Finové cítí křivdu. Rozhodčí udělal tři chyby, řekl trenér

Adam Sušovský Adam Sušovský
15. 5. 2015 0:13
Trenér Kari Jalonen na pozápasové tiskové konferenci kritizoval rozhodčí, kteří prý ve čtvrtfinále třemi hrubými chybami výrazně poškodili finský tým.
Jágr a Rinne během čtvrtfinále MS.
Jágr a Rinne během čtvrtfinále MS. | Foto: Lukáš Bíba

Praha - Cítili křivdu a velké zklamání. I jindy klidný trenér Kari Jalonen tentokrát nezůstal nad věcí a na tiskové konferenci po zápase řekl, že Finy ve čtvrtfinále s Českou republikou poškodili rozhodčí.

"Rozhodčí udělali tři hrubé chyby, nemůžu uvěřit, že se tohle na takové úrovni může stát," prohlásil Jalonen, ale zároveň upřímně a bez zášti pogratuloval svému soupeři Vladimíru Růžičkovi i celému českému týmu k postupu. 

Erat odpálil hokejku, a proč neplatil gól?

Češi porazili Finsko 5:3 především díky dvěma gólům, které vstřelili z přesilových her ve druhé třetině. A právě tyto akce a momenty, které jim předcházely, Jalonena po zápase tolik rozčílily. 

Co mu vadilo? 

Gól na 2:2 Češi vstřelili v momentě, kdy jeden z Finů přišel o hůl a nemohl bránit. "Erat mu ji vysekl," řekl Jalonen a narážel na fakt, že v tuto chvíli měli rozhodčí hru přerušit a českého hráče vyloučit.

Další chvíle, které pumpovaly frustraci na finské straně, přišly záhy. Finové totiž z protiakce dostali puk do brány a začali se radovat z gólu na 3:2, ku překvapení všech ale rozhodčí branku neuznali a navrch za nedovolené bránění vyloučili před bránou velice důrazného Kontiolu. Za krosček na Jordána.

Není to o Češích. Je to o rozhodčích

"Nemohli jsme tomu uvěřit. Nechápu to," řekl Jalonen k téhle akci, po které hráli Češi přesilovku a v ní vstřelili gól na 3:2 naopak oni. I ten Jalonenovi vadil, podle něj Jágr, který pro Kováře vydoloval před bránou puk, fauloval gólmana Rinneho.

"Bylo tam moc, velkých, velkých, velkých chyb. Tohle není nic, co by mělo shodit výkon českého týmu, nechci obviňovat jejich hráče, tohle jen a jen o rozhodčích. Děkuji moc," prohlásil Jalonen. 

 

Právě se děje

před 12 minutami

Veřejné slyšení k údajnému střetu zájmů a dotační politice EU chystají na duben senátoři

Senátní komise pro posouzení auditů Evropské komise chce koncem dubna uspořádat veřejné slyšení, které se má týkat dotační politiky EU a údajného střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO). Předseda komise Zdeněk Nytra z klubu ODS ve čtvrtek pro ČTK řekl, že slyšení by se mělo konat 28. dubna.

Pozván na něj bude i ministerský předseda, který střet zájmů popírá a účast přímo na jednání komise odmítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy