Finové porazili Rusko i podruhé a v EHT obsadili druhé místo. Češi třetí

30. 4. 2016 19:09
Finská radost
Finská radost | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Hokejisté Finska vyhráli i druhý zápas Euro Hockey Tour v Moskvě proti domácímu Rusku a po dnešním vítězství 3:2 si zajistili v sérii konečné druhé místo za Švédskem. Sborná skončila poslední a díky její porážce setrvala na třetí pozici Česká republika. Zápas rozhodl ve 33. minutě Teemu Pulkkinen.

Sborná v generálce na šampionát neuspěla a v Ledovém paláci, kde se bude hrát mistrovství světa, v součtu s prosincovým Channel One Cupem prohrála čtyři z pěti utkání. Po prohře se Švédy (1:4) tam sice rozdrtila (8:1) Finy, kteří se ale potýkali s otravou z jídla, pak prohrála s Českem (2:4) a nyní dvakrát s Finskem, protože ve čtvrtek podlehla v prvním souboji Seveřanům 1:3.

Kouč Znarok už dnes nasadil do hry i beka Alexeje Marčenka z Detroitu či ofenzivní hvězdu KHL Sergeje Mozjakina z Magnitogorsku, který v 11. minutě v přesilové hře otevřel skóre, ale Znarokovu týmu to k úspěchu nepomohlo.

Hned za 25 vteřin vyrovnal Jarno Koskiranta a ve 25. minutě otočil stav Atte Ohtamaa. Před polovinou utkání sice v další početní výhodě smazal ztrátu domácích Anton Bělov, ale Finové udeřili také v přesilovce a Pulkkinen rozhodl.

před 12 minutami

Za nového bezpečnostního poradce by Trump chtěl vyslance pro záležitosti rukojmích O´Briana

Trump oznámil, že hodlá do funkce svého bezpečnostního poradce jmenovat Roberta O'Briena, dosavadního zvláštního vyslance pro záležitosti rukojmích. O'Brien, jenž například nedávno dohlížel na soudní proces s rapperem A$AP Rockym ve Švédsku, byl jedním z prezidentových favoritů. Poslední poradce John Bolton rezignoval 10. září kvůli názorovým neshodám s Trumpem.

před 57 minutami

Zeman jmenoval Václava Čapku předsedou Vrchního soudu v Olomouci

Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě jmenoval Václava Čapku novým předsedou Vrchního soudu v Olomouci. Současný místopředseda olomouckého soudu od října nahradí ve funkci Roberta Grygu, kterému končí sedmileté funkční období. Prezident zároveň jmenoval 29 soudců, kteří budou působit na obecných soudech. Nejvíce nováčků zamíří do obvodu pražského městského soudu.