atte Ohtamaa (oba Jokerit Helsinky/KHL), Lasse Kukkonen (Kärpät Oulu), Mikko Lehtonen (KooKoo Kouvola), Juuso Hietanen (Dynamo Moskva/KHL), Tommi Kivistö (Jekatěrinburg/KHL), Ilari Melart (Lulea/Švéd.), Anssi Salmela (Brynäs/Švéd.),

útočníci: Sebastian Aho, Mika Pyörälä (oba Kärpät Oulu), Pekka Jormakka, Jere Sallinen (oba Jokerit Helsinky/KHL), Antti Erkinjuntti (Pelicans Lahti), Ilari Filppula (MODO Hockey/Švéd.), Markus Granlund (Vancouver/NHL), Teemu Hartikainen (Ufa/KHL), Leo Komarov (Toronto/NHL), Jarno Koskiranta (Petrohrad/KHL), Jarkko Malinen (KooKoo Kouvola), Joonas Nättinen (Jyväskylä), Aleksi Saarela (Ässät Pori), Tomi Sallinen (Djurgaarden/Švéd.), Max Wärn (Soči/KHL).

 

Právě se děje

před 10 minutami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pražští zastupitelé schválili rozpočet, opozice ho kritizovala

Praha bude příští rok hospodařit s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz, které získá od státu. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy, což je o něco méně než pro letošní rok. Proti loňsku vzrostou o asi 5,5 miliardy korun běžné výdaje na 64,8 miliardy. Rozpočet dnes po mnohahodinové diskusi schválili pražští zastupitelé. Rozpočet kritizovala opozice, které vadí mimo jiné výše běžných výdajů.

Na konci loňského roku schválili zastupitelé na letošek rozpočet s příjmy 59,175 miliardy a výdaji 77,569 miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy